Page 4 of 37 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 547

Thread: ремонти и срещи

  1. #46
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    значи днес ходих до представителството на алфа ромео за района,и влизам аз показвам му на механика и оня ми вика нямаме без да ме пита за марка и прочие,ядосвам се аз и му викам че това е алфа все пак ако нямат налично ще поръчат,тогава оня ме пита каква алфа е.казах му е че е 145 и той пак почва да ми обяснява че нямало,накарах го да отвори епера и му казах номера на семерингата и изведнъж а имаме 4 евро бройката и освен това мога да купя или 5 или 10 броя,взех визитката и пак в магазина за части тоя път с шублера и един инжектор,човека вече ме познава и ми извади някаква гумичка тя па взе че пасна на инжектора но ми каза че няма да издържи дълго на бензина.взех аз 8 броя и го питам колко струват.1,6 евро всичките 8 бегом вкъщи заспаха няма да тече няма нищо но дали ще издържат дълго?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  2. #47
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Щом е казал,че няма да издържат значи не са за тази работа и най-вероятно ще се скапят бързо.Ако бях на твое място щях да продължа да търся.В автоморгите доколкото знам има, в Бургас в магазина на Франц имаше до колкото знам ама сега съм далеч и няма как да отида да проверя.Краен вариант е магазина за хидравлична техника.Там също би трябвало да имат такива,които да издържат.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    значи днес ходих до представителството на алфа ромео за района,и влизам аз показвам му на механика и оня ми вика нямаме без да ме пита за марка и прочие,ядосвам се аз и му викам че това е алфа все пак ако нямат налично ще поръчат,тогава оня ме пита каква алфа е.казах му е че е 145 и той пак почва да ми обяснява че нямало,накарах го да отвори епера и му казах номера на семерингата и изведнъж а имаме 4 евро бройката и освен това мога да купя или 5 или 10 броя,взех визитката и пак в магазина за части тоя път с шублера и един инжектор,човека вече ме познава и ми извади някаква гумичка тя па взе че пасна на инжектора но ми каза че няма да издържи дълго на бензина.взех аз 8 броя и го питам колко струват.1,6 евро всичките 8 бегом вкъщи заспаха няма да тече няма нищо но дали ще издържат дълго?
    Аз си вземам комплектче от Ауто+ на Bosch и нямам проблеми. Все пак дюзите са Bosch

  4. #49
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Колеги не си правете експерименти , на опаковката изрично трябва да е упоменато ,че са именно и само за инжектори ! А това дали ще издържят дълго е най малкият ти проблем ! веднага се намират за 5 лв бройката в ауто + а реалната им цена е левче ама ... и аз търся ако имате информация обаждайте се
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  5. #50
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    тук в италия нещата стоят малко по-различно тук за повечето неща те пращат в алфа ромео направо са невъзможни а иначе колата си бръмка яко,не сълзи от никъде бензин значи всичко е ок,а мотора клатеше заради не добре работеща свещ на 3ти цилиндър,като сл'ожих новите golden lodge замърка
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    тук в италия нещата стоят малко по-различно тук за повечето неща те пращат в алфа ромео направо са невъзможни а иначе колата си бръмка яко,не сълзи от никъде бензин значи всичко е ок,а мотора клатеше заради не добре работеща свещ на 3ти цилиндър,като сл'ожих новите golden lodge замърка
    Сложи си Denso Iridium. Golden Lodge вече не е това дето беше

  7. #52
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Сложи си Denso Iridium. Golden Lodge вече не е това дето беше
    Факт, ама човека е в Италия ... надали е като тук
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  8. #53
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    ами то вече не се пройзвеждат оригинални аз ги намерих оригинални в кутии алфа ромео иначе има и някакви ментаци по нета но в магазините казват че не се правят вече
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    ами то вече не се пройзвеждат оригинални аз ги намерих оригинални в кутии алфа ромео иначе има и някакви ментаци по нета но в магазините казват че не се правят вече
    Извинявай, ама тия в кутийките са най-големите ментаци - има такива даже с криви електроди. Не знам от къде се бяха взели

    ---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    Факт, ама човека е в Италия ... надали е като тук
    Те в Инаталия са праведни, дори и километражите не променят

  10. #55
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    така си мислиш и тук са се иузучили моята е пример за това даже са дали на контакт след това и е отчело грешка в еър бега и едното болтче липсваше
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    така си мислиш и тук са се иузучили моята е пример за това даже са дали на контакт след това и е отчело грешка в еър бега и едното болтче липсваше
    Не ме разбра, казвах го с ирония. Пълни мУшеници са те
    Last edited by Stranger65; 29-09-2009 at 22:38. Reason: доп

  12. #57
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Момчета!Върнах се!
    Сега по темата.Отивате в магазин за хидравлика и ще ви дадат точните гумички за стотинки.Не правете от простото сложно!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #58
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Момчета!Върнах се!
    Сега по темата.Отивате в магазин за хидравлика и ще ви дадат точните гумички за стотинки.Не правете от простото сложно!
    Аз два пъти го казах това ама кой да ме слуша.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  14. #59
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    това и направих и вече седмица няма проблем
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  15. #60
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Аз два пъти го казах това ама кой да ме слуша.
    Ха така!
    А сега да ви се оплача!Днеска Алфи ми спретна страхотен номер.Насред гробищата угасна!Или си помисли,че ще го погребвам или просто от свински инат ми го направи.Разчоплих въпроса и се оказа,че главните релета се държат , като покойници.На клеми 85 и 86 не им идваше нищо или почти нищо.Само на едното мизерен плюс,което обаче не ме грееше.Измъкнах две други,винаги си нося и ги свързах към гнездата.Управлението им взех от чистачките и за сега движа.Обаче оборотомера е мъртвец и само свалям схемата и слизам да го аутопсирам!
    Някой,ако е имал подобен проблем и го е решил без да закопава кочината-да свирка!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 4 of 37 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •