Page 3 of 37 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 547

Thread: ремонти и срещи

  1. #31
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не знам ама излизат боклуци. ти с какви химикали ги чистиш.
    точка

  2. #32
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Предполагам,от обща култура,че боклука е съставен от различни тежки фракции на петрола.Най-добрия разредител за тях е керосина,но за съжаление сега нямам достъп.Някой пробвал ли е с него!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #33
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Пластмасовата кутия,която се нахлузва на ръчната се сваля,като се отвърти болта и,който се намира под едно правоъгълно пластмасово капаче в задната част , зад пепелника за задните седалки.Дърпаш ръчната до край и като повдигнеш задния и край-излиза.После отхлабваш ръчната.Сваляш капачките на лагерите на задните главини ,отвиваш гайките и сваляш барабаните.След като си ги почистил и изпилил или на струг си махнал ръбчетата,които се получава от износването,обявяваме ги за годни и продължаваме по нататък.Семерингите се сменяват,а лагерите се измиват и проверяват.Свалят се накладките.Проверяват се цилиндърчетата за течове,като се проверява за такива и под гумичките им.Не само външно.Свалят се накладките и сега почва интересното.
    Вилката за реглаж се измива идеално и се смазва.Преглеждат се и жилата на ръчната.
    Вилката се навива до дупка и се монтират новите накладки.Започваме с тънката част.Отвива се по малко вилката и се пробва дали влиза барабана.Когато започне да запъва се слага и лагера,завива се гайката и се натиска педала няколко пъти.Това се прави за да се наместят накладките.После същата операция и на другото колело.Прави се едно по едно.Накрая се натяга и ръчната.
    Сега вече чувам,как от всякъде ме ругаят,че спирачките се регулират автоматично.Отговарям!Регулират се с комплекта на Виктор.Останалите производители не предлагат с накладките и регулаторите.Цената на едро е 74 евро за Виктор.Така,че си караме с другите.


    По принцип си правиме срещите във Владая.Бирата също е добра!
    Здравейте на всички и благодаря за упътването - "стъпка по стъпка" .
    Не съм писал до сега защото не можах да намеря комплект, лагер с гайка и каквото още се сменя, и още не съм ги сменил съответно, но разглобих и сглобих всичко, като имах чувството, че го правя за втори път с тоя пищов в джоба .
    Ако някой скоро е купувал лагери и накладки, нека да каже от къде.
    33 1.4i 94` Trofeo

  4. #34
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Аз намирам лагер с гайка, ама майстора иска и някаква семеринга за смяната и до там.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  5. #35
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    Аз намирам лагер с гайка, ама майстора иска и някаква семеринга за смяната и до там.
    Аз семеринг не видях ама има някаква шайба, на която има едно издадено жлебче на вътре, което влиза в улея на оста.
    Да не би това да е семеринг ?
    Тази шайба задължително ли се сменя защото аз не виждам да е износена ?
    33 1.4i 94` Trofeo

  6. #36
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Аз семеринг не видях ама има някаква шайба, на която има едно издадено жлебче на вътре, което влиза в улея на оста.
    Да не би това да е семеринг ?
    Тази шайба задължително ли се сменя защото аз не виждам да е износена ?
    Желателно е да се смени, но не и задължително. А за въпросната семеринга хал хабер нямам за какво служи, в комплекта на Бреда имаше една, която не пасва ... а я дават по каталог за 33 16в ... пародия
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  7. #37
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default

    Семерингата седи върху вътрешния лагер на барабана и го пази от буклуци,и да не изхвърля греста която е при лагера.
    Last edited by rasho 33 imola; 15-09-2009 at 20:24.
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  8. #38
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Колеги,моля да ме извините,ако нещо не е както трябва,но съм на разпускане и съм злоупотребил с .....Това е за друга тема и ще го напия и там,но да ви кажа,преди да стане късно.Тоест да ви одерат.Задните лагери барабар със семерингата са взаимозаменяеми с тия на Ауди 80.Само гайката при тях е с по-ситна резба.Останалото е същото.Струва 15 лева всичко.Двата лагера,семерингата и греста!Опорната шайба е добре да я смените с такава от Ауди.Който ги разгледа и си представи каква функция имат и как я изпълняват ще рзберат защо!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #39
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Благодаря за полезната информация!
    Предполагам че за Ауди 80 ще намеря по-лесно от колкото за 33.
    Като ги сменя (надявам се във вторник) ще пиша как е станало.
    Приятна събота и неделя.
    33 1.4i 94` Trofeo

  10. #40
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    някой може ли да ми даде размера на оринга (гумичките) на инжекторите,че малко ги оплакнах с коресилин и са с двоен размер вече,благодаря
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  11. #41
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    В магазина на Bosch са по 5лв. бр.Аз си взех от арабите на Симеон за 5лв. всичките.Просто носи една дюза за мостра.За повечето коли дюзите поне на външен вид са еднакви и О-ринговете също.Успех!

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  12. #42
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    направил си грешка като си ги изтъркал с кореселина. по принцип гумичките са еднакви и вървят между лев и 5лв за брой. ама къде са 8лв, къде са 40
    най-добре с едната дюза в джоба и проба в магазина. не взимай такива за които изрично не е казано че са за инжектори щото ще се разложат от бензина и температурата за отрицателно време и после става лошо....
    точка

  13. #43
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Гумичките са маслоустойчиви и могат да се заменят с такива с подходящият размер(говоря само за малките о-рингчета,другите само оригинални).Намират се в магазини за хидравлична техника.Там всичко е маслоустойчиво,но все пак питайте преди да ги вземете и си носете старите,за да премеите дали стават.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  14. #44
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    днес обиколих всички магазини за части и всички ме пратиха в алфа ромео фирмения сервиз,но беше вече затворил.така че утре съм там да видим колко еврееца ще ми излезе тая история.иначе бешенапразно инжекторите си пръскаха еднакво и никаква промяна след почистването,но малко като воден пистолет пръскаха или може би налягането да е било малко но се счупиха чак дръшките на спринцовката.тоя разредител направо свали боята по инжекторите
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Гумичките са маслоустойчиви и могат да се заменят с такива с подходящият размер(говоря само за малките о-рингчета,другите само оригинални).Намират се в магазини за хидравлична техника.Там всичко е маслоустойчиво,но все пак питайте преди да ги вземете и си носете старите,за да премеите дали стават.
    Бензиноустойчиви, а не масло

Page 3 of 37 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •