Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Просвири ремъкът на алтернатора.

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Абе според мен толкова лесно определим проблем се опитвате да го решите по нета

    Ела утре на срещата и след 3 секунди ще ти кажа кво и е на колата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Малии кви глупости

    Посочената шайба на компресора на КЛИМАТИКА се върти само когато е включен климатика
    Не шайбата, а обтегача (ролката)
    И шайбата на климатика се върти, дори и той да не работи Поне отвън се вижда

  3. #18
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    Quote Originally Posted by Bobo
    Малии кви глупости

    Посочената шайба на компресора на КЛИМАТИКА се върти само когато е включен климатика
    Не шайбата, а обтегача (ролката)
    И шайбата на климатика се върти, дори и той да не работи Поне отвън се вижда
    Компресора няма никви обтегачи аз говоря за него защото колегата е посочил точно него! Върти се само вътрешната част на шайбата на компресора външната е статична когато не е включен
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #19
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    ... Компресора няма никви обтегачи аз говоря за него защото колегата е посочил точно него! Върти се само вътрешната част на шайбата на компресора външната е статична когато не е включен

  5. #20
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Абе колеги, шайбата на обтегача и шайбата на алтернатора си се въртят. Не се върти шайбата, която съм посочил. Мога ли да елиминирам временно ситуацията, като сложа по къс ремък директно колянов вал - алтернатор, докато ремонтирам или подменя компресора? Можете ли да ми посочите къде ще го направят, без да се учат как точно става? И по възможност да е някъде в рамките на София, щото Варна ми идва малко настрани.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  6. #21
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Абе според мен толкова лесно определим проблем се опитвате да го решите по нета

    Ела утре на срещата и след 3 секунди ще ти кажа кво и е на колата
    Бобо, с удоволствие бих дошъл, само че в това състояние колата не може да дойде на собствен ход. Посочената шайба е блокирала и ремъкът трие със страшна сила. Ако оставя двигателя да работи така ще добия огън по нетрадиционен вече начин за около 1-2 минути. Кажи ми къде се намираш и кога мога да я довлача до теб, ако можеш да помогнеш.
    Попитах във форума на клуба, евентуално някой патил да ме насочи къде или кой може лесно да отстрани повредата, без да се учи върху колата. Иначе мога да си заплюя което и да било сервизче и да ги гледам как се пинкат да ми свалят два часа ремъка, чешейки се там дето не ги сърби, ама не знам дали ще се отрази добре на нервите ми.
    Другата идея на запитването беше, че общо взето ми е доста трудно да си обясня как така ще ми блокира шайбата на компресора, когато той е изключен и би трябвало тя да се върти съвсем свободно само върху нейното си лагеруване. За да се получи това би трябвало да има някаква сериозна причина, която според мен не е в компресора, а е в лагеруването на шайбата. Не съм запознат в подробности с конкретния механизъм и затова питам - ако някой има конкретен опит, да го сподели. Това, което предполагам е, че въпросното лагеруване не е добре защитено и е възможно да е попаднало чуждо тяло, което да е предизвикало блокирането на шайбата. Не допускам повреда в компресора. За съжаление нито съм отварял такъв компресор, нито разполагам поне със схема на механиката му, за да мога сам да си анализирам повредата.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •