Page 34 of 60 FirstFirst ... 24323334353644 ... LastLast
Results 496 to 510 of 891

Thread: Лека полека...

  1. #496
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Такааа, за предните с едната 33-ка (червената и уж по-бърза) съм ударил на греда. При нея се опитвам да сложа 284х22мм диск (от Фиат Купе 2.0 16V)със спирачен апарат от Опел Омега А 2.6 Автомат, като при Омегата дисковете са 296х28мм. Хубавото на тия апарати е, че са с бутало 57мм (при 145 QV например за 284 диск буталато на апарата е 54мм) Това естествено означава и смяна на спирачната помпа с друга, с по-голямо бутало. На 33-ката оригинално помпата е с бутало 18мм, а аз сложип помпа с бутало 22мм от Алфа 75 - цена 100лв. за помпата в Евро 07. Сега обаче имам жесток проблем с джантите. Не стават моите 15-ки. Трябват ми джанти на OZ WRC - демек лоша работа, лекува се с много пари. Та при нея нещата се получиха, но нямам джанти. С 16-ки също ще стане. Апаратите от Омегата са Girling, стават на шенкела на 33, но излизат в повече навън от диска и накладката реално трие извън диска. Затова отидох при Бай Фрезист да измести дупката на супорта с 4 мм навън, за да може апарата хубаво да позиционира накладката върху диска. Друго важно нещо е да се подложат тънки шайби между супорта на апарата и шенкела, защото и без това е тънък диска за апарата от Опел, и трябва да седи диска точно в центъра на процепа в супорта. Отделно е добре впоследствие да се гледат често накладките да не се износват докрай, защото накладката може да падне между диска и супорта.
    Другота преправяне е на закрепването на спирачните маркучи. При Опелските апарати маркуча се стяга с кух болт (познат още като "банджо болт")и 2бр. дифтунги , докато при италианките се навива маркуча в апарата директно. Да, ама маркучите от Опел не могат да се ползват, защото в другият край закрепването към тръбата е с друга резба и освен това накраъника е женски, а при 33-ката е мъжки. Затова отрязах накрайника към апарата плътно до маркуча и отрязах един женски накрайник от Фиатски маркуч и айде при Драго (Екстрийм Тунинг) за заварка с аргона. Та накрайника-преход готов и вече в него директно се навива 33-ковия маркуч.

    В най-общи линии е това, но не препоръчвам това да го прави човек не особено грамотен технически и освен това се подгответе да давате пари.
    А когато го постигнете (вече е станало) имайте предвид, че не влиза дори всяка 15-ка джанта, и за по-малки забравяте. Ако някой иска цени, мога грубо да ги дам, ма няма да ви харесат.

    Това за червената, а сега за бялата 33-ка (газовия хладилник)
    Та при нея дискове от 145/6 на 257 мм. Апарати от Опел отново, но от С20ХЕ. Този път разстъргването на дупките в супорта е в обратна посока, към главината, за да излезе апарата навън, защото трие в супорта периферията на диска. При Опел диска е по-дебел (24мм) и тук отвън седи почти плътно до диска, а от вътрешната страна отново има разстояние (и тук не оставяйте накладките да се износят докрай). Пак се прави съответния преход за спирачния маркуч и така.

    Спирачнат пампа си е оригиналната, педалът е малко по-ниско, но спирачките са доста по-остри.


    Тук като цени ще дам пример:
    1. Апарати от Опел 2-ра ръка - 60лв. с Еконта.
    2. Накладки TRW - 70 лв.
    3. Стругар - 20 лв. за изместване дупката в супорта.
    4. Дискове - 100 лв. комплекта евтини някякви, не особено качествени.
    5. Заварка на преходника за маркуча + стари маркучи от Опел + дифтунги - 20 лв.
    6. Спирачни маркучи - 30 лв.

    Общо дотук 300 лв. без труда и бензина за разходки насам - натам.
    Много убаво!
    Май за сега ще си карам със старите!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #497
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а какво им е на оригиналните за всекидневно каране, според мен добре спират. да не са ви запушени спирачните маркучета и за това да имате проблеми. пък и накладките са евтини.
    а тия банджо връзки са ми хипер гадни.
    точка

  3. #498
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    а какво им е на оригиналните за всекидневно каране, според мен добре спират. да не са ви запушени спирачните маркучета и за това да имате проблеми. пък и накладките са евтини.
    а тия банджо връзки са ми хипер гадни.
    Никой никого не кара да се прави насила това. Просто на няколко човека им беше любопитно как ще стане и аз споделих опит. Може на теб да са ти гадни банджо връзките, но това не значи, че не работят. Затова подробно съм обяснил как да се заобиколи проблема. А 33-ката във фабричен вид просто НЯМА спирачки. И това го казвам, като човек, който вече е пробвал и 2-та варианта. Е мога само да кажа, че няма сила на света, която да ме накара да си сложа оригиналните спирачки обратно. Все пак имаш 146-ца със такива спирачки и знаеш как спира. Е 33-ката със същите вече спирачки спира не по-зле.

    Новите коли се различават от старите основно по такива дреболии и карането им затова е по-лесно и по-приятно. Но когато е възможно подобрение от такъв род никой няма да му се намръщи.
    Last edited by Bobi_33; 24-08-2011 at 16:12.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #499
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    твоите 33-ки с какви системи бяха, щото на брата спира съвсем добре /не по зле от моята/ и е с апарати лукас.
    точка

  5. #500
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    твоите 33-ки с какви системи бяха, щото на брата спира съвсем добре /не по зле от моята/ и е с апарати лукас.
    Ами комбито е 92-ра година, плътни дискове, апарати предни Лукас, отзад барабан, помпа спирачна и серво Бендикс. Засега промени само на предната ос, Апарати Ате, дискове 257х20, накладки TRW.

    Старата 33-ка е с апарати Ате (по-добри са от Лукас, а и доста по-безпроблемни) отзад беше с барабан, помпа и серво пак Бендикс. Сега е с Дискове отзад, апарати Гирлинг, а отпред е с Дискове 284х22мм и апарати Лукас. Спираната помпа е по-голяма, сега Метели. Накладки незнайни отпред и отзад.

    Не знам 146-цата ти с какви спирачки е, но и там се усеща огромна разлика в спирането при разновидностите спирачки. Моята 145-ца е с ABS, дискове отзад и вентилирани дискове отпред, спира добре. На сестра ми 145-цата е с барабани отзад, без ABS, плътни дискове отпред и грам не спира.

    Та при 33-ките след промените просто не са същите коли.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #501
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    146 е с най-смотаните. 4 дискови с абс пак система гърлинг,ревизирани апарати, нови накладки, нови маркучета, нова спирачна течност, плътни дискове. задните не спират добре или щото апаратите са хипер смешни или щото новия кантар е монтиран на масата с инструменти
    33 е без АБС, с плътни дискове отпред, ревизирани апарати,нови накладки, нова спирачна течност. отзад е с барабани, помпата си е оригиналната бендикс.
    но според мен поне и двете спират ок. 33-ката с джанти 15 и гуми /сравнително нови/ 195 при рязко натискане кове и 4-те гуми.
    точка

  7. #502
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ами аз съм недоволен от 33-ката как спира на скорост, в малките скорости е ОК, но на магистралата при скорости от 150 примерно ако трябва да намалиш до 80 - край, прегрели са спирачките, да не говорим, че при нормален натиск на педала нищо не се случва. Моите 2бр. 33-ки са просто едни от многото минали през нашето семейство и незнайния брой карани на мои приятели и клиенти. Всички предшестващи ги са били същите като сегашните ми 33-ки, демек нямат спиране. ДА, при много сериозно натискане на педала заковават и 4-те колела, но това не е спиране. Няма го варианта, при който да чукнеш педала при скорост и колата да намали. Да не говорим, че ако си се позасилил и ти светне червен светофар, просто 33-ките докато спрат, са се запалили спирачките . След промените това нещо го няма. И колата е много по-приятна за каране, като съвременна кола е.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #503
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Според мен на 33 проблема при спирането не идва толкова от предните дискове ,а по скоро от задните барабани и кантар . След регулация на кантара спира доста по добре ако седнат и 2ма човека отзад си спира прилично инъче преди забиваче яко муцуната . Все пак неможе да се отрече,че 33 имат проблем в спирачките ,ама де да беше само там проблемат им :Д . То пък инъче ако ги нямаше всичките тея проблеми в спирачките и в електрониката и в тоците и тнт. нямаше да го има чара на марката, ако трябва да ги правим като хората тези 33ки ще трябва да им запазим само купетата а и по тях ще трябва да има доста манипулации .
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  9. #504
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    странна работа!!!!!!!!! случи ми се нещо страно и искам да попитам каква е причината или каква може да е та
    имах следния проблем
    когато карам със 80-100 до 110км. имам едно тресене във волана точно като от крива джанта даже до последно си мислех че е крива джанта (то с тез наще пътища какво да си мисли човек) а таман беше станало време да сменям накладкките защото като натиснех педала и просто нищо не се случваше и така както и да е реших да сменя първо накладките и после да отида да изправя джантата смених аз накладките ( да добавя само че на едната от старите накладки и беше паднала прожинката и си дрънкаше ужасно вбесяващо) и реших да пробвам дали ще държът тез СЕМИРИ добре и отидох аз да засиля малко засилих с 80 и забелязах че вибрацията я няма вече се едно нищо не е имало засилих със 100 пак същото със 140 пак 180 няма вибраци абе до 200-210 не мърда волана от какво може да са били предизвикани тези вибрации и така рязко да изчезнат
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  10. #505
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Понякога е възможнжо да се разбалансира джантата и да тресе просто от кал по нея.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #506
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    да това ми е ясно но до колкото се сещам единствената мрасотия по джантата беше феродо от накладките но може и това да е било
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  12. #507
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by RealSeX View Post
    да това ми е ясно но до колкото се сещам единствената мрасотия по джантата беше феродо от накладките но може и това да е било
    Ако джантите са ти 4х100 може да са били стегнати съвсем леко накриво, а сега да са стегнати ОК и затова да е изчезнала вибрацията. Това е само предположение.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #508
    www.lancia-bg.com/***** becksalfa's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    варна
    Age
    46
    Posts
    146

    Default

    полъчава се понякога от криви дискове,и ти както казваш сменил си накладките и това е изчезнало,сам си обясни.
    alfa 33 1,7 IE 89гд.[SIGPIC]
    alfa 33 1.7 IE 92гд.
    alfa 166 2.4jtd 02гд. 150к.с.
    lancia delta 1.9td 99гд.

  14. #509
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by becksalfa View Post
    полъчава се понякога от криви дискове,и ти както казваш сменил си накладките и това е изчезнало,сам си обясни.
    E аз например не мога все още да си го обясня....Не правя връзка между смяна на накладки и криви дискове.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #510
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    да и аз немога да го схване все още а джантите ми са универсални 4х100 и 4х98 но джантите от началото на лятото са си на правилните дупки и не съм ги мърдал. Аз отначало си помислих че съм я изкривил понеже преди месец във варна минах през неравност тип дупка и издранча яко но тогаз не ми направи впечатление да е имало трептене и сега изведнаж изчезна има ли вариянт да е нещо сериозно или няква аномалия се е получила
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

Page 34 of 60 FirstFirst ... 24323334353644 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •