Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 80

Thread: Как са на старт вашите 2.4 JTD

  1. #61
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Аз го виждам като висока 8-ца,нещо нещо близко до 9сек. .....!? Макар ,че с тая "техника" !

  2. #62
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Аз го виждам като стрелка в сянка, за вас не знам. Стоп, а спри - не е ясно колко км са. . Не е ясно и колко е голямо надолнището и не споря щото не се вижда

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #63
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Вместо да се чудим колко е нанадолнището и за колко секунди реално ги прави до 100, нека някой вървежен от Добрич, РУсе, Варна да отиде и да свери часовника на момчето с 2,4жтд
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #64
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyMind View Post
    Днес малко ме подпалихте с недоверието си и изкочих да направя едно клипче. На клипа брат ми се обажда малко късно, но може да се види къде пише 100 на километража. И като съм казал "Малко под седем" съм нямал педвид 6 или 5. Приятно гледане
    ---> http://vbox7.com/play:4d08722e
    Виж сега пич не се обиждаи ама меко казано си смешен със тоя ГСМ във ръка има си специални уредчета за тази цел
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #65
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Поне хронометър ...той и стотните ще отчете
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  6. #66

    Default

    темата е забавна.... продължавайте

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    аз от тракийския стан (плаж) кат са прибирам към асеновград и набирам по нанадолнището кат ферари по баир

  8. #68
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyMind View Post
    Кокииии (Баш душманино) ! Не говори така за автоматиците, щото са направени за хората с циците... няма автоматик дето ще ускори по-бързо от твоята ръчна скоростна кутия.. имам същото 2.4JTD като теб , но с чип и K&N филтър 180PS и съм под 7сек. от 0-100...
    Моята също е с чип и K&N филтър, конете не ги знам и 0-100 не съм мерил.

    Тезата ми беше друга и няма нищо общо с 0-100, КПДта, най-добри технически постижения и т.н., но няма да задълбавам.

    Факт е обаче, че с 90 коня, тон и четвърт, автоматик по светофарите съм откъсвал къде-къде по-мощни коли, които разбира се след 50-тина метра може и да ме издухат, но просто не могат да потеглят толкова бързо (не колите, а задкормилните у-ства).

    С други думи: автоматикът значително улеснява живота на шофера, така че обикновен шофер с автоматик потегля по-бързо от обикновен шофер с ръчка. Ако сложиш на ръчката състезател, нещата се променят, но по светофарите не съм попадал на такъв.

    А за циците не си прав, защото има хора, които обичат животът да им е по-лесен и това няма общо нито с пола, нито със сексуалната ориентация. Защо трябва да ръчкам като идиот, като може и да не ръчкам? Пък и дясната ръка ми остава свободна за ..... хората с циците ако щеш
    Last edited by Коки; 19-08-2009 at 23:39.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  9. #69

    Default

    GSM-a беше само за моя ориентация, защото плеъра си има собствен таимер, а доколкото за стрелката в сянка на оригиналното клипче се вижда много по-добре, и темата е "Как са на старт вашите 2,4JTD" отговорът ми е,
    че лично аз съм много доволен от старта на колата си, който беше много по-зле преди да сменя дебитомера. Лично аз не уважавам автоматика заради по-високия разход и затова че някаква електроника се опитва да предогади моите желания като водач и не успява да го направи ..доколкото за свободната ръка.. по време на движения не я ползвам за такива цели ("хората с циците") опасно е .. скоро карах 2-годишно BMW 3-та серия автоматик 210к.с. и трябва да ви кажа, че не се набира като алфата при него особеността беше че при рязко натискане на газта "удря" бутон под педала , с който минава на спортен режим... ама само името му е спортен. И никой от форума неможе да ме убеди че кола с 90к.с. двигател и автоматик ще е по-добра на старта от алфата.

  10. #70

    Talking

    Какво е това ускорение че той сменяше на под 4000 оборота...
    Явно не е карал много много дизел...
    ПП: Като искаш да правиш максимално ускорение сменяй поне на 4500
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #71
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyMind View Post
    Днес малко ме подпалихте с недоверието си и изкочих да направя едно клипче. На клипа брат ми се обажда малко късно, но може да се види къде пише 100 на километража. И като съм казал "Малко под седем" съм нямал педвид 6 или 5. Приятно гледане
    ---> http://vbox7.com/play:4d08722e
    Много бавно набира, колега
    Моята бабичка има 1 цилиндър по-малко и ще те

    ---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 18:59 ----------

    Quote Originally Posted by CrazyMind View Post
    ... скоро карах 2-годишно BMW 3-та серия автоматик 210к.с. и трябва да ви кажа, че не се набира като алфата ...
    Това да не си го чул от някой?
    Трябва да го видя, за да повярвам

  12. #72
    Запален алфист newuser's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Burgas
    Posts
    162

    Default

    що да набира бавно бе колега? вярно че не може с точност да се определи но чудеса не може да се очакват от този дизел само от един чип примерно

  13. #73
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by newuser View Post
    що да набира бавно бе колега? вярно че не може с точност да се определи но чудеса не може да се очакват от този дизел само от един чип примерно
    Ами защото съм се возил и карал 2.4 и не се развърта като тази
    Но може и да си прав, на клип нещата изглеждат различно ...

  14. #74
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Няма автомат който да е по бърз на сътарта от ръчката
    Относно автоматиците,и ас съм съгласен с моя 1.6 боксер се дурпах с на един авер мерцедеса 124 купе 2.3 136коня автомат,ами като тръгнахме имах чуството че той тръгна на задна остайх го на 2-3 коли след мене.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  15. #75

    Default

    явно Jivko 7777 е голям разбиратор щото "брои" оборотите на слух.. оборотомера се вижда само в края на клипа където колата вече намаля и 1,9JTDm само може да си мечтае,че ще набере така... но както и да е черното е бяло р а з б р а х... между другото за пръв път чувам за дизел ...с к'во се храни тва животно, на Ванкела брат му ли е т'ва... оцет ли пие!? Няма да преча повече колеги ИЗВИНЕТЕ !

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •