Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Проблем със задно окачване

  1. #16
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Имаш л.с.
    Това много любовно прозвуча

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    47

    Default

    След като посетих Румен (смяна на втулки), а след това и Дамян за реглаж колата заспа
    Искам да ви попитам какъв антифриз ще ми препоръчате, защото гледам е на минимум ? Мисля да го сменя целия, колко литра ще ми трябват ?
    Last edited by zumitaka; 29-10-2009 at 14:30.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by zumitaka View Post
    ...... гледам е на минимум ? Мисля да го сменя целия, колко литра ще ми трябват ?
    Колкото и 166-ци да съм гледал....нивото си е все на минимум
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #19
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Колкото и 166-ци да съм гледал....нивото си е все на минимум
    Подкрепям , при мене сипвам на макс после спада на минимум и си остава там !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  5. #20
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Погледнете мойта , като я напълня догоре сваля нивото до малко над половината и не мърда
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #21
    Къде е ъъъъ... климатика BOXER_33_PLD's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    43
    Posts
    72

    Default

    Да питам и аз нещо
    В събота като ми сменяха гумите със зимни и пича каза, че са ми за смяна едни втулки на задните носачи
    Обаче не мерцедесовите,а едни доста по-големи.И ми обяви че, няма шанс за смяна или рециклиране,а направо нови носачи.
    Дайте някакви съвети-ценичките са направо убиец.
    А и предни долни били за смяна
    Пълен купон....
    Alfa 166 2,4 jtd
    Alfa 33 1,7-беше на жената
    Toyota Passeo-новата на жената
    Всички четем упътването когато няма смисъл

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by BOXER_33_PLD View Post
    Да питам и аз нещо
    В събота като ми сменяха гумите със зимни и пича каза, че са ми за смяна едни втулки на задните носачи
    Обаче не мерцедесовите,а едни доста по-големи.И ми обяви че, няма шанс за смяна или рециклиране,а направо нови носачи.
    Дайте някакви съвети-ценичките са направо убиец.
    А и предни долни били за смяна
    Пълен купон....
    Погледни в тази тема моя пост да видиш дали става на въпрос за тези тампони/втулки... по принцип не се продава нито една част от задния носач отделно а той няма да ти казвам колко е скъп.... http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F7%E2%E0%ED%E5
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  8. #23
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Quote Originally Posted by BOXER_33_PLD View Post
    Да питам и аз нещо
    В събота като ми сменяха гумите със зимни и пича каза, че са ми за смяна едни втулки на задните носачи
    Обаче не мерцедесовите,а едни доста по-големи.И ми обяви че, няма шанс за смяна или рециклиране,а направо нови носачи.
    Дайте някакви съвети-ценичките са направо убиец.
    А и предни долни били за смяна
    Пълен купон....
    Ако не бързаш много скоро може да има от тези втулки.Да се надявам до нова година.
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Подкрепям , при мене сипвам на макс после спада на минимум и си остава там !!!
    Стига бре, да няма някакви течове. Искате да кажете, че си е нормално Аз така или иначе трябва да го сменям защото е на -7 като го мерих последно де.

  10. #25
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by zumitaka View Post
    ....Искам да ви попитам какъв антифриз ще ми препоръчате, защото гледам е на минимум ? Мисля да го сменя целия, колко литра ще ми трябват ?
    Във форума имаше няколко теми за антифриза, ако те интересуват подробности можеш да ги изровиш с търсачката. Аз като купувам кола й сменям антифриза задължително, за да знам с какво карам и т.н. Та като взех Ромина, изчетох въпросните теми и останах с впечатление, че за тази кола е по-добре да сложа червен. Понеже не ми се обикаляше да търся и да сравнявам марки и цени, спрях на 2-3 бензиностанции, където нямаха червен, но накрая стигнах до Шел, където имат няколко вида техен антифриз. Погледнах кой е червения и го грабнах - в едни сиви 5-литрови туби, които струваха около 40 лв. Отидох да ми го сменят и в тубата ми остана повече от литър, но си го държа за резерва.

    П.П. Забравих да спомена, че взех концентрат.


    ---------- Post added at 17:57 ---------- Previous post was at 17:53 ----------

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Колкото и 166-ци да съм гледал....нивото си е все на минимум
    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Подкрепям , при мене сипвам на макс после спада на минимум и си остава там !!!
    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Погледнете мойта , като я напълня догоре сваля нивото до малко над половината и не мърда
    Quote Originally Posted by zumitaka View Post
    Стига бре, да няма някакви течове. Искате да кажете, че си е нормално Аз така или иначе трябва да го сменям защото е на -7 като го мерих последно де.
    Няма течове, просто като го сипваш остават въздушни мехури, които увеличават обема и виждаш едно ниво, а после като се повърти малко, мехурите излизат и нивото леко спада. Значи като го смениш, караш един-два дена и ако нивото е паднало до минимума, доливаш един пръст вода или антифриз.
    Last edited by Коки; 06-11-2009 at 18:02.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  11. #26
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by BOXER_33_PLD View Post
    Да питам и аз нещо
    В събота като ми сменяха гумите със зимни и пича каза, че са ми за смяна едни втулки на задните носачи
    Обаче не мерцедесовите,а едни доста по-големи.И ми обяви че, няма шанс за смяна или рециклиране,а направо нови носачи.
    Дайте някакви съвети-ценичките са направо убиец.
    А и предни долни били за смяна
    Пълен купон....
    Питай Румен, той много добре знае по тази тема
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Във форума имаше няколко теми за антифриза, ако те интересуват подробности можеш да ги изровиш с търсачката. Аз като купувам кола й сменям антифриза задължително, за да знам с какво карам и т.н. Та като взех Ромина, изчетох въпросните теми и останах с впечатление, че за тази кола е по-добре да сложа червен. Понеже не ми се обикаляше да търся и да сравнявам марки и цени, спрях на 2-3 бензиностанции, където нямаха червен, но накрая стигнах до Шел, където имат няколко вида техен антифриз. Погледнах кой е червения и го грабнах - в едни сиви 5-литрови туби, които струваха около 40 лв. Отидох да ми го сменят и в тубата ми остана повече от литър, но си го държа за резерва.

    П.П. Забравих да спомена, че взех концентрат.


    ---------- Post added at 17:57 ---------- Previous post was at 17:53 ----------









    Няма течове, просто като го сипваш остават въздушни мехури, които увеличават обема и виждаш едно ниво, а после като се повърти малко, мехурите излизат и нивото леко спада. Значи като го смениш, караш един-два дена и ако нивото е паднало до минимума, доливаш един пръст вода или антифриз.
    Кви мехури кви 5 лв? Капачките ви не държат на налягане и пускат. И като падне нивото пада налягането до толкова до колкото държи капачката. Това е. Сменяйте си капачките.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Кви мехури кви 5 лв? Капачките ви не държат на налягане и пускат. И като падне нивото пада налягането до толкова до колкото държи капачката. Това е. Сменяйте си капачките.
    Тебе пък кой те провъзгласи за по-по-най-компетентен? Я се дръж прилично! Може да имаш каквото си искаш мнение, но нямаш право да го натрапваш като единствената възможна истина.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #29
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Те хубавите антифризи, затова са хубави, защото предотвратяват кавитацията (образуването на мехури) по-добре.
    166 2.4 JTD

  15. #30

    Default

    За мехура не съм съгласен...и на двете при затоплен двигател,избива сериозно като развъртя капачките.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •