Results 1 to 15 of 15

Thread: Въпрос за разхода

  1. #1
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default Въпрос за разхода

    А сега кажете как върви по-икономично, когато е по инерция колата...на скорост или изключена от скорост? Много хора ме убеждават, че на скорост по баира надолу гори по-малко отколкото да си я изключа. Четох го и в една статия на Shell (писана от собственик на 159JTD). Както и да е, аз не мога да си обясня как колата на 1000 оборота ще ми гори повече от 2500 например. Ще ви бъде благодарен, ако ми разясните как стоят нещата.

    П.С. Темата я пускам в този раздел, защото ме интересува най-вече за моя автомобил
    Last edited by Blade; 13-08-2009 at 16:14.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    А сега кажете как върви по-икономично, когато е по инерция колата...на скорост или изключена от скорост? Много хора ме убеждават, че на скорост по баира надолу гори по-малко отколкото да си я изключа. Четох го и в една статия на Shell (писана от собственик на 159JTD). Както и да е, аз не мога да си обясня как колата на 1000 оборота ще ми гори по-малко от 2500 например. Ще ви бъде благодарен, ако ми разясните как стоят нещата.

    П.С. Темата я пускам в този раздел, защото ме интересува най-вече за моя автомобил
    Fuel cut off
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  3. #3
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    ппх в google
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #4
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    Fuel cut off
    Entirely?
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  5. #5
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Абе вярно е това за съвременните двигатели - като се спускаш надолу и я оставиш на скорост, колата върви, щото надолнището я засилва и респективно и върти колелата, те въртят кутията, кутията съединителя и той като е зацепен качва оборотите на мотора. Като се качат тия обороти, компютъра разбира, че са по-високи от нормалния свободен ход (щото има датчик за оборотите), знае че и шофьора не подава газ (щото и там има датчик) и от тия два факта се усеща, че нещо друго вътри мотора насила и няма нужда да се пръска вътре бензин за да го върти горенето на бенизна (или дизела)... и спира впръскването на гориво Тая ситуация се нарича ППХ - принудителен празен ход Ако я изключиш от скорост, надолнището пак ще я засилва, ама тая сила няма да се предава до мотора по описаната схема и тогава ЕКУ-то ще пръска гориво, за да го върти по тоя начин и да му подържа свободния ход Простата логика показва, че при слизането на скорост разхода е по-малък (около нула ), пък който иска да спори и да приказва, че щом оборотите са по-високи, значи видиш ли и разхода е по-висок

    И в края на краищата, кой слиза по надолнища на свободна, освен, че му излиза по-скъпо като разход, палиш и спирачките, което също не е безплатно удоволствие Хората са казали, че се слиза на предавката на която се качва

    ---------- Post added at 15:24 ---------- Previous post was at 15:23 ----------

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Entirely?
    Аха, съвсем entirely Просто не се подава на дюзите сигнал да пръскат и те не пръскат
    Last edited by Sm0k; 13-08-2009 at 16:52.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  6. #6
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Мерси за разяснението, колега
    Значи вече трябва да привиквам да не я изключвам от скорост (трудна задача ще е)
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  7. #7
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Мерси за разяснението, колега
    Значи вече трябва да привиквам да не я изключвам от скорост (трудна задача ще е)
    Колега, всичко е въпрос на навик, или стил на шофиране. Няма да спестиш много гориво...
    Аз например също 'охлабвам' колата, просто така ми е по-удобно.
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  8. #8
    започва да се пристрастява astronoma's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    71

    Default

    колега имам един въпрос???а теб кои те учи да изключваш от скорост независимо да ли пускаш или изкачваш?????

    АЛФА РОМЕО 145

  9. #9
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Quote Originally Posted by astronoma View Post
    колега имам един въпрос???а теб кои те учи да изключваш от скорост независимо да ли пускаш или изкачваш?????
    Никой не ме е учил, просто така се научих да карам, да си я пускам по баирите, навик, колега
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Никой не ме е учил, просто така се научих да карам, да си я пускам по баирите, навик, колега
    Най-добре се отучи
    Е***а се майката на спирачките

  11. #11
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    Колега, всичко е въпрос на навик, или стил на шофиране. Няма да спестиш много гориво...
    Аз например също 'охлабвам' колата, просто така ми е по-удобно.
    Абе никой не казва, че икономията ще е космическа, ама все пак нормален бензинов двигател гори около литър на час, на свободен ход (ако бъркам да ме поправят колегите). Значи за всеки час спускане, който ти се събира сумарно си 2 лева напред. Пък за колко време го правиш тоя час спускане зависи колко караш и по какъв терен Но някаква икономия има, така или иначе.

    Пък и все пак идва въпроса, че е по-правилно да се слиза на скорост, по-безопасно е - дава по добър контрол и не се налага да товариш толкова спирачките, натоварването им освен че струва пари, щото търкаш накладки, води и до прегряване при продължително спускане (и респективно продължителното им ползване), а прегретите спирачки спират по-зле
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  12. #12
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Днес беше първото каране на скорост, голям кеф А и наистина спирачките се хабят много по-малко, особено на някои баири, където има радари като си я оставя на 4-та и си държи 60км/ч а иначе по инерция крака ми е само на спирачката
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  13. #13
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Днес беше първото каране на скорост, голям кеф А и наистина спирачките се хабят много по-малко, особено на някои баири, където има радари като си я оставя на 4-та и си държи 60км/ч а иначе по инерция крака ми е само на спирачката
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  14. #14
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Днес беше първото каране на скорост, голям кеф А и наистина спирачките се хабят много по-малко, особено на някои баири, където има радари като си я оставя на 4-та и си държи 60км/ч а иначе по инерция крака ми е само на спирачката
    А, ко ше кажеш за автопилота
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    А това виждате ли гоСпамери такива!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •