Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Монтаж на спортен филтър - Питане?

  1. #1
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default Монтаж на спортен филтър - Питане?

    Имам един въпрос който за много от вас може би е глупав, Но препочитам да попитам...
    На снимките (които всъщност са крадени от форума) има монтирани спортни филтри , интересува ме снадката която съм оградил как се получава тъй като от вън тръбата е елипса - ВЪТРЕ също ли е елипса или си е нормален кръг и монтажа става елементарно ?
    Дано сте успели да ме разберете ....
    Забравих да кажа Дигателя е 1.6 т.с.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Picture 00700.JPG   конус2.JPG  

  2. #2
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by AntiLuuP View Post
    Имам един въпрос който за много от вас може би е глупав, Но препочитам да попитам...
    На снимките (които всъщност са крадени от форума) има монтирани спортни филтри , интересува ме снадката която съм оградил как се получава тъй като от вън тръбата е елипса - ВЪТРЕ също ли е елипса или си е нормален кръг и монтажа става елементарно ?
    Дано сте успели да ме разберете ....
    Забравих да кажа Дигателя е 1.6 т.с.
    Споко това е гума,и кръгла тръба да сложиш гумата си застава по нея
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  3. #3
    започва да се пристрастява astronoma's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    71

    Default

    колега ако съм те разбрал правилно питаш дали маркуча е елипс,да елипс е но като стегнеш с скобата си става кръгъл и си уплатнява идеално,поне при мен така стана като си слагах с.филтър по съштия начин както е показано на снимките,в кутията ми седи....

    АЛФА РОМЕО 145

  4. #4
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Споко това е гума,и кръгла тръба да сложиш гумата си застава по нея
    Quote Originally Posted by astronoma View Post
    колега ако съм те разбрал правилно питаш дали маркуча е елипс,да елипс е но като стегнеш с скобата си става кръгъл и си уплатнява идеално,поне при мен така стана като си слагах с.филтър по съштия начин както е показано на снимките,в кутията ми седи....
    Аз тръбата/маркуча видях че е елипас ама не съм го пипал... предположих че може би се деформира ама все пак да си попитам .. А то в такъв случай монтажа става за има няма 10мин понеже и аз си мислех за варианта филтъра в кутията ...
    Благодарско...

  5. #5
    започва да се пристрастява astronoma's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    71

    Default

    точно така,да знаеш че малко трудно влиза филтъра в кутията....ако е като моя размер по точно,защтото аз за малко да сваля подкалника да свяля кутията и да пъхна филтара от долу на горе и тогава да го свръзвам.....

    АЛФА РОМЕО 145

  6. #6
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by astronoma View Post
    точно така,да знаеш че малко трудно влиза филтъра в кутията....ако е като моя размер по точно,защтото аз за малко да сваля подкалника да свяля кутията и да пъхна филтара от долу на горе и тогава да го свръзвам.....
    Аз долната част на кутията ще си оставя понеже гледам че от там ще има как да смуче студен въздух ...
    А само едно забравих да питам тръбата преди дебитомера с какво фи е, в която всъщност ще влиза тръбата от спортния ...

  7. #7
    започва да се пристрастява astronoma's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    71

    Default

    колега нямам представа с какво ФИ е,маи около 60,и при мен кутията си седи(долната част) а от горе сам го изолирал с картон,да не дърпа топлия въздух от двигателя....

    АЛФА РОМЕО 145

  8. #8
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by astronoma View Post
    колега нямам представа с какво ФИ е,маи около 60,и при мен кутията си седи(долната част) а от горе сам го изолирал с картон,да не дърпа топлия въздух от двигателя....
    фи 75 е - влиза плътно перфектно. днес го монтирах и не мога да се накефя - смених и маслото и т.н. и power-а на колата се възвърна ... ускорява по бързо от преди а звука ме разтапя ...

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    розино
    Age
    35
    Posts
    2

    Default

    моита кошница нема спортен филтър ма реве уникално...имам дупка в задното гарне и реве много яко...та пробиите си 5 дупки една до друга и са наслаждаваите....
    Last edited by mordohy; 07-09-2009 at 18:59.
    145 1.6 120 коня 1998 Няма идеална кола...но има само една която най много се доближава до идеала...и това е АЛФА РОМЕО

  10. #10
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by oliver View Post
    моита кошница нема спортен филтър ма реве уникално...имам дупка в задното гарне и реве много яко...та пробиите си 5 дупки една до друга и са наслаждаваите....
    И ква е разликата с некой тюнинг голф, който и той яко пърди със "спортните" гърнета?
    Едно е звук от изпърдели гърнета, друго е от двигателя.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #11
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by oliver View Post
    моита кошница нема спортен филтър ма реве уникално...имам дупка в задното гарне и реве много яко...та пробиите си 5 дупки една до друга и са наслаждаваите....
    предполагам си правиш пи*ки

    по темата
    момчета аз съм забелязал,че след миене или дъжд и тн. по капака на кутията има вода сега като я махате водата пада директно на филтъра но в крайна сметка никой не се е уплакал от това... но все пак да си споделя наблюденията


    Прекрасно,колега,че сподели с нас,както и , че ни осветли,че дъжда мокри!Не ми стана ясно,с какво се обогати темата от поста ти!Оставихме ви една тема да си спамите в нея,а засрахте навсякъде.После защо не върши работа търсачката.Освен метлата ще хвана и лопатата!
    Мордохай!
    Last edited by mordohy; 07-09-2009 at 19:10.
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by oliver View Post
    моита кошница нема спортен филтър ма реве уникално...имам дупка в задното гарне и реве много яко...та пробиите си 5 дупки една до друга и са наслаждаваите....
    А да ти пробия някоя дупка в реномето!?Защо ме караш да съм Лош!?
    Мордохай!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Да не прозвучи като спам , но как ги поддържате филтрите (спортните) , казаха ми за някакви препарати?

  14. #14
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Да не прозвучи като спам , но как ги поддържате филтрите (спортните) , казаха ми за някакви препарати?
    купуваш си комплектчето(около 50лв е на К и Н в Импас 56), после вътре в него има Юзър'с мануал.

    С 2 думи Пранье и Дранье
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #15
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Мерси за инфото , и последни въпросчета : за колко пъти стига препарата и колко пъти може да се пере филтъра ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •