Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: сервизно обслужване на 159

  1. #16
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by vaskoni View Post
    Значи на връщане вместо да завиеш в дясно за бг на светофара, продължаваш направо за Солун на километър
    е може би след светоффара от твоятя си страна - там са повечето сервизи и на бмв, рено мисля и.т.н., няма начин
    да го изпуснеш.
    Напротив!
    Сервизът на BMW и Алфа Ромео се намира на пътя за Солун, т.е. ако идваш от БГ, когато завиеш надясно продължаваш около 500-600 м и последният дилър в дясно е този на Алфа Ромео. Ако идваш от Солун, 500 - 600 м преди светофара в ляво.

  2. #17
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by vaskoni View Post
    Значи на връщане вместо да завиеш в дясно за бг на светофара, продължаваш направо за Солун на километър
    е може би след светоффара от твоятя си страна - там са повечето сервизи и на бмв, рено мисля и.т.н., няма начин
    да го изпуснеш.
    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Напротив!
    Сервизът на BMW и Алфа Ромео се намира на пътя за Солун, т.е. ако идваш от БГ, когато завиеш надясно продължаваш около 500-600 м и последният дилър в дясно е този на Алфа Ромео. Ако идваш от Солун, 500 - 600 м преди светофара в ляво.
    Благодаря и на двамата значи ако идвам от БГ трябва да вървя следвайки табелата Солун, тоест надясно, а не към ДРама /аз от там минавам/, а ако идвам от Серес, свивам на зигзагообразното и продължвам направо, като пропускам завоя надясно към БГ, както е казал и колегата Васкони..
    Last edited by fred; 27-08-2009 at 11:37.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    Напротив!
    Сервизът на BMW и Алфа Ромео се намира на пътя за Солун, т.е. ако идваш от БГ, когато завиеш надясно продължаваш около 500-600 м и последният дилър в дясно е този на Алфа Ромео. Ако идваш от Солун, 500 - 600 м преди светофара в ляво.
    Не е напротив, колегата казва че идва от околовр. на
    Серес, и аз му казвам вместо да завие надясно към бг да продължи направо към Солун, а ти пък си му обяснил маршрута от бг което също е вярно.
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  4. #19

    Default

    В София сервиза е..... кво да ти кажа, има секакви вътре има и свестни има и смотани. На 159 2.4 4х4 е 470лв на 15000 като ходих. Само че чакам турбо дето дефектира от близо 2 месеца...Прави си сам сметки

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by gogobadboy View Post
    В София сервиза е..... кво да ти кажа, има секакви вътре има и свестни има и смотани. На 159 2.4 4х4 е 470лв на 15000 като ходих. Само че чакам турбо дето дефектира от близо 2 месеца...Прави си сам сметки
    на 1.9 Жтд е 507 лв с масло Селения и филтри....

  6. #21
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by gogobadboy View Post
    В София сервиза е..... кво да ти кажа, има секакви вътре има и свестни има и смотани. На 159 2.4 4х4 е 470лв на 15000 като ходих. Само че чакам турбо дето дефектира от близо 2 месеца...Прави си сам сметки
    На 147 е 487 лв., не знам как твоето обслужване е по-евтино? Със сигурност консумативите са ти по-скъпи и моторът събира повече масло.
    Да не е 470 евро

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    На 147 е 487 лв., не знам как твоето обслужване е по-евтино? Със сигурност консумативите са ти по-скъпи и моторът събира повече масло.
    Да не е 470 евро
    500 кинта е, няма лъжа няма измама

  8. #23

    Default

    Да, някъде 500лв излезе, то голяма разлика няма, но жсе осхте си чака турбото близо 2-ри месец.....

  9. #24
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    500 кинта е, няма лъжа няма измама
    За 1.9 или 2.4 говориш?

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo 155 View Post
    За 1.9 или 2.4 говориш?
    1.9

    то с 2.4 разликата да е няколко стотин грама масло, не виждам специално при консумативите какво може да е различно

    свинки, на холцвагена семейния е къди-600 кинта

  11. #26

    Default

    Привет колеги.капарирал съм 159 1.9 jtdm колата е 08г и още е в гаранция.другата седмица я вземам но ми казаха от има пуснат гаранционен протокол за смяна вътрешни карета за които чакаме доставка от италия та мисълта ми някой имал ли е такива проблеми.колата е на 43 000км червен пастел същата като на колега стоян.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Привет колеги.капарирал съм 159 1.9 jtdm колата е 08г и още е в гаранция.другата седмица я вземам но ми казаха от има пуснат гаранционен протокол за смяна вътрешни карета за които чакаме доставка от италия та мисълта ми някой имал ли е такива проблеми.колата е на 43 000км червен пастел същата като на колега стоян.
    на 156-цата имах този проблем, но сменят ги и е като нова, особено като е гаранционен ремонт. Малко ще ти трака по завоите, докато ти ги сменят. а иначе аз съм за рейка...ама чакам да дойде зимния сезон, та да я сменя заедно с гумите и реглаж да направя.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  13. #28

    Default

    май и аз отивам към рейка, типичното хъркане, което всички с този проблем описват и едва доловимите вибрации във волана са налице.........

  14. #29
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Както неведнъж съм казвал - щом при това ниво на дилърите и на сервизите се продават въобще някакви италиански коли, значи колите са наистина страхотни!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #30
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Първото сервизно обслужване минах в Будапеща, при първоначално озвучена цена от 250 евро (масло, маслен и горивен филтър, въздушен филтър, филтрите на климатика, масло сложиха Total Quartz 9000), в последствие ме одрусаха 320. Включили били някакъв данък.
    Колата я обслужиха за 1,5 часа. Което е добре.
    Не е добре - че нито я измиха, нито доналяха всякакви течности за чистачки и т.н и си оставиха мръсни отпечатъци на ръцете по кожата, а тя е светло бежева -абе немърлива работа.
    Колегите от Москва бяха в Братислава - 210 евро и много, ама много доволни.
    Явно второто обслужване - 30 000 км - ще минавам в Финландия - ще напиша впечатленията си - сега съм на 23000 км.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •