Results 1 to 12 of 12

Thread: Лагер за ролката на климатика

  1. #1
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default Лагер за ролката на климатика

    Днес се останови, че лагера на ролката за клиамата е започнала да дава фира. Интересува ме някой сменял ли е този лагер!? Лагера ще се намери лесно, проблема е дали може да се избие старият и някой ако го е правил само да сподели...мерси колеги.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #2
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Първо се развива централната гайка(шест или осем милиметра е)след това с помоща на избиваче или две отверки внимателно се вади зацепващата шайба.На оста има две шайбички които трябва да ги пазиш и не забравяш при сглобяването.Маха се зегерката която държи пистовата шайба,и пак с чалъм се вади,От там вече си за преса и избиване на лагерчето.


    Не ме бива много в обясненията,ама се надявам поне малко да съм ти разяснил.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега супер си, значи все пак може да се избие, щото нема смисал нов. Утре или като се върна др сряда от път ще го направя и мерси много отново.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    какви са симптомите на заминал лагер колега?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Преди малко смъкнахме повечето лагери, проверихме ги и си бяха като нови, те са на 25к км, преди да я купя са сменени както ми казаха, както и ремака. От два дена като запаля и първите няколко секунди и понякога и след това се чува едно свирене на пистовият ремак, проверихме вс и това се оказа. като стигнеш на проверка до този лагер и го завъртих (ролката демек на климата) и ще усетиш едно странно трептене, и се чува как върти на лагер без грес все едно, така мога да го опиша. Утре сутрин ако се уредя може да се смени и ще пиша, мерси, радвам се че може да се смени лагерчето, и няма да вземам нова

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Първо се развива централната гайка(шест или осем милиметра е)след това с помоща на избиваче или две отверки внимателно се вади зацепващата шайба.На оста има две шайбички които трябва да ги пазиш и не забравяш при сглобяването.Маха се зегерката която държи пистовата шайба,и пак с чалъм се вади,От там вече си за преса и избиване на лагерчето.


    Не ме бива много в обясненията,ама се надявам поне малко да съм ти разяснил.
    Първо ако тръгнеш да избиваш съединителя с отверки вероятноста да изкривиш съединителя е голяма-след това не можеш да го изправиш и балансираш,сваля се със специален инструмент.При набиване луфта между съединителя и шайбата трябва да е 0.4-0.5 мм.Второ самия лагер е запресован в шайбата-тръгнеш ли да го избиваш директно на преса почти сигурно е,че ще изкривиш сърцевината на шайбата.Резултата е нова шайба.Трябва първо или със секач и чук да махнеш контрите или стругар да пусне една стружка.При набиването не е нужно да се законтря лагера-нов лагер е около 20-25лв.Хубаво е да е NSK,ментетата са около 14-15 лв.,но не изкарват много.

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Първо ако тръгнеш да избиваш съединителя с отверки вероятноста да изкривиш съединителя е голяма-след това не можеш да го изправиш и балансираш,сваля се със специален инструмент.При набиване луфта между съединителя и шайбата трябва да е 0.4-0.5 мм.Второ самия лагер е запресован в шайбата-тръгнеш ли да го избиваш директно на преса почти сигурно е,че ще изкривиш сърцевината на шайбата.Резултата е нова шайба.Трябва първо или със секач и чук да махнеш контрите или стругар да пусне една стружка.При набиването не е нужно да се законтря лагера-нов лагер е около 20-25лв.Хубаво е да е NSK,ментетата са около 14-15 лв.,но не изкарват много.
    Колегата е прав. Специални скоби трябват за ваденето. На мен ми го сменяха и знам какъв курец беше.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Моят майстор има тази скоба, нема проблем, в четвъртък ще се извърши интервенцията и ще пиша, иначе майсторчето е мн добро и си знае работата...колеги на какво виакте шайба(ролката ли)?? И какво общо има съединителя, ще сваляме ролката на климата за смяна на лагер, сега говорих с майтора и ще се сменя чак сабота
    Last edited by rusiq86; 18-08-2009 at 18:05.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Моят майстор има тази скоба, нема проблем, в четвъртък ще се извърши интервенцията и ще пиша, иначе майсторчето е мн добро и си знае работата...колеги на какво виакте шайба(ролката ли)?? И какво общо има съединителя, ще сваляме ролката на климата за смяна на лагер, сега говорих с майтора и ще се сменя чак сабота
    Ти за обтяжната ролка ли говориш или за шайбата на самия компресор.За обтяжната ролка не трябва специален инструмент.

  10. #10
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    И аз така като прочетох 1-вият пост на колегата разбрах,че не говори за шайбата на компресора,а за обтяжната ролка...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  11. #11
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Ти за обтяжната ролка ли говориш или за шайбата на самия компресор.За обтяжната ролка не трябва специален инструмент.
    Колега,той човека е обяснил по-надоло за какво става на въпрос.За отверките и аз много не съм съгласен,но в краен случай става и с тях-и малко чалъм де .
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    е няма да го сменям аз, човек който се занимава с това,става дума за ролката на климата, лагера зачна да дава фира...

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •