Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Козметика за нашите коли

  1. #1

    Exclamation Козметика за нашите коли

    Козметика за нашите коли - пускам тази тема за да пишем тук кой какво е ползвал и кое върши работа. На пазара има много козметика, химикали и кво ли не......но кое е качествено?
    Аз ползвах за тапицерията Turtle Wax това с четката след като хората го препоръчаха тук във форума, петната по тавана ги изчисти перфектно но по тапицерияята ефект почти няма(доста е чиста),закупих за 9,99 от Практикер. За таблото взех мокри кърпи със силикон на Nargin - перфектни са, 15 бр за 5лв от Баумах. Течност за чистачки - Валволин - върши работа.

  2. #2
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Аз ползвам продукти на BMW , става въпрос за пяна за чистене на кожа, плюш и текстил, препарат за почистване и поддържане на кожа, имат хубав препарат за полиране на боя.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  3. #3

    Default

    днес пробвах силикон за табло - български на Мотох идеален е и евтин

  4. #4
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Колеги препоръчайте препарат за почистване на тапицетия . Бях чел преди време за някакъв , който образува пяна и после се избърсва с кърпа , но не разбрах марка
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  5. #5
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Аз си изпрах цялата тапицерия на колата с флакон и малко , и да ви кажа ефекта наистина беше удивителен. Първо- напръсквам , второ- изчаквам 2 минутки , трето - забърсвам с памучна суха хавлия. Ако се наложи някъде, повтарям . След чистенето , хавлията става черна , направете си извода! А относно силикона съм чувал , че не е особенно полезен , тоест ефект реален има , но се поврежда пластмасата .

  6. #6
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Аз си изпрах цялата тапицерия на колата с флакон и малко , и да ви кажа ефекта наистина беше удивителен. Първо- напръсквам , второ- изчаквам 2 минутки , трето - забърсвам с памучна суха хавлия. Ако се наложи някъде, повтарям . След чистенето , хавлията става черна , направете си извода!
    с какъв флакон казваш ?

    За силиконовия спрей съм чувал точно обратното , че защитава пластмасата от напукване , заради слънцето . А сега де ?
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  7. #7
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    с какъв флакон казваш ?

    За силиконовия спрей съм чувал точно обратното , че защитава пластмасата от напукване , заради слънцето . А сега де ?
    Флакона мисля че беше на TURTLE , но има и на JOHNSON .Трябваше да направя снимки преди и след , да се види разликата . А това за флакона ми го каза един пич от една автомивка ( под сикрет ми го каза) . Казва че след време таблото ставало по-бяло и придобивало захабен вид .

  8. #8
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    На една от старите ми коли (25 годишна Мазда), през всичките години, в които я притежавах (около 10), таблото беше обилно поливано с евтините китайски силиконови флакони от по 1.50 лева. В резултат на което, таблото беше най-лъскавата и запазена част от автомобила, когато го продавах.

  9. #9
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Не споря , само предавам какво са ми казвали , дори и аз използвам понякога

  10. #10
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Аз таблото си го мажа с най-обикновените безцветни гъби за обувки,и става приятно лъскаво и маха и прахта.На мивките е оферта да се маже с млякото(едно бяло-като тоалетно мляко е)ако е много захабено таблото и пластмасите,много добре става.Аз за чистене на пластмасите и таблото ползвах един спрей на арексонс,става на пяна и се бърше после,мисля че имаше дадена тапицерия на алфа 156,или 166,не помня отпред на картинката,има и едни за двигател,с алфов в6 на картинката.Серията им е хубава,италянски са.Много добре се чисти и с обикновените бебешки мокри кърпички,но черната пластмаса малко побелява,защото имат и малко спирт в тях.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  11. #11

    Default

    "Колеги препоръчайте препарат за почистване на тапицетия . Бях чел преди време за някакъв , който образува пяна и после се избърсва с кърпа , но не разбрах марка "



    Мисля че казваш точно за Тurtle VAX лично при мен не свърши работа тапицерията ми е чиста но с малки петна на места - 2-3 пъти пръсках с пяната,разтърквах с четката която е на спрея, чаках, забърсвах и нищо
    Last edited by fulcrum; 25-08-2009 at 00:16.

  12. #12
    Запален алфист adrian07's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pernik
    Posts
    149

    Smile

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Колеги препоръчайте препарат за почистване на тапицетия . Бях чел преди време за някакъв , който образува пяна и после се избърсва с кърпа , но не разбрах марка
    Колега аз съм чистил на много коли седалките с MEGLIO обезмаслител едно жълто такова имаго на много места и на 100% в била,та с значи зимам си две кърпи-едната леко навлажнена другата суха....та пръскам с меглиото и търкам с влажната (хоризонатално и вертикално)аве търкам там и след като потъркам малко обирам със сухата хавлия...значи поне при мен на всички коли който съм чистил до сега сичко се е изчиствало перфектно.....резултата се вижда най добре като изсъхне тапицерията ако е нужно повтараш пак ...но гледаш да не мокриш тапицерията много а горе долу да е разнесено на всякъде та повече пяна да образува като търкаш...пробвах с некви други такива флакони и препарати но съм най доволен от меглиото...сега
    за таблото значи пак с меглиото с една гъба или парцалче го исчиствам хубаво и го мажа с млеко-това където колегата каза...става идеялно....тавана също с меглио и две кърпи но влажната кърпа трябва да е почи суха и много малко да се пръска на помалко щото може да ти падне тавана...аз на мойта съм го чистил така стана перфектно чист при положение че са били карани гуми ....дано да съм ви бил полезен
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105hp

  13. #13
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Thumbs up

    И аз да споделя малко опит който е лишен от препарати за почистване!!!По тавана на старата ми кола имаше петна които почистих със парочистачка с накраиник -кърпа от микрофибър!Рекламираха ги поедно време по телевизията - има ги в практикер,метро и тнт.
    http://megashop.bg/techno/index.php?cPath=800129_800218&sort=a&osCsid=93d32e 14bde83f368aeab13551a4a317
    Last edited by jzonkom; 20-10-2009 at 20:35.
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  14. #14

    Default

    Вчера след като си мих външно сам колата(от тия с левчетата) бях забравил леко задния прозорец отворен, вътре беше капало препарат от пяната върху задната седалка. Днес кво установих : там дето е капало, тапицерията като нова и седи много светло петно (чисто), но за жалост там няма кой да питам къв е препарата

  15. #15
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Търся проверен препарат за почистване и обравотка на кожена тапицерия...
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •