Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 100

Thread: Направих си 166 2,0 ТС с шест скорости

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default Направих си 166 2,0 ТС с шест скорости

    Здравейте,
    доста се рових из техническата литература и много нещо изчетох докато стигна до тука да направя моата 166 2,0 ТС с шест степенна кутия. Та кутията взех от 166 2,0 turbo и трябва да ви кажа, че тази трансмисия е създадена точна за 2,0 ТС. Сега колата има много по-добро поведение на пътя. Предавките са много по-еластични при каране в градски условия, а пък за извън града просто мечта с 4000 хл. оборота върви със 160 км/ч. Разхода на гориво също се понижи с около 1 литър, но това не е чак толкова важно по-важното е, че двигателя е значително по-разтоварен в извънградски условия.

  2. #2
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Браво.Всеки един от нас, който е с 5 степ. си МЕЧТАЕ.... за 6 скорости.Изън града е може би Меко казано мъчително.Интересно ми е при каква скорост включваш 6-та?
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default

    При 70 км/ч на 6-та колата варви доста добре и като подадеш газ започва дори да ускорява. Иначе нормално включвам 6-та при около 100 км/ч - подаваш газ и ..............

  4. #4
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Прави ли някакви допълнителни преправяния на кутията за да пасне.... При 100 км (6-та), с какви обороти си...
    Иначе браво - мечтата на всеки с 166, ТС, 2.0 ...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default

    Преправяния не. Единствено се разменят двата кожуха на съединителя. Просто е, развиват се само няколко болта на едната кутия и няколко болта на другата и единия кожух отива на мястото на другия. Разменя се също и фланеца на лявата полуоска. Общо взето всички кутий са еднакви от 2,0 ТС до 3,2 куб. включително и на 2,4 JTD разликата е в предавателните числа и в някои дребни неща, които принципно могат да се заменят. Например от кутия на 2,4 JTD и 2,0 ТС може да се събере една която да върши работа при бензиновия двигател, но все пак трябва да го прави компетентен човек. Варианта със събирането на една трансмисия от две също го обмислах, но не го препоръчвам. Доста по-сложен е. Както казах и по рано кутията на 2,0 turbo най-добре пасва на 2,0 ТС и за мене е най-добрият вариант. Изискват се минимум "преправяния" и прадавателните числа пасват перфектно.

    ---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:57 ----------

    На шеста при 100 км/ч двигателя е на 2500 об. както би трябвало да бъде за такъв клас автомобил.

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Завиждам завист ме тресе ама да тръгна да сменям кутия - няма да стане. Ако сдробя моята ще имам предвид

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by sergo11 View Post
    Преправяния не. Единствено се разменят двата кожуха на съединителя. Просто е, развиват се само няколко болта на едната кутия и няколко болта на другата и единия кожух отива на мястото на другия. Разменя се също и фланеца на лявата полуоска. Общо взето всички кутий са еднакви от 2,0 ТС до 3,2 куб. включително и на 2,4 JTD разликата е в предавателните числа и в някои дребни неща, които принципно могат да се заменят. Например от кутия на 2,4 JTD и 2,0 ТС може да се събере една която да върши работа при бензиновия двигател, но все пак трябва да го прави компетентен човек. Варианта със събирането на една трансмисия от две също го обмислах, но не го препоръчвам. Доста по-сложен е. Както казах и по рано кутията на 2,0 turbo най-добре пасва на 2,0 ТС и за мене е най-добрият вариант. Изискват се минимум "преправяния" и прадавателните числа пасват перфектно.

    ---------- Post added at 14:59 ---------- Previous post was at 14:57 ----------

    На шеста при 100 км/ч двигателя е на 2500 об. както би трябвало да бъде за такъв клас автомобил.
    Говори ми мръсно, давай! Разхода извънградско с 90 пада ли до 5-6?
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  8. #8
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by achkar View Post
    Говори ми мръсно, давай! Разхода извънградско с 90 пада ли до 5-6?
    Хаха...... Накефи..
    П.П. Сега остава да пишеш с 3000 оборота на какви километри си и ще те гледам злобно....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Хаха...... Накефи..
    П.П. Сега остава да пишеш с 3000 оборота на какви километри си и ще те гледам злобно....
    Щом на 2500 е със 100 значи на 3000 об ще е със 120

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Аз искам да попитам какво става с максималната скорост обаче?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default

    Разхода извънградско с 90 км/ч не мога да кажа какъв е. На шеста със 120 км/ч двигателя работи на 3000 об. и на всики 500 об. скороста се покачва приблизително с около 20 км/ч.

    ---------- Post added at 07:23 ---------- Previous post was at 07:11 ----------

    Максималната скорост естествено става по-голама и според мен ще е около 230 - 235 км/ч

  12. #12
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Quote Originally Posted by sergo11 View Post
    [/COLOR]Максималната скорост естествено става по-голама и според мен ще е около 230 - 235 км/ч

    Ще си позволя да не съм съгласен с това. Затова питам пробвана ли е.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Ще си позволя да не съм съгласен с това. Затова питам пробвана ли е.
    Ами обоснови се защо не си съгласен.

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Ще си позволя да не съм съгласен с това. Затова питам пробвана ли е.
    Някъде там ще е като на всяка нормална 150 коньова машина. Стандартната 166 на тия скорости е в прекъсвач и двигателя изживява последните си мигове на този свят

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Thumbs up

    Ами за да се вдигне максималната скорост обикновено трябва да се увеличи мощността, което в случая не е така. Скоростните кутии и главното предаване като цяло се изчисляват за определена мощност на двигателя. Заменяйки скорости от 150 к.с. кола с такива от 200 к.с. кола получаваш този резултат с оборотите, но е по-вероятно да не достигне дори предишната макс. скорост. Да не говорим за повишение.

    Но това е теория. Ще се радвам да не съм прав. Което ще се види след една проба. Щото имам примери с автомобили с 5 степенна скоростна кутия, на които макс. скорост е на 4-та, не на 5-та.
    Last edited by didod; 17-08-2009 at 11:54.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •