Results 1 to 14 of 14

Thread: Отскубнато огледало

  1. #1
    започва да се пристрастява NIKSANA86's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default Отскубнато огледало

    Здравейте, преди 20 мин ходих до колицата ми и я намерих така:

    Click image for larger version. 

Name:	DSC08102.JPG 
Views:	111 
Size:	52.9 KB 
ID:	27167
    Click image for larger version. 

Name:	DSC08103.JPG 
Views:	93 
Size:	42.6 KB 
ID:	27168
    Click image for larger version. 

Name:	DSC08104.JPG 
Views:	92 
Size:	48.8 KB 
ID:	27169


    Пробвах да видя дали електроното наместване на огледалото работи: в началото на 2 посоки(ляво дясно)..реших че е опряло някаде.. пипнах стъклото леко и спря съвсем.. но се чува че моторчето опитва да върти.
    Според мен големият проблем е в пластината, на която се държи огледалото. Едната част е останала в него другата отвън. Абе помагайте с две думи.....(нямам авто каско)

    Имам нужда от следната информация:
    1)как да сваля огледалото да не виси така?
    2)препоръчайте от къде да купя необходимото за да го оправя?
    3)Дали мога сам или ще трябва да прибегна до майстор и препоръчайте?
    Last edited by NIKSANA86; 16-08-2009 at 13:31.


    Alfa Romeo 146 1.6 16V TS -97г

  2. #2
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Явно в София е на мода да се случва тая неприятна картинка...и на мен ми се случи същото преди 2 седмици но на теб поне са ти изскубнали огледалото и са ти го оставили, моето липсваше...купих си втора ръка за 30лв. По-добре го свали за да опиташ да го наместиш. Отвътре се държи на 3 болта, като първо тр да свалиш малката кора на гредата. Откачаш внимателно буксата на която има едно палче като контра и сваляш огледалото в пакет...нека някой от по-опитните колеги да каже с какво можеш да го залепиш. Иначе е добре, че не са ти прекъснати жиците и управлението работи.

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Така като гледам е счупена основата. По-добре не се занимавай с ремонти (дори да успееш да го залепиш няма да изкара много), а направо си вземи втора употреба. 30-40 лв е, зависи къде ще го намериш.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    започва да се пристрастява NIKSANA86's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    Успях да го сваля... благодаря за обяснението не се сетих, че е зад пищялката на вратата.... я кажете някоя и друга морга, в която мога да намеря нещо читаво?


    Alfa Romeo 146 1.6 16V TS -97г

  5. #5
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Колега, аз си взех моето от Италиянеца за 30лв - електическо с подгряване, обади се първо да питаш дали имат и иди си вземи

    Телефон:
    955 54 76
    Last edited by ogi100; 16-08-2009 at 15:44.

  6. #6
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Точно днес разглябах моето, защото оня ден го заварих строшено. Пластмасовата пластина около която се върти огледалото беше счупена на две, залепих я здраво и го монтирах, но ефектът не беше значим. Спря да халтави нагоре-надолу и си стои на мястото, но много лесно се мести напред назад. Мисля да го напълня вътре със силикон и ако стане го оставям така.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  7. #7
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Преди време на жената е някъв и секъл пътя и тя да не блъсне него та в некъв казан отнесла огледалото.
    Залепих го с едно лепило на бизон май беше и сега е толкова яко ,че ако некой направи нещо на огледалото ще отмъкне и вратата.Ако искаш мога да видя утре точно какво елепилото 10лв струва флакона в туба ,като от силикон е някво монтажно.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  8. #8
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Вие застраховки нямате ли си?
    Моето го отнесоха така, взех си пари от застраховката и си взех 2-ра ръка от колега от форума за 30лв - ел. огледало с подгряване.
    За какво трява да даваш 10лв за някакви лепила и да си губиш врмето като за 30лв си взимаш огледало?!
    При това като го залепиш няма да можеш да го прибираш повече.
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  9. #9
    започва да се пристрастява NIKSANA86's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    ами аз нямам застраховка както писах горе


    Alfa Romeo 146 1.6 16V TS -97г

  10. #10
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Намираш си човек да ти направи застраховка и след 2-3 дена отиващ за щета...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  11. #11
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Quote Originally Posted by Walker View Post
    Вие застраховки нямате ли си? .
    Колега не мисля ,че е нормално да се застрахова кола ,която струва по-малко от 5-6 хиляди лева.
    В смисъл такъв че е набутвация голяма.Като се има в предвид ,че не плащат при кражба гуми ,джанти ,сидита и все такива.Или ако ги плащат те размотават с дни докато си вземеш парите , дори и ако те ударят е същата работа гледат как да не платят и да платят по-малко.Ако и се случе нещо на колата си я правя и това е.Без да се занимавам със застрахователи и тн.....
    Това е мое мнение
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  12. #12
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Quote Originally Posted by Оги View Post
    Колега не мисля ,че е нормално да се застрахова кола ,която струва по-малко от 5-6 хиляди лева.
    В смисъл такъв че е набутвация голяма.Като се има в предвид ,че не плащат при кражба гуми ,джанти ,сидита и все такива.Или ако ги плащат те размотават с дни докато си вземеш парите , дори и ако те ударят е същата работа гледат как да не платят и да платят по-малко.Ако и се случе нещо на колата си я правя и това е.Без да се занимавам със застрахователи и тн.....
    Това е мое мнение
    Зависи от застрахователя, колега. Аз имам автокаско при Bulstrad и съм доволен. Налагало ми се е на 2 пъти да ми изплащат щети (халоген и предно стъкло) и нямаше никакви проблеми - отивам, снимат ми колата и след месец и нещо парата си е при мен. Само с тези 2 щети ми се избиха около 250 лв. от каското, което беше 400 лв. А ако стане по-голяма авария - броня, калник и т.н. си ги избиваш парите като нищо
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  13. #13
    започва да се пристрастява NIKSANA86's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    и аз съм чувал добри неща за булстрад ... нали има застраховки само за щета...без кражба?


    Alfa Romeo 146 1.6 16V TS -97г

  14. #14
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Default

    Ами мисля, че да но не съм сигурен доколко е изгодно. На моята полица цялата застрахователна премия е сбор от премията за кражба/пожар + премията за частични повреди. Но гледам, че има и графа минимална премия (непопълнена в мойта полица), така че може и да не е изгодно, трябва да питаш, колега.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •