Results 1 to 5 of 5

Thread: Теч на масло от пробката

  1. #1

    Default Теч на масло от пробката

    Здравейте,колеги имам следния проблем-капе ми масло от пробката,не е много две три капки след като съм я карал,иначе като е студена не капе.Миналата година пак капеше и като сменях съединителя в Алаксандър ауто им казах за проблема.Оправиха я и ми обясниха че са сменили пробката - някакъв ремонтен кпмплект, доста пари ми взеха.Сега смених маслото и ето че пак започна да капе,имам чуството че ремонта се е изразил в намазване със силикон или нещо подобно на старата пробка.Дали да се пробвам да я затегна или е опасно- да не скъсам резбата,не ми се иска да източвам маслото то е само на 150км.

  2. #2
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Здравей колега преди 2 седмици си купих алфа и при смяна на маслото ми казаха че резбата на пробката е развалена болта бил навиван с калчища и ми казаха нов картер... но един пич ме светна на болта да сложа няква като лепенка която я използват за трабите за парното... и сега съм изминал към 100 -150 км с него без проблеми..

  3. #3
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    В повечето хубави(маркови) филтри за маслото има и едно медна дивтунка която се слага при смяната на маслото,тя е за пробката.
    Ще ти се наложи да си намериш такава,навсякъде в сервизите има . Дано имаш познат в някой сервиз.И да си я подмениш като източиш маслото разбира се...
    Успех.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  4. #4
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Вадиш пробката и я навиваш с тефлонова лента,по горе са ти обяснили.Някой път и с нова дефтунга и пак тече.
    Не я пристягай да не пукнеш картера или изстръгнеш резбата.
    Last edited by Xtrime7; 17-08-2009 at 07:32.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  5. #5
    Младши алфист Fresh_pz's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Pazardjik
    Posts
    21

    Default ..

    Да се оплача и аз от "добрите" майстори и аз имам подобен проблем .когато си купих колата направих смяна на маслото по време на която се оказа, че пропката се клати на картера и едва се държи.тогава майсторите в сервиза ми навиха нова резба и сложиха нова пробка..като според тях всочко е ще се оправи...но след извесно време започа леко капене на масло от пропката...карах ди съответно си доливах...преди 2 седмици реших да сменя маслото и да оправя проблема с пробката..закарах колата в по-голям и по реномиран севриз със собствен стругар и всичко както си е..направиха на ново резба и нова пробка ...отидох до морето и се върнах и ето течна отново е на лице....като този път направо си тече ...АЛФАТА сека е в гаража с една ваничка под нея в която се събира маслото...и утре пак по "майстори" като нещата маи вървят към нова кутия на картера...
    Last edited by Fresh_pz; 17-08-2009 at 20:19.
    Alfa Romeo 146-1.6 120 ps. 11.1999

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •