Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: Спукано предно стъкло...

  1. #31
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Обадих се на телефона им - даден на сайта, казах какво ми трябва и че искам монтаж на място.
    Уговорихме час, дойдоха и монтираха стъклото за около 45 минути, с демонтажа и преместването на огледалото и стикерите.
    Китайско тип стара лада не бих си сложил, мислех дори за Пинкертън, но ставаше много сложно със застрахователя.
    А Гардиън са си известна марка за автостъкла - ползват ги даже за фабрични монтажи на някои марки.
    2 ра употреба също не ми харесва като вариант - заради надиранията от прах при чистенето с чистачките.
    В удобен момент направих тест до 160 - нямаше шумове от стъклото, няма белези от монтажа по автомобила, надявам се и проблеми с вода няма да има... но за това ще пиша когато имам наблюдения.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  2. #32
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    E да е наред всичко, мерси за информацията
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #33
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Обадих се на телефона им - даден на сайта, казах какво ми трябва и че искам монтаж на място.
    Уговорихме час, дойдоха и монтираха стъклото за около 45 минути, с демонтажа и преместването на огледалото и стикерите.
    Китайско тип стара лада не бих си сложил, мислех дори за Пинкертън, но ставаше много сложно със застрахователя.
    А Гардиън са си известна марка за автостъкла - ползват ги даже за фабрични монтажи на някои марки.
    2 ра употреба също не ми харесва като вариант - заради надиранията от прах при чистенето с чистачките.
    В удобен момент направих тест до 160 - нямаше шумове от стъклото, няма белези от монтажа по автомобила, надявам се и проблеми с вода няма да има... но за това ще пиша когато имам наблюдения.
    Някой китайски се по-добри от Гардиана.
    А това, че са използвани за първичен монтаж въобще не означава, че са хубави. Опел ги използваха при колите им от средата до към края на 90-те. Не струват тези стъкла. Сега са с Пилгинтън.
    Като форма Гардиъните са много точни, но при тях проблема е, че са по-тънки като слоеве и от там е и по-ниската им цена и съответно се пукат по-лесно.
    А иначе и на ФВ Файтон е Гардиън. Но той няма абсолютно нищо общо с масовите.
    Но явно в София нямате голям избор на стъкла.
    И все пак да не ти пука колега. Каквото е такова. Пак ще ти върши работа
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  4. #34
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Мислиш че в Пловдив избора е по голям?!Съмнявам се, може и да е така, я кажи къде има там такива фирми там, за инфо де, недай боже, засега нямам такива намерения
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #35
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by INTEGRALE View Post
    Някой китайски се по-добри от Гардиана.
    А това, че са използвани за първичен монтаж въобще не означава, че са хубави. Опел ги използваха при колите им от средата до към края на 90-те. Не струват тези стъкла. Сега са с Пилгинтън.
    Като форма Гардиъните са много точни, но при тях проблема е, че са по-тънки като слоеве и от там е и по-ниската им цена и съответно се пукат по-лесно.
    А иначе и на ФВ Файтон е Гардиън. Но той няма абсолютно нищо общо с масовите.
    Но явно в София нямате голям избор на стъкла.
    И все пак да не ти пука колега. Каквото е такова. Пак ще ти върши работа
    Е тези дето ми ги предлагаха в Кобра не са по-добри, поне до колкото разбрах нещата.
    Другото което ми направи впечатление е, че това пасна на старата лайсна (или там както се води) - формата е точна, но как ще пасне ако е по-тънко?
    Иначе да - важното е да върши работа там и да няма ядове...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #36

    Default

    Здравейте колеги! И при мен предното стъкло е напукано и е за смяна. На мен въпроса ми е относно разните му там стикери. От "Кобра" ми казват, че стикерите не са тяхна грижа, та къде трябва да отида, за да ги преместят на новото стъкло?!
    Благодаря предварително!!!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  7. #37
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by styll View Post
    Здравейте колеги! И при мен предното стъкло е напукано и е за смяна. На мен въпроса ми е относно разните му там стикери. От "Кобра" ми казват, че стикерите не са тяхна грижа, та къде трябва да отида, за да ги преместят на новото стъкло?!
    Благодаря предварително!!!
    Това е нещо ново... Какво значи, че не са тяхна грижа?
    Първо се плащаше да ги местят, после и безплатно ги местеха...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #38

    Default

    И аз между другото доста се учудих, но така ми казаха. Можели били да опитат и някви такива, явно трябва да попитам другаде...
    А да питам и нещо друго. Дали да не потърся втора употреба, поне ще са си оригиналните?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  9. #39
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Оригинално и надраскано съответно.
    Или ако не е много надраскано първо да го минат тия дето ги полират.
    Но ако си с Каско - питай застрахователя, те работят предимно с Кобра... и не знам какво и колко ще платят ако слагаш друго стъкло.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #40

    Default

    Аз лично ползвах Кобра въпреки отзивите който съм чувал за тях.Но не мога да се оплача дойдоха на място момчетата и за около 20 мин.Смениха всичко дори ми спестиха 1 лайсна не че въпроса беше в това.Сложих си турско и ги питах,добре де аджеба как ще разбера какво е стъклото пише ли го някъде китайско ли е японско ли е или прочие.Те ми казаха че аз няма как те си ги знаели.Бяха много внимателно междудругото.
    Nicola Romeo

  11. #41
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Събуждам тази тема, защото и аз се наредих сред "късметлиите" с предните стъкла.

    Може ли някой да даде по-актуални отзиви за качеството на работата на сервиза на СимПетСим?
    Видях в темата, че някой я беше посочил като алтернатива на Кобра...
    Благодаря предварително!
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  12. #42
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Преди 3 години сменях предно заради камъче, по каско, сложих ХУГ и е още като ново, не е мръднало. Препоръчвам силно.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Инфо от преди 2 дена.Кобра Плевен,Алфа 156,цена 105лв с монтажа и местене на всички стикери,няма шумове,течове и т.н.

  14. #44

    Default

    И аз се нареждам от късметлиите, моля колеги дайте инфо за кадърен майстор в София .. пукнатина на предното стъкло около 1 см /предполагам за лепене ,става/

    Благодаря предварително !

  15. #45
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Миналата седмица си смених предното стъкло в Сим Пет Сим. Доставиха стъкло Pilkington, за около 3 седмици. Стъклото си имаше фабрично залепена чакаща конзола, на която се монтира огледалото, без да се налага да се разлепва от старото стъкло и да се залепва върху новото. Доволен съм от работата им и от качеството на стъклото. Препоръчвам ги.

    Забележка:
    Все още не съм го подложил на миене с пароструйка...такива са инструкциите на сервиза /да не се мие поне 48 часа от монтажа/. Не ме е валял и проливен дъжд на магистралата.
    Но обещавам, ще напиша тук отзивите си, след като преминем и тези екстремни тестове.

    пп
    цялата операция струваше 237 лева. Имам и гаранционна карта.
    Last edited by Hristo_156; 03-09-2013 at 21:54. Reason: допълнение на цената
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •