Page 170 of 261 FirstFirst ... 70120160168169170171172180220 ... LastLast
Results 2,536 to 2,550 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #2536

    Default

    С клещите се наранява маркуча, даже тоя дето е наполивана сложен външата му част е доста наранена. Сигурно пак ще го сменям, но не ми се вярва толкова да е трудна тази процедура. Чудя се да го намажа с нещо, ама не знам с какво.

    Пистолет с горещ въздух е сложно за пред блока.

  2. #2537
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Гореща вода!
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  3. #2538
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 22-02-2019 at 01:58.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #2539
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    3

    Default

    Здравейте!
    Имам проблеми със заключването на колата (145). При отваряне на врата ключалките започват да прищракват и ако оставя вратата отворена достатъчно дълго, после не може да се заключи. Трябва да я отворя отново и да затворя, преди да спре прищракването. Някой може ли да ми препоръча сервиз, в който да ми помогнат? Или евентуално сервиз, в който да ми направят заключване с дистанционно (без аларма).

  5. #2540
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by psyclon9 View Post
    Здравейте!
    Имам проблеми със заключването на колата (145). При отваряне на врата ключалките започват да прищракват и ако оставя вратата отворена достатъчно дълго, после не може да се заключи. Трябва да я отворя отново и да затворя, преди да спре прищракването. Някой може ли да ми препоръча сервиз, в който да ми помогнат? Или евентуално сервиз, в който да ми направят заключване с дистанционно (без аларма).

    Дам ,и аз имам същия скапан и досаден проблем ! И то предимно при минусови температури.......до преди няколко дена ,когато тотално се прецака патрона на шоф. врата .

    Та се наложи да си купя няква аларма ,която да ми командва централното. Тъй като не съм свързвал такова чудо приемам всякаква помощ.....като например,къде да търся кабели за централното,захранване и т.н......
    146 Turbo

  6. #2541
    Besen alfist Makarona's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Асеновград
    Age
    31
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Дам ,и аз имам същия скапан и досаден проблем ! И то предимно при минусови температури.......до преди няколко дена ,когато тотално се прецака патрона на шоф. врата .

    Та се наложи да си купя няква аларма ,която да ми командва централното. Тъй като не съм свързвал такова чудо приемам всякаква помощ.....като например,къде да търся кабели за централното,захранване и т.н......
    Мисля че в комплекта има всичко освен ако не е някакво китайче и ако не разбираш от електроника недей бара а е закарай при човек който разбира защото и да почна да ти убеснявам нищо нема да направиш монтажа в сервиз ти е 35-40 лева

  7. #2542
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    То нали за това е форума? Да си обясняваме един на друг, а не да се пращаме по сервизи.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  8. #2543
    Besen alfist Makarona's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Асеновград
    Age
    31
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by brazen View Post
    То нали за това е форума? Да си обясняваме един на друг, а не да се пращаме по сервизи.
    Разбирам ама ако не се справи не мисля че с 35 40 лева ще си оправи живота

  9. #2544
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Да, ама ако не сигурен че ще се справи - тогава ще се откаже сам.

    И за да не съм пълем спамер: Колеги, относно замръзването на ключалките, най-елементарната превенция е спрейче против замръзване - има ги навсякъде и не са скъпи. Хубаво е да има и мазителни свойства. Аз всяка зима си купувам по едно флаконче и след всяка мивка впръсквам по малко в ключалките(визирам главно тази на 3-тата врата) и най-вече в бравите.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  10. #2545
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Спрей мрей...пълен та*ак са всичките,и антифриз пръсках вътре. Явно му е дошло времето на патрона от толкова ръчкане.

    Ясно е,че няма да е за 5 мин свързването,идеята беше къде да търся кабели за централното,мигачи,цвят примерно.....намерих един авер дето се е занимавал с поставяне на аларми преди време.В алармата има инстроукции, едва ли ще е кой знае каква философия

    Ще се оправям,нп
    Last edited by abart_; 30-01-2013 at 13:22.
    146 Turbo

  11. #2546
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    22

    Default

    Колега на мен ми сложиха едно реле към централното и сега не използвам ключ.Даже от дистанционното си отварям багажника.Ако те интересува майстора ми е до неделя в Русе,мога да ти дам номер.Даже можеш да си откачиш ключалките-против разбиване

  12. #2547

    Default

    Да попитам и аз нещо, ако позволите.

    От скоро забелязах един проблем с колата /колата от подписа/ .
    Проблема се изразява в следното:

    Спирам на някое надолнище , навивам пълен ляв или пълен десен / без значение/ пускам педала на спирачката и колата не помръдва !!!
    Изправям волана и колата тръгва, навивам пак и спира !!?!?
    Гумите не опират никъде и не мога да разбера от какво и къде идва този проблем !?!? Някой да има предложение ?

  13. #2548
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by doomy View Post
    Да попитам и аз нещо, ако позволите.

    От скоро забелязах един проблем с колата /колата от подписа/ .
    Проблема се изразява в следното:

    Спирам на някое надолнище , навивам пълен ляв или пълен десен / без значение/ пускам педала на спирачката и колата не помръдва !!!
    Изправям волана и колата тръгва, навивам пак и спира !!?!?
    Гумите не опират никъде и не мога да разбера от какво и къде идва този проблем !?!? Някой да има предложение ?
    Като за начало може да си смениш спирачните маркучи, твърде вероятно е да са още оригиналните и да са се разложили отвътре.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  14. #2549
    Besen alfist Makarona's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Асеновград
    Age
    31
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Спрей мрей...пълен та*ак са всичките,и антифриз пръсках вътре. Явно му е дошло времето на патрона от толкова ръчкане.

    Ясно е,че няма да е за 5 мин свързването,идеята беше къде да търся кабели за централното,мигачи,цвят примерно.....намерих един авер дето се е занимавал с поставяне на аларми преди време.В алармата има инстроукции, едва ли ще е кой знае каква философия

    Ще се оправям,нп
    Търсиш кабелите който утиват към вратата шофьорската мисля че са 8 кабела за връзване към алармата но немога да ти кажа кой са трябва да се замерят и задължително ако направиш нещо пусни кабели 1 кабел от бушона на централното към алармата

  15. #2550

    Default

    Във всички обяви описания на лед лампи пише, че P21 и PY21 са взаимнозаменяеми.
    Някой знае ли каква е истината. Гледам схемите на двата цокъла и не ми изглеждат много-много еднакви.

    Ето ги двете как изглеждат. Освен, че дават едната пъпка изместена е и по-нагоре от другата.

    Не мога да намеря еднозначна информация. Всичко тръгна от там, че трябваше да разбера 1156 кой точно цокъл е.

    edit:
    PY21W P21/4W P21/5W P21W .... баси
    Last edited by CHILIEV; 31-01-2013 at 20:54.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

Page 170 of 261 FirstFirst ... 70120160168169170171172180220 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •