Page 168 of 261 FirstFirst ... 68118158166167168169170178218 ... LastLast
Results 2,506 to 2,520 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #2506
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by brazen View Post
    Към пичовете с дизели: Имахте ли проблем с паленето днес сутринта?
    Аз имах
    Вече съм с чисто нов акумулатор - доста силно върти, обаче не иска да запали.

    Има ли вероятност нафтата да ми е замръзнала(сипвам нафта от ОМВ -тази по-скъпата) и как мога да се разбера дали е замръзнала?
    Не знам дали е съвпадение, но мой близък зареди за първи път преди седмица на ОМВ от точно тази скъпата нафта ДО ГОРЕ...Резервоара е над 60л (джип)

    От тогава му започнаха проблемите...Колата гасне, трудно пали итн...Преди това никога не е зареждал на ОМВ, а само на ЕКО. Колата е чисто нова Какви ли не добавки не сипва и пак и пак проблем...Днес се качи на репатрак и до официалния сервиз....Най-вероятно ще източват всичко от резервоара, промивка, смяна на горивен филтър и НИКОГА повече на ОМВ
    Last edited by digitalundgrd; 09-01-2013 at 21:52.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2507
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Пак аз,пак с питане
    Днес свалих радиатора (водния),като свалих маркучите изтече ебати гнусотията.Свалих казанчето да го изчистя и него,защото по незнайни причини,цялото беше в някакви черни налепи и пяна по капачката.Колата прегря лятото и се направи основен ремонт и малко след това омаза казанчето.Не съм забелязал повишаване на нивото на антифриз или масло.Затова мисля,че не ги е смесила,просто не е направена промивка на системата след всичките ремонти.Та в тоя ред на мисли,искам да промия охладителната система.
    Четох,че не е препоръчително да ползвам разни химии,защото има вероятност да протече като "лейка".
    Мислих си за проста промивка с вода,която да отмие ръждата и другите мизерии.
    Как бихте ме посъветвали да го направя,ако някой има желание да го напише стъпка,по стъпка.Ще ми бъде от голяма полза.Тъй като си нямам никаква идея.
    Как да я обезвъздуша,едни казват twin spark-a сам се обезвъздушава,други твърдят обратното ? Видях на радиатора от дясната страна,че има нещо като винтилче предполагам,че от там става.
    Всякакви съвети относно "Охладителна Система" ще са ми от полза,дори и какъв антифриз да взема.
    Благодаря предварително !
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  3. #2508

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ...НИКОГА повече на ОМВ
    Отлично решение! Откакто имам кола два пъти съм зареждал на ОМВ - единия път в Горна Оряховица ми заредиха 27литра в 25 литрова бутилка газ. Втория път в София ми заредиха 30литра в същата 25 литрова бутилка.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  4. #2509
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by diapper View Post
    Пак аз,пак с питане
    Днес свалих радиатора (водния),като свалих маркучите изтече ебати гнусотията.Свалих казанчето да го изчистя и него,защото по незнайни причини,цялото беше в някакви черни налепи и пяна по капачката.Колата прегря лятото и се направи основен ремонт и малко след това омаза казанчето.Не съм забелязал повишаване на нивото на антифриз или масло.Затова мисля,че не ги е смесила,просто не е направена промивка на системата след всичките ремонти.Та в тоя ред на мисли,искам да промия охладителната система.
    Четох,че не е препоръчително да ползвам разни химии,защото има вероятност да протече като "лейка".
    Мислих си за проста промивка с вода,която да отмие ръждата и другите мизерии.
    Как бихте ме посъветвали да го направя,ако някой има желание да го напише стъпка,по стъпка.Ще ми бъде от голяма полза.Тъй като си нямам никаква идея.
    Как да я обезвъздуша,едни казват twin spark-a сам се обезвъздушава,други твърдят обратното ? Видях на радиатора от дясната страна,че има нещо като винтилче предполагам,че от там става.
    Всякакви съвети относно "Охладителна Система" ще са ми от полза,дори и какъв антифриз да взема.
    Благодаря предварително !
    пълниш вода, загряваш колата и после източваш. правиш процедурата докато почне да излиза чиста вода. можеш и по едно шише оцет да сипваш, но последната промивка само с вода.
    отделно има теми как да си почистиш казанчето от налепи, но щом веднъж охладителната система е била замърсена, пак ще се зацапа казанчето.
    обезвъздушаването - логично е че щом има пробка, трябва да обезвъздушиш системата. палиш колата с отвита капачка на казанчето /бъди готов да доливаш/ и чакаш да загрее и отвори термостата. парното вътре да е на макс. като загрее, отвиваш леко пробката /докато работи колата/ и чакаш да почне да излиза само течност без въздух и после стягаш. може да форсираш няколко пъти. антифриза го разреждай, да не вземеш да сложиш концентрат. също внимавай с изпаренията че не са много полезни
    точка

  5. #2510
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Не знам дали е съвпадение, но мой близък зареди за първи път преди седмица на ОМВ от точно тази скъпата нафта ДО ГОРЕ...Резервоара е над 60л (джип)

    От тогава му започнаха проблемите...Колата гасне, трудно пали итн...Преди това никога не е зареждал на ОМВ, а само на ЕКО. Колата е чисто нова Какви ли не добавки не сипва и пак и пак проблем...Днес се качи на репатрак и до официалния сервиз....Най-вероятно ще източват всичко от резервоара, промивка, смяна на горивен филтър и НИКОГА повече на ОМВ
    Не че им правя реклама, но две години зареждам на една и съща колонка в Шел от бързата нафта и ядове нямам. Brazen, още зетко, чукни ми тия дни да ти дам малко Redex за прочистване и като заредиш ще сложим Castrol TDA.
    Last edited by DMS; 10-01-2013 at 14:20.

  6. #2511
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Както казва един мой познат : "На ОМВ спирам само и единствено, ако ми се дос*ре или допи*ае"
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #2512

    Default

    Тая верига дори и в "родната" им страна не я зачитат особено, тук естествено има имидж на една от топ-веригите (смятайте другите какви са)...
    Кафето им обаче е супер...

  8. #2513
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post

    Кафето им обаче е супер...
    За 3лв остава и да не е супер
    Иначе веднъж съм зареждал газ там и разходът ми беше с 3-4 литра отгоре над обичайното.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  9. #2514
    започва да се пристрастява Kircho's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Posts
    46

    Default

    Да спамна и аз пак с една питанка.

    Някой имал ли е подобна ситуация?
    А ситуацията е следната, значи карам си аз леко-леко, в един момент нещо ми прищраква и и сипвам всичката газ... Така, до тук добре...

    Но... От 1-2 месеца ми се е случвало няколко пъти, при по-горе обяснената ситуация, както раздавам всичката газ и колата да угасне докато сменям скоростите (разбирайте при 5-6хил. оборота). Карам на газ, с газов инжекцион съм (Томасето) приблизително на около 2000км. Нямам грешки по газовата, всички друго по колата е изрядно. Случката се случва избирателно, да не кажа рядко и досега само на газ.
    Възможно ли е да е от това, че изпарителя е обърнат перпендикулярно на посоката на движение и от самата инерция (баси бързата алфа) мембраната на изпарителя да затваря и да спира притока на газ?

    П.П. Двигателя е 1.6 Свин спарк

  10. #2515
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 22-02-2019 at 01:54.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #2516
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Взех антифриз MOTOX,обаче после четох за него в интернет ,мненията са 50/50 вие какво ще кажете ?
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  12. #2517
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    не знам за антифриза, обаче течността за чистачките е супер.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  13. #2518
    започва да се пристрастява ODPleven's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Pleven,Ruse
    Age
    33
    Posts
    72

    Default

    Аз съм доволен от всички техни продукти които съм ползвал...
    Ползвал съм:
    -За гуми
    -За уплътнения
    -за табло
    -шампоан за водоструйка
    -течност за чистачки
    Last edited by ODPleven; 12-01-2013 at 17:46.

  14. #2519
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Ами ще го налея тия дни,като взема радиатор и ще видим
    Благодаря за мненията !
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  15. #2520
    Ентусиаст AgentStormbringer's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Пловдив/София
    Posts
    52

    Default

    Някой има ли идея/наблюдения, кои салони са взаимнозаменяеми с този на 145? Дори да е нужно преправяне?
    Питам, защото имам бъдещи мераци за нов салон и трябва да знам, кое ще ми излезе по резонно като цена- готов салон или тепърва претапициране.
    Nothing great in the world was accomplished without passion.Georg Wilhelm Friedrich Hegel
    AR 145 1.4 TS 16v '97 [EX]; Мerc W208 CLK 200 kompressor '97 [EX]; Audi A6 C4 2.6 quattro '95 [EX]; AR 159 1.9 JTDm 8v '06

Page 168 of 261 FirstFirst ... 68118158166167168169170178218 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •