Page 91 of 261 FirstFirst ... 41818990919293101141191 ... LastLast
Results 1,351 to 1,365 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #1351
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Във Варна съм мяркал едно жтд с такива джанти Даже е със същите гуми като на снимката.

    Иначе сигурен ли си,че и фабрично излизат с такива? По спецификациите, които съм виждал, ги дават с 14-ки.
    Колега извинявай че се обръщам директно към теб, но с какви гуми си караш колата и какво е ЕТ на джантите?
    интересува ме след качването на 4-ма души + багаж как стоят нещата? Мерси предварително
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  2. #1352

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Във Варна съм мяркал едно жтд с такива джанти Даже е със същите гуми като на снимката.

    Иначе сигурен ли си,че и фабрично излизат с такива? По спецификациите, които съм виждал, ги дават с 14-ки.
    Предполагам, че е било опция да се купят и с такива с някои нива на оборудване. Моята например е купена от магазина с такива още в Италия. 2001-ва имах един съсед, който взе за жена си пак 145 жтд със същите. И двете са на външен вид като QV - спойлер на задния капак, прагове и тези джанти, затова предполагам че зависи от оборудването, с което е излязла от завода колата.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  3. #1353
    ловецът angelkalugerovo's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Пазарджик
    Age
    32
    Posts
    12

    Question а

    колеги здравейте,имам един проблем,колата ми е 145 1,4 боксер,та....уреда за температурата на двигателя ми показва постоянно 60 градуса,погледнах при двигателя за датчика(той си седи,чисто нов),но я няма жичката където се връзва за него(никъде я няма),та мисълта ми е ако може някой да ми обясни как да поправя този проблем без да ходя до майстор?

    Благодаря!!!
    Поздрави!!!


  4. #1354
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    колега боксера има 3 датчика за температурата.Този със синята букса с две кабелчета,той е за инжекциона.има един дето е с една жичка той е за лампата когато мотора прегрее,зна1и ти трябва третия ако проблема е в датчик.Ако колата загрява само до 60 градуса си за термостат
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #1355
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    Колега извинявай че се обръщам директно към теб, но с какви гуми си караш колата и какво е ЕТ на джантите?
    интересува ме след качването на 4-ма души + багаж как стоят нещата? Мерси предварително
    Гумите са 195/55/15. ЕТ е стандартното за оригиналните джанти - 38 май беше. Не опира никъде. Карал съм и с 205/50/15 - пак не са опирали

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

    Quote Originally Posted by Max View Post
    Предполагам, че е било опция да се купят и с такива с някои нива на оборудване. Моята например е купена от магазина с такива още в Италия. 2001-ва имах един съсед, който взе за жена си пак 145 жтд със същите. И двете са на външен вид като QV - спойлер на задния капак, прагове и тези джанти, затова предполагам че зависи от оборудването, с което е излязла от завода колата.
    Принципно тези джанти се водят 'от ку-ве' Не споря, възможно е да са ги слагали в завода още, но по каталозите, които съм виждал, за жтд дават 14 цола. 15' само за джуниор и куве.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #1356
    Запален алфист mihail_mladenov's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Враца
    Age
    33
    Posts
    307

    Default

    Някой може ли да каже горе-долу каква е цената на кутията на въздушния филтър?
    VW Passat 2.5 TDI 4 Motion '00 - now
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '98 - ex

  7. #1357
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by mihail_mladenov View Post
    Някой може ли да каже горе-долу каква е цената на кутията на въздушния филтър?
    30-40 лв.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  8. #1358
    Запален алфист mihail_mladenov's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Враца
    Age
    33
    Posts
    307

    Default

    Мерси много за отговора.
    VW Passat 2.5 TDI 4 Motion '00 - now
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '98 - ex

  9. #1359
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by angelkalugerovo View Post
    колеги здравейте,имам един проблем,колата ми е 145 1,4 боксер,та....уреда за температурата на двигателя ми показва постоянно 60 градуса,погледнах при двигателя за датчика(той си седи,чисто нов),но я няма жичката където се връзва за него(никъде я няма),та мисълта ми е ако може някой да ми обясни как да поправя този проблем без да ходя до майстор?

    Благодаря!!!
    Поздрави!!!
    Колега, жичката за датчика, с голяма вероятност някой я е закачил на клема W на динамото!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #1360
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Не се сдържах да не се похваля

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=41048&page=12
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  11. #1361
    ловецът angelkalugerovo's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Пазарджик
    Age
    32
    Posts
    12

    Exclamation с

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега, жичката за датчика, с голяма вероятност някой я е закачил на клема W на динамото!
    коя е таза клема W на динамото?
    къде се намира горе долу?
    може ли да снимаш?


  12. #1362
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Гумите са 195/55/15. ЕТ е стандартното за оригиналните джанти - 38 май беше. Не опира никъде. Карал съм и с 205/50/15 - пак не са опирали

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:58 ----------



    Принципно тези джанти се водят 'от ку-ве' Не споря, възможно е да са ги слагали в завода още, но по каталозите, които съм виждал, за жтд дават 14 цола. 15' само за джуниор и куве.
    Пламене забравяш TI и те са с 15-ки,а наще джанти са си точно от TI фейслифт
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  13. #1363
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by angelkalugerovo View Post
    коя е таза клема W на динамото?
    къде се намира горе долу?
    може ли да снимаш?
    Отзат на динамото има само три клеми.
    Една голяма с гайка 8 мм, това е плюса към стартера и акумулагтора.
    Една с 5 мм гайка. Идва плюс през лампата в таблото за динамото и служи за възбуждане на динамото и ин дикация. Обозначена е с D+.
    Има още една клема, която не се използв, освен при дизели за оборотомера и е означена с W. Тя е за обикновенна кабелна обувка, каквито са на повечето датчици. При нас не се използва. Предполагам , че там са набутали кабела от датчика за температура на водата.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #1364
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Пламене забравяш TI и те са с 15-ки,а наще джанти са си точно от TI фейслифт
    Все тая. Имах предвид, че се слагат сериойно на двулитровите бензинови кошници
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #1365
    Запален алфист mihail_mladenov's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Враца
    Age
    33
    Posts
    307

    Default

    Имам едно въпросче, дали кутия за въздушен филтър от 2.0 двигател става за 1.4? Колата е 145.
    VW Passat 2.5 TDI 4 Motion '00 - now
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '98 - ex

Page 91 of 261 FirstFirst ... 41818990919293101141191 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •