Page 251 of 261 FirstFirst ... 151201241249250251252253 ... LastLast
Results 3,751 to 3,765 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #3751
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    и аз мисля че е дебиломера.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  2. #3752

    Unhappy

    ако е дебитомер не трябва ли да го покаже на диагностиката а между другото майстора ме кара да я тествам на втора със пълна газ излетя като снаряд влезе във червеното на оборотомера без прекъсване махнах си крака от газта паднаха оборотите и при второто натискане пак почна да пропуква и да мерише на бензин пак изгасих запалих и се оправи

  3. #3753

    Default

    Quote Originally Posted by saiman View Post
    ако е дебитомер не трябва ли да го покаже на диагностиката а между другото майстора ме кара да я тествам на втора със пълна газ излетя като снаряд влезе във червеното на оборотомера без прекъсване махнах си крака от газта паднаха оборотите и при второто натискане пак почна да пропуква и да мерише на бензин пак изгасих запалих и се оправи
    Намерих това във нета и май сте прави
    Дефектен или работещ дебитомер (Maf)
    22 Август 2013
    Дебитомерът ( MAF ) е отговорен за преносът на данни които казват на ECU-то какво количество въздух постъпва. Това е относително прост процес. Основната част в този сензор е горещия елемент. Когато колата се движи и въздух минава през сензора, той има охлаждащ ефект върху него. ECU-то компенсира това охлаждане като изпраща точна информация за горещия елемент и това променя температурата. Това повишение в текущите данни се отчита от ECU-то и се конвертира в колко въздух е преминал през сензора ( и от там постъпил в двигателя ).
    Елемента на дебитомера ( MAF ) може да се зацапа с прах и масло ( от нередовна смяна на въздушния филтър или от маслените пари от отдушника на картерните газове ). За съжаление тези малки проблеми могат да доведат до повреда в дебитомера ( MAF ), също проблем може да създаде и масивното преминаване на вода през него. Тези фактори играят ролята на изолатор или охлаждащ ефект. При Bosch дебитомерите ( MAF ), тези причини могат да доведат до прегряване и последствие да бъде физически деформиран елемента в сензора. Това ще доведе до некоректни данни които се изпращат до управляващия блок ( ECU ). В следствие на това се намалява горивото за да се предотврати черния пушек поради намаления обем въздух.
    Тестване на дефектирал дебитомер ( MAF )
    Повреден дебитомер може да доведе до : постепенно намаление на мощността, тресене, пушене при студени стартове, спад на мощност във високия диапазон на оборотите, непостоянна мощност при ускорение, неспокоен празен ход на двигателя. Дебитомера се намира след въздушния филтър. Откачете буксата на Дебитомера ( MAF ) , като стиснете буксата на дебитомер и дръпнете. Трябва плавно да се плъзне. Пробвайте колата с откачена букса на дебитомера ( MAF ).
    Ако мощността на колата е по-зле отколкото с включена букса на дебитомера ( MAF ), вашият проблем не е в дебитомера.
    Ако мощността е еднаква при включена и изключена букса, тогава най-вероятно дебитомера ( MAF ) си е „тръгнал” ( започнал да дава занижени стойности ). Когато буксата е изключена, ECU-то използва базовите показания за дебитомера, които са някъде малко под нормалното. *
    Ако откачите буксата и мощността се повиши осезаемо, то значи вашият дебитомер е повреден. Сменете го.
    Възможни причини и решения на проблема
    Винаги използвайте високо качествени хартиени филтри. Това ще държи прахта далеч от дебитомера ( и далеч от вашият двигател ). Когато монтирате филтърът убедете се, че е хубаво легнал в кутията си.
    Проверявайте често въздушният филтър и почиствайте кутията му.
    Ако сензора не е прекалено замърсен или повреден, понякога може да бъде почистен ( понякога дава добри резултати ). Може да бъде почистен с контактен спрей, но не докосвайте горещия филм с нищо ( пръст, парцал и т.н. ). Оставете го напълно да изсъхне преди обратно да го монтирате.
    Буксата също може да се замърси или да не е добре вкарана. Това може да доведе до некоректни стойности. Почистете я с контактен спрей, това може да нормализира нещата.


    вашият коментар
    остава да пробвам и дано да стане

  4. #3754
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Нов собственик на 145 2.0тс с въпрос

    Колата пали студена, но не държи празен ход, като веднага гасне. Като се запали отново, но се подаде леко газ и се дигнат леко оборотите и се махне крака от газта, веднага стабилизира и не гасне.
    Когато е на празен ход и се даде рязко газ почва да глъхне - особено изразено като е студена! А, когато е форсирана на 1500-2000 оборота и нагоре с рязко подаване на газ се форсира отлично. Някакви идеи къде да търся проблема?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #3755
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Нов собственик на 145 2.0тс с въпрос

    Колата пали студена, но не държи празен ход, като веднага гасне. Като се запали отново, но се подаде леко газ и се дигнат леко оборотите и се махне крака от газта, веднага стабилизира и не гасне.
    Когато е на празен ход и се даде рязко газ почва да глъхне - особено изразено като е студена! А, когато е форсирана на 1500-2000 оборота и нагоре с рязко подаване на газ се форсира отлично. Някакви идеи къде да търся проблема?
    Гаснене на първи старт е мистерия или никой не знае или не ще да каже. Откачи дебитомера и виж без него как пали и работи колата, ако си от Софето ела и ще я закачиме на диагностика, но аз гласувам дебитомер, при условие, че свещи и кабели са окей.

  6. #3756
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Нов собственик на 145 2.0тс с въпрос

    Колата пали студена, но не държи празен ход, като веднага гасне. Като се запали отново, но се подаде леко газ и се дигнат леко оборотите и се махне крака от газта, веднага стабилизира и не гасне.
    Когато е на празен ход и се даде рязко газ почва да глъхне - особено изразено като е студена! А, когато е форсирана на 1500-2000 оборота и нагоре с рязко подаване на газ се форсира отлично. Някакви идеи къде да търся проблема?
    За мотора с металния капак залагам на МПХ. Виж дали не е за чистене - поне лесно се сваля и чисти, за пробив- пукнатини. При мен след почистване се оправяше за голям период от време.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  7. #3757
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Стандартните пружини на QV/ti по-високи ли са от червеният Eibach?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #3758
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Стандартните пружини на QV/ti по-високи ли са от червеният Eibach?
    QV/ti са се предлагали поръчково със черен Ейбах, който е съвсем малко по-твърд и 15мм по-нисък от обикновените пружини. В случая, ако колата е с обикновени пружини червения Ейбах със сигурност е доста по-нисък от сток и доста по-твърд. Помисли дали е разумно да го слагаш, аз скоро смених предните амортсьори и колата стана камък с обикновени пружини и се разскърцаха пластмаси.

  9. #3759
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    QV/ti са се предлагали поръчково със черен Ейбах, който е съвсем малко по-твърд и 15мм по-нисък от обикновените пружини. В случая, ако колата е с обикновени пружини червения Ейбах със сигурност е доста по-нисък от сток и доста по-твърд. Помисли дали е разумно да го слагаш, аз скоро смених предните амортсьори и колата стана камък с обикновени пружини и се разскърцаха пластмаси.
    Мерси колега,
    Целта на колата е стрийт/трак и предполагам ще ми свършат работа червените.
    Гледам, че за QV и JTD ги дават едни и същи
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  10. #3760
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Мерси колега,
    Целта на колата е стрийт/трак и предполагам ще ми свършат работа червените.
    Гледам, че за QV и JTD ги дават едни и същи
    Пази картера!!!!!!

  11. #3761
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Пази картера!!!!!!
    С първото ми QV го спуках докато се гоних с един 200SX
    Беше вечер и дори видях искрите в огледалата
    От тогава съм внимателен
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #3762
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Колеги, зимата дойде и започнаха да ми замръзват ключалките и вратите. С какво да ги пръскам за да мога нормално да си отварям вратите? Централно полудява отключва и заключва ....
    Поздрави
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  13. #3763
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Колеги, зимата дойде и започнаха да ми замръзват ключалките и вратите. С какво да ги пръскам за да мога нормално да си отварям вратите? Централно полудява отключва и заключва ....
    Поздрави
    Същата история сутринта, брутално!

  14. #3764
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Аз съм разкачил ключалките от бравите и пак замръзва...
    Та действието се развивя вътре и май няма оправия без разглабяне.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #3765
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Това само с ключа ли като отключвате или и през дистанционното?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 251 of 261 FirstFirst ... 151201241249250251252253 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •