Page 76 of 261 FirstFirst ... 2666747576777886126176 ... LastLast
Results 1,126 to 1,140 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #1126
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    ...
    Аз си мисля, че ако си ти добре регулирани фаровете, няма смисъл от тази екстра.
    Напротив! За да са ти добре регулирани фаровете, имаш нужда от тази екстра - да можеш да ги коригираш при промяна на натоварването на задната седалка или в багажника.
    Особено пък като си с ксенон - за много пазари, когато колата е със сериен такъв, даже има система за автоматично регулиране на фаровете - задължително е по закон - за да не ставаш опасен за насрещните!
    Last edited by Shider; 16-01-2011 at 00:45.
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  2. #1127

    Default

    Quote Originally Posted by Shider View Post
    Напротив! За да са ти добре регулирани фаровете, имаш нужда от тази екстра - да можеш да ги коригираш при промяна на натоварването на задната седалка или в багажника.
    Особено пък като си с ксенон - за много пазари, когато колата е със сериен такъв, даже има система за автоматично регулиране на фаровете - задължително е по закон - за да не ставаш опасен за насрещните!
    Не си ми виждал фаровете До сега никой не ми е присветвал за фарове.
    А останалото е въпрос на манталитет. В София почти всички таксита и част от останалите коли са с фарове, които, светят в небесата и то без да са натоварени.

  3. #1128
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Не си ми виждал фаровете ...
    Така е, не споря.
    Но регулирането не е безсмислена, или неизползваема екстра!
    Иначе за колегата по-горе без фабрично такова - аз лично не бих си играл чак да полагам инсталация от нулата...
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  4. #1129
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Благодаря за отговорите
    Ще го обмисля

  5. #1130
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    Благодаря за отговорите
    Ще го обмисля
    Мнооого рядко се налага, според мен не си струва разправията
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  6. #1131

    Default

    Добре де, а при условие, че машинките са вече прецакани как да си регулира човек фаровете?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  7. #1132
    Запален алфист mihail_mladenov's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Враца
    Age
    33
    Posts
    307

    Default

    И аз имам проблем с регулирането на фаровете. Левият ми фар свети на не повече от 4-5 метра напред, докато десния си свети на нормална дължина. Фаровете мога само да ги регулирам отвътре на височина, като стоят на 0, докато като се пробвам да ги регулирам отпред, само десния се регулира, а левият не се движи въобще.
    VW Passat 2.5 TDI 4 Motion '00 - now
    Alfa Romeo 145 1.4 TS '98 - ex

  8. #1133
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by mihail_mladenov View Post
    И аз имам проблем с регулирането на фаровете. Левият ми фар свети на не повече от 4-5 метра напред, докато десния си свети на нормална дължина. Фаровете мога само да ги регулирам отвътре на височина, като стоят на 0, докато като се пробвам да ги регулирам отпред, само десния се регулира, а левият не се движи въобще.
    Типично, вътре водачите се чупят. Темата за което сте всички с проблеми с регулировката е най-горе на този раздел. Лесен е ремонта. acko88 има решение на проблема, ако искате му пишете да ви обясни.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  9. #1134
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    Колеги аз да ви кажа, преди малко ми се скапа съединителя. Ма много интересно започна да ми се втвърдява педала. Парвоначално с малко сила си го натисках до краи и си превкулчвах, но най-накрая го натискам до половината някаде и се втвърдява, така немога да го натисна до край, за да мога да превключа. Та въпроса ми едали проблема е то някоя от помпите на съединителя или е целия съединител за смяна.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  10. #1135
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by junior View Post
    Колеги аз да ви кажа, преди малко ми се скапа съединителя. Ма много интересно започна да ми се втвърдява педала. Парвоначално с малко сила си го натисках до краи и си превкулчвах, но най-накрая го натискам до половината някаде и се втвърдява, така немога да го натисна до край, за да мога да превключа. Та въпроса ми едали проблема е то някоя от помпите на съединителя или е целия съединител за смяна.
    Ами при мен беше притискател - лагера се вкопава буквално, и в един момент тръгва да излиза от другата страна Сменяй, докато не си останал на пътя!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  11. #1136
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    Ми тя щеше да ме остави ся прибрах със зор в гаража. Ма ти само притискателя ли смени или целия. При мен ако е притискателя само него ще сменя, но като се отвори ще се жиди най-добре.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  12. #1137
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Колега всичко ще си е заминало гаранция.Ако можеш да видиш работния цилиндър накарай някой да натиска вътре съединителя и виж колко е хода.По спомен е около 16-18 мм,ако е толкова стягай се да разглобяваш.Успех
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  13. #1138
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Абеее да попитам - нормално ли е регулатора на спирачното усилие да си се мандахерца без никакво усилие, и буталцето да се вади свободно с ръка, а пружинката да не е опъната?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  14. #1139

    Default

    Колеги съединителя ми почна да отделя много нагоре и е за смяна ако сменя само феродовия диск ще се оправи ли и бърка ли нещо ако сменя само него ?

  15. #1140

    Default

    Quote Originally Posted by danix View Post
    Колеги съединителя ми почна да отделя много нагоре и е за смяна ако сменя само феродовия диск ще се оправи ли и бърка ли нещо ако сменя само него ?
    Сменяй всичко, ако искаш да имаш читав съединител, лагера има навика да се вкопава, а огледалния да губи еластичност и става твърд педала.
    Arena Coast Customs

Page 76 of 261 FirstFirst ... 2666747576777886126176 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •