Page 62 of 261 FirstFirst ... 1252606162636472112162 ... LastLast
Results 916 to 930 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #916

    Default

    То с преебана ламбда има случаи да върви повече дори, а харча ме съмнява да остане нисък. Иначе си изчисти стъпковото моторче, може да е позапекло, само внимавай с гарнитурката му А за моя случай - исках да знам какво друго може да е като вероятност
    Arena Coast Customs

  2. #917
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Aко пуши черно, няма начин да не харчи повече. на служебното пежо беше станало така и бордът от 0/100 моментен разход на място скачаше направо на 10+/100 при потегляне.
    Отделно пушеше повече от моя дизел при най-сериозното му кадене
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #918

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Aко пуши черно, няма начин да не харчи повече. на служебното пежо беше станало така и бордът от 0/100 моментен разход на място скачаше направо на 10+/100 при потегляне.
    Отделно пушеше повече от моя дизел при най-сериозното му кадене
    Вчера бях като дизел, едно Браво ГТ се опита да се закача на околовръстното(герои сме - след феста карахме кънки и бяхме на билярд) и го оставих сред облаци бензинови пари - така 4 пъти някъде )
    Arena Coast Customs

  4. #919
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default VIN

    колеги търсих доста и не открих къде мога да си проверя vin-a понеже не бачка на начална страница ???
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  5. #920
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    http://eper.fiatforum.com/
    да речем тук...
    ако работи
    или в гугъл потърсе "fiat eper online"
    Last edited by serafim; 22-09-2010 at 11:49.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  6. #921
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    А можеш и да си го изтеглиш и инсталираш. Ако ползваш интернет експлорер за браузер няма да имаш никакви ядове.
    146 1.6TS CF1 '98


  7. #922
    Запален алфист didkoldihno's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    114

    Default

    имам въпрос,значи преди няколко дена половината ми километраж спря да свети както и обозначението за бензина предполагам че са изгорели лампички някой запознат да ми каже ако се е сблъсквал с този проблем да ми каже колко ще ми струва че сам неми се пробва да го оправям да не барна нещо друго
    Alfa Romeo 159

  8. #923

    Default

    Май една лампа е изгоряла. И при мен е така. Има теми, в които е описано как да си ги смениш крушките, но не те съветвам да идеш на майстор, щото може да ти счупи нещо при разглабянето на таблото.

  9. #924
    Kostadin`
    Guest

    Default

    И аз трябва да си сменям крушки,някой да даде инфо как да смъкна тъпия пластмасов капак на таблото с уредите,че не мога да му откача щипките,развих му инбусните болчета и дотам,някакви идеи???
    Last edited by Kostadin`; 22-09-2010 at 22:39. Reason: .

  10. #925

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin` View Post
    И аз трябва да си сменям крушки,някой да даде инфо как да смъкна тъпия пластмасов капак на таблото с уредите,че не мога да му откача щипките,развих му инбусните болчета и дотам,някакви идеи???
    Погледни тук:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...0%E1%EB%EE+145
    Alfa Romeo 145 1.6 TS '99 facelift
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd '05 facelift
    Камион 2,4 jtdm Q4

  11. #926
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Оп. Да питам и аз нещичко. От няколко седмици ме мъчи едно чукане отпред. Сменял съм носачи и амортесьори. Като карам по някой по-неравен участък (примерно Никола Мушанов) се чува това чукане. Някакви възможни предположения? До колкото знам не е каре, защото нямам чукане при напълно завъртян волан. И евентуално колко струва частта която е за смяна без труд естествено, че тя варира. Благодаря предварително.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  12. #927
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Да не са се разхлопали спирачните апарати?
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  13. #928
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Оп. Да питам и аз нещичко. От няколко седмици ме мъчи едно чукане отпред. Сменял съм носачи и амортесьори. Като карам по някой по-неравен участък (примерно Никола Мушанов) се чува това чукане. Някакви възможни предположения? До колкото знам не е каре, защото нямам чукане при напълно завъртян волан. И евентуално колко струва частта която е за смяна без труд естествено, че тя варира. Благодаря предварително.

    На мен ми звучи като биалетка - най-добре се чува шума при ниска скорост на павета примерно или ако си на равен път - на около 45 км/ч включваш на 5-та предавка, оборотите падат и се започва едно постоянно и отчетливо чукане/тропане с равни интервали.

    Попринцип биалетката не е мн скъпа - не съм сигурен но ми се върти в главата нещо от порядъка на 20 лв.

    Най-добре е да си я закараш на майстор - да види точно от какво е, че с окачването не трчбва да правиш компромис.

    Ако найстина е биалетка - по-добре ги смени и двете.
    Успех!

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  14. #929
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by brazen View Post
    На мен ми звучи като биалетка - най-добре се чува шума при ниска скорост на павета примерно или ако си на равен път - на около 45 км/ч включваш на 5-та предавка, оборотите падат и се започва едно постоянно и отчетливо чукане/тропане с равни интервали.

    Попринцип биалетката не е мн скъпа - не съм сигурен но ми се върти в главата нещо от порядъка на 20 лв.

    Най-добре е да си я закараш на майстор - да види точно от какво е, че с окачването не трчбва да правиш компромис.

    Ако найстина е биалетка - по-добре ги смени и двете.
    Успех!
    След малко като отивам да взимам сестра ми ще пробвам с 5-та на 45км/ч, но снощи по Дондуков си е*а майката и съм склонен да се съглася с тея биалетки и най вероятно др седмица ще ходи на доктор. А относно по горния пост за спирачките не е изключено, че от време на време решават да свирят и като чукна леко педала спира. Благодаря за помощта! Ще пиша какво е било като я оправя.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  15. #930

    Default

    колеги, един въпрос - от може би 2-3 месеца вече се чува едно бучене от двигателя, което е различно от нормалния шум. не е постоянно, а се появява при 70 на 3-та, 80 на 4-та и 90 на 5-та. интересното е че при 100 и нагоре вече го няма. имате ли идея какво може да е?

    PS: колата е 145 1.9 JTD '99

Page 62 of 261 FirstFirst ... 1252606162636472112162 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •