Page 14 of 261 FirstFirst ... 412131415162464114 ... LastLast
Results 196 to 210 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #196
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    A бе колеги да ви питам ии аз, нивото на хидравличната течноста в казанчето е спаднала малко под минимума. Та първия ми въпрос на ково се дължи спадането на нивото и имали значение кава хидравличнатечност да налея в смисъл дали са на някви видове, щот не разбирам.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  2. #197
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by junior View Post
    A бе колеги да ви питам ии аз, нивото на хидравличната течноста в казанчето е спаднала малко под минимума. Та първия ми въпрос на ково се дължи спадането на нивото и имали значение кава хидравличнатечност да налея в смисъл дали са на някви видове, щот не разбирам.
    На видове са, обикновено течносттае ATF, демек флуид за автоматични скоростни кутии.
    Погледни на капачката, ще пише кой точно тип е.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #198
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by junior View Post
    A бе колеги да ви питам ии аз, нивото на хидравличната течноста в казанчето е спаднала малко под минимума. Та първия ми въпрос на ково се дължи спадането на нивото и имали значение кава хидравличнатечност да налея в смисъл дали са на някви видове, щот не разбирам.
    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    На видове са, обикновено течносттае ATF, демек флуид за автоматични скоростни кутии.
    Погледни на капачката, ще пише кой точно тип е.
    Дам, поогледай се за течове - щом спада бавно вероятно е нещо малко, но може да направи голяма беля (напр. спирачен маркуч)
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  4. #199
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    Дам, поогледай се за течове - щом спада бавно вероятно е нещо малко, но може да направи голяма беля (напр. спирачен маркуч)
    Какво общо има хидравликата със спирачните маркучи?

  5. #200
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    Колеги, вечната тема за сезона, "изпотяването на стъклата" ама малко по-различно.
    Прегледах темите от форума, но повечето имат проблеми с изпотяването в движение.
    На мен ми е сменен лятото филтъра на купето и си работи функцията "MAX DEF" без проблеми.

    Но едно нещо ме учудва, защо от всички паркирани около мен коли, само на моята са и изпотени стъклата? Примерно пренощува колата, и на сутринта вода, вода от вътрешната страна, най-вече по задното стъкло.
    Съгласен съм като влязат хора в колата да се изпотят стъклата, но защо го прави когато е паркирана? Има нещо което бъркам явно, чудя се дали влагата идва от вътрешното почистване по автомивките?

    146 1.9 JTD, 99'

  6. #201
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_erazor View Post
    Колеги, вечната тема за сезона, "изпотяването на стъклата" ама малко по-различно.
    Прегледах темите от форума, но повечето имат проблеми с изпотяването в движение.
    На мен ми е сменен лятото филтъра на купето и си работи функцията "MAX DEF" без проблеми.

    Но едно нещо ме учудва, защо от всички паркирани около мен коли, само на моята са и изпотени стъклата? Примерно пренощува колата, и на сутринта вода, вода от вътрешната страна, най-вече по задното стъкло.
    Съгласен съм като влязат хора в колата да се изпотят стъклата, но защо го прави когато е паркирана? Има нещо което бъркам явно, чудя се дали влагата идва от вътрешното почистване по автомивките?
    Влагата идва от това, че колата е с влажни стелки, седалки и т.н. от дъждовете и сега като се затопли се кондензира по джамовете. Защо е най-изразено на нашите коли вече не знам, може би са прекалено добре изолирани и няма от къде да се проветрява, или не са направили специални отдушници, които има при другите коли, знам ли?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #202
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    Какво общо има хидравликата със спирачните маркучи?
    Опс, моя грешка, извинявам се (бях се замислил какъв проблем имах аз - първо ми спадаше бавно нивото на СПИРАЧНАТА ТЕЧНОСТ, не ХИДРАВЛИЧНАТА, после се спука един маркуч и ги сменях...)
    Все пак поогледай за течове - течността все отнякъде се губи!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  8. #203
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Не искам да си изсмуквам от пръстите причини,но съм забелязал,че не само на моята , а и на други коли, хидравличната течност с времето намаля,без да има от никъде теч.Явно се изпарява бавно и за това,като разглобиш рейката вътре е чудна гняс!Така,че доливай и ако няма течове не се притеснявай!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #204
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    Благодаря за отговорите колеги. За течове проверих до колкото можах и не видях да тече или да е текло някъде. Отивам да видя на капачката дали пише каква трябва да е течността и право в магазина.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  10. #205
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by junior View Post
    Благодаря за отговорите колеги. За течове проверих до колкото можах и не видях да тече или да е текло някъде. Отивам да видя на капачката дали пише каква трябва да е течността и право в магазина.
    Aко не е на капачката, в интернет 100% има информация.Мисля, че беше декстрон-3
    Last edited by Satanism; 22-10-2009 at 20:14.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #206
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default скърцането изчезна

    колеги намерих решение на скърцащата задна кора (надявам се не е временно) от Мр. БРИКОЛАЖ купих спрей -силиконов на фирмата МОТИП (MOTIP) около 7лв някаде беше има нарисуван ВАН с отворен багажник а на него си пише SILIKON- SPRAY отзад си пише : ПРЕДОТВРАТЯВА СКЪРЦАНЕТО НА пластмаси и гумени ъплътнения още на паркинга пред магазина напръсках :всички гумени уплътнения (багажник врати и това на тавана) откопчах задните облегалки и на всички места кадето се опира напръсках . ииииииии ООООО ТИШИНААААААА НЯМАМ ДУМИ вече 2 дена

    П.П. чак сега разбрах че и пепелника скърцал
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  12. #207
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    колеги намерих решение на скърцащата задна кора (надявам се не е временно) от Мр. БРИКОЛАЖ купих спрей -силиконов на фирмата МОТИП (MOTIP) около 7лв някаде беше има нарисуван ВАН с отворен багажник а на него си пише SILIKON- SPRAY отзад си пише : ПРЕДОТВРАТЯВА СКЪРЦАНЕТО НА пластмаси и гумени ъплътнения още на паркинга пред магазина напръсках :всички гумени уплътнения (багажник врати и това на тавана) откопчах задните облегалки и на всички места кадето се опира напръсках . ииииииии ООООО ТИШИНААААААА НЯМАМ ДУМИ
    Това добре. Моят въпрос е какво да правя с пасажерската врата? Скърца на умрело. Някакво майсторче нещо и затега 1 път и беше спряла, но от 2-3 месеца пак почна и направо ми бърка да не казвам каде...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  13. #208
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Не помня това дали не го бях писал вече, но - отваряш вратата, почваш да я "тупваш" лекичко отгоре, за да разбереш откъде точно скърца, капваш малко масълце там и забравяш за проблема (това е в случай, че ти скърца метал)

    Ако не, уточни точно къде скърца.
    146 1.6TS CF1 '98


  14. #209
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Не помня това дали не го бях писал вече, но - отваряш вратата, почваш да я "тупваш" лекичко отгоре, за да разбереш откъде точно скърца, капваш малко масълце там и забравяш за проблема (това е в случай, че ти скърца метал)

    Ако не, уточни точно къде скърца.
    Ами тя се затвара малко трудно. Трябва да се тресне тъй като седи малко увиснала (в смисъл че не е като да си пасне ами след трескането се повдига леко) и тогава скърца. Имам чувството че трябва да се затегне нещо, обаче незнам кое е това нещо
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  15. #210

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Кора тук не съм виждал някой да има, НО по каталог това нещо го има, и ако можеш да си намериш изобщо не се замисляй. Миналата събота свалях картера, а ако имах кора, нямаше да се наложи. Дори и чертеж съм направил, ако някой иска сам да си прави кора.
    моята кола има кора под моторетката но миналата зима падна от "1 легнал полицай" сега пак ще я слагам (колата така дойде от италия) страшно полезно нещо е тази кора.

    ---------- Post added at 18:14 ---------- Previous post was at 18:10 ----------

    Искам да попитам (за тези които карат само на бензин).Вашите капачки на резервоара като ги отворите правят ли вакоум като карате колата защото моита прави голям вакоум и тормози помпата в един момент.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

Page 14 of 261 FirstFirst ... 412131415162464114 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •