Page 153 of 261 FirstFirst ... 53103143151152153154155163203253 ... LastLast
Results 2,281 to 2,295 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #2281
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Чак проблем не, просто е интересно на какво се дължи.

    Иначе за подлакътника са ме питали: "ама той си е от колата нали". Самият той се отваря и вътре си слагам панелчето на Веф-а, като не са ми нужни оригиналните джобове. Искам да подчертая, че слагането на втора скорост е още по-мазно от слагането на трета. Изразява се в съвсем леко придърпване на лоста с пръстите, без досадното напрежение и болки в кръста. В началото бях скепчино настроен, но повярвайте ми, то ми помогна, както и на хиляди други...

    добре ти се е получило, планките сам ли си ги правил ?

  2. #2282
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Quote Originally Posted by spellmaste View Post
    добре ти се е получило, планките сам ли си ги правил ?
    Бяха си в комплекта. Едната я огънах, за да се получи що годе симетрия и да легне. Личи си че не е заводско, но човек трябва да се загледа доста (и без това е между седалките).

    ПП: Да си минавал случайно петъка зад софийския покрай градинката?
    Last edited by DMS; 01-10-2012 at 20:50.

  3. #2283
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Бяха си в комплекта. Едната я огънах, за да се получи що годе симетрия и да легне. Личи си че не е заводско, но човек трябва да се загледа доста (и без това е между седалките).

    ПП: Да си минавал случайно петъка зад софийския покрай градинката?
    Трябва да видя някакви онлайн шопове, че това илиенци ми е доста далечко, пък и съм на работа и нямам време

    ПП: Постоянно съм в движение и кръстосвам по Сф и околия

  4. #2284

    Default

    Мен винаги ме е спирало това, че трябва да изместя бутоните за задните прозорци, но те пък са си на модулче, което изглежда лесно за изместване почти навсякъде. Ти с ел. задни прозорци ли си и ако да- как си решил нещата ?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  5. #2285
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Не е с ел стъкла - момчето е със 145-ца...
    П.П. м/у другото тва е готина идея - 145-ца със ел. задни джамове(отварящи се настрани) - като Рено Меган Коуч(не че ня тях им работат, но това е друга тема).
    Както казваш - има си модулче от 146-ца, инсталацията може да се взаимства, само че не знам дали може да се намерят подходящи моторчета и дали е възможно изобщо да се пригоди нещо, така че да работи и да изглежда добре.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  6. #2286
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by brazen View Post
    Не е с ел стъкла - момчето е със 145-ца...
    П.П. м/у другото тва е готина идея - 145-ца със ел. задни джамове(отварящи се настрани) - като Рено Меган Коуч(не че ня тях им работат, но това е друга тема).
    Както казваш - има си модулче от 146-ца, инсталацията може да се взаимства, само че не знам дали може да се намерят подходящи моторчета и дали е възможно изобщо да се пригоди нещо, така че да работи и да изглежда добре.
    Има ли желание, има и начин, с винтово мотерче за стъкла ще стане, ама трябва малко да се измисли как да се скрие
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  7. #2287
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Едва ли ще е толкова функционално. Аз лично съм отварял един единствен път задните джамци - за поставяне на фолиото.

  8. #2288
    Roadrunner error145's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Има ли желание, има и начин, с винтово мотерче за стъкла ще стане, ама трябва малко да се измисли как да се скрие
    До колкото знам бмв е46 купе действат на този принцип. Може от тях да се взаимства моторчето. ?
    ALFA ROMEO 145 1.9 трактор '99

  9. #2289
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Чувал съм че има и Ланча Y с такива джамци. Все си мисля че ако изобщо може да се направи, с италианско ще е по-лесно.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #2290
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    ПП: Някой може ли да каже, защо при докосване педала на спирачката - дисплея на часовника свети по-слабо, а вентилатора започва да духа по-силно.
    Преди време се разискваше надълго и нашироко тоя проблем и повечето участници се обединиха около мнението, че има калпава маса някъде по веригата. При мен го има, опитах да сваля моторчето на парното, но не успях и така си остана. Даже при мен понякога отказва да тръгне и като го "почеша" отдолу лекичко тръгва.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  11. #2291
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Благодаря колега, потвърдиха се предположенията. Засега не е фатално, но ще го държа под око. : )

    Относно зелената букса, която не разбрах за какво служи точно - се оказа че има още една до нея с капаче и старателно закопчана. Някой да има идеи?

    ПП: Тези реленца пред акумулатора за какво са?


  12. #2292
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Да взема малко и да се оплача от Алфата,пък и да задам няколко въпроса. Такааа ...
    Преди около 2 месеца,гнусотията прегря.Още откакто е купена се знае,че е дошла в България със скъсан ангренажен ремък,в автокъщата са я правили,но колко са я направили си пролича след завидните 40 000 км.
    През тези 40 000 км. колата буквално си се е мъчила,накрая и дойде в повече и за 500м. (буквално) температурата скочи от 80 на 130 градуса и на всички е ясно какво последва.
    Сваляне на глава,шлайфане,пасване на клапани,нови гумички,нови гарнитури навсякъде,нови ролки и ремъци,нов вариатор,нов термостат,тампон двигател(горния),ново масло,антифриз,свещи и сигурно има още нещо,което изпускам.Дотук над 1000 лв. , месец преди това нов газов инжекцион ~ 900 лв.
    Почвам да карам спокойно,докато 1 ден не забелязах отвратителна работа на бензин.Тресене неравномерна работа на мотора,силен мириз на бензин и никаква мощност.Ясно запушили са се дюзите.
    Айде отивам да чистя дюзите,взимам колата от сервиз върви на зла гад,ама не пали .Студена е кибрит,обаче ако я напече слънчето или топла е престояна около 15 мин пали с 300 зора.
    Връщам се в сервиза пак сваляне на дюзи оказва се,че едната не държи налягане и пълни цилиндъра с бензин.Айде сменям я,пак не пали . Писна ми и си карах така,докато 1 седмица след това пак започна да работи както със запушените дюзи.Сменям горивен филтър-същото.Пак търча в сервиза,оказва се,че още 1 от дюзите не работи коректно,айде и нея я сменям.Колата започва да върви и продължава да не пали.Пак се примирих с паленето.И си карах,докато преди 3 дена дюзите не се обадиха пак,в момента пак тресе,мирише,не върви и припуква в двигателя,когато е на бензин и е студена.
    А и още нещо новия антифриз забелязах,че е станал с цвят като на карамел и има някаква пяна по капачката и по казанчето.
    Вече тотално съм се отчаял,пари както предполагам разбирате-НЯМА.Нерви също.
    Споделете мнение защо пущината след чистене на дюзи спря да пали както трябва,защо трябва да чистя дюзи 3 път за около месец и малко,и защо антифриза стана като ла*но ?
    Благодаря на тези от вас,които са имали нерви да прочетат цялата история
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  13. #2293
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post

    ПП: Тези реленца пред акумулатора за какво са?

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...03&postcount=1

    От тук - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=56984
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  14. #2294
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by diapper View Post
    Да взема малко и да се оплача от Алфата,пък и да задам няколко въпроса. Такааа ...
    Преди около 2 месеца,гнусотията прегря.Още откакто е купена се знае,че е дошла в България със скъсан ангренажен ремък,в автокъщата са я правили,но колко са я направили си пролича след завидните 40 000 км.
    През тези 40 000 км. колата буквално си се е мъчила,накрая и дойде в повече и за 500м. (буквално) температурата скочи от 80 на 130 градуса и на всички е ясно какво последва.
    Сваляне на глава,шлайфане,пасване на клапани,нови гумички,нови гарнитури навсякъде,нови ролки и ремъци,нов вариатор,нов термостат,тампон двигател(горния),ново масло,антифриз,свещи и сигурно има още нещо,което изпускам.Дотук над 1000 лв. , месец преди това нов газов инжекцион ~ 900 лв.
    Почвам да карам спокойно,докато 1 ден не забелязах отвратителна работа на бензин.Тресене неравномерна работа на мотора,силен мириз на бензин и никаква мощност.Ясно запушили са се дюзите.
    Айде отивам да чистя дюзите,взимам колата от сервиз върви на зла гад,ама не пали .Студена е кибрит,обаче ако я напече слънчето или топла е престояна около 15 мин пали с 300 зора.
    Връщам се в сервиза пак сваляне на дюзи оказва се,че едната не държи налягане и пълни цилиндъра с бензин.Айде сменям я,пак не пали . Писна ми и си карах така,докато 1 седмица след това пак започна да работи както със запушените дюзи.Сменям горивен филтър-същото.Пак търча в сервиза,оказва се,че още 1 от дюзите не работи коректно,айде и нея я сменям.Колата започва да върви и продължава да не пали.Пак се примирих с паленето.И си карах,докато преди 3 дена дюзите не се обадиха пак,в момента пак тресе,мирише,не върви и припуква в двигателя,когато е на бензин и е студена.
    А и още нещо новия антифриз забелязах,че е станал с цвят като на карамел и има някаква пяна по капачката и по казанчето.
    Вече тотално съм се отчаял,пари както предполагам разбирате-НЯМА.Нерви също.
    Споделете мнение защо пущината след чистене на дюзи спря да пали както трябва,защо трябва да чистя дюзи 3 път за около месец и малко,и защо антифриза стана като ла*но ?
    Благодаря на тези от вас,които са имали нерви да прочетат цялата история
    Антифриза ти е такъв, защото чисти ръждата и гняста от предишният антифриз и става точно така на една гадна кафеникава пяна. Просто преди това колата не ти е карана с антифриза който трябва А относно другата, мен ме ебаваше от прецакан температурен датчик и от там тръгваха доста неща. Смених го и всичко си дойде на мястото
    Last edited by D-I-V-A-K-A; 03-10-2012 at 22:15.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  15. #2295
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    28

    Default

    http://axm-auto.com/index2.php?brand...351&subcat=368 за този датчик ли говориш?
    145 1.6 T.S. 99'

Page 153 of 261 FirstFirst ... 53103143151152153154155163203253 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •