Page 192 of 261 FirstFirst ... 92142182190191192193194202242 ... LastLast
Results 2,866 to 2,880 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #2866
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Да не пускам нова тема ще пиша тука: Днес като се прибирах от работа педала на съединителя потъваше на няколко пъти и в един момент напълно отказа натисках натисках но си беше потънал до край и съединителя си беше зацепел не можех да мръдна... продължих да натискам и след доста натискане взе че се оправи и ся все едно нищо не е ставало.. Преди 3 4 год. сменях помпа горна ся си мисля че долната е заминала.. дали може да се рецеклира или трябва нова..?
    Колега скоро го ядох доста голям. 1-во смених едната помпа, после и другата и пак същия проблем, докато Румбата не видя, че проблема е в един маркуч който ако не ме лъже паметта съединява 2-те помпи. Маркуча има и някаква тръбичка посредата или нещо такова, беше се усукал и спукал и заради него нямах съединител.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  2. #2867
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default Проблем с ABS

    По разказ на потърпевш - жена ми, при тръгване колата се движела бавно, все едно на ръчна и лампата на АБС-а е светела, докато колата не е спряла съвсем. Двигатела си е работел, но не е искала да помръдне! Съвета ми беше да натисне няколко пъти по-силно педала на спирачката и по незнайни причини колата е поела по някое време. След няколко часа взимам колата за тест и всичко е ок...АБС работи на лед, лампи не светят...1 месец я карам тая кола и съм малко в небрано лозе по отношение на проблемите. Та въпроса ми е - каква е причината за тази случка? Благодаря ви предварително за помощта!

  3. #2868
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by Bobskito View Post
    По разказ на потърпевш - жена ми, при тръгване колата се движела бавно, все едно на ръчна и лампата на АБС-а е светела, докато колата не е спряла съвсем. Двигатела си е работел, но не е искала да помръдне! Съвета ми беше да натисне няколко пъти по-силно педала на спирачката и по незнайни причини колата е поела по някое време. След няколко часа взимам колата за тест и всичко е ок...АБС работи на лед, лампи не светят...1 месец я карам тая кола и съм малко в небрано лозе по отношение на проблемите. Та въпроса ми е - каква е причината за тази случка? Благодаря ви предварително за помощта!
    Да не е избоксувал съединителя? Вдигала ли е обороти при подаване на газ? Ако е вдигала и не е вървяла, съединителя е заминал.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  4. #2869
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Първоначално е избуксувала в преспа сняг и след това е направила проблема. При следващото каране, което и направих, нарочно и аз забуксувах за да видя дали не е съединителя, но всичко беше ок. Съединителя отделя нормално - поне според мен. Ако има някакви други признаци за заминал съединител, моля да споделиш, защото за мен след тази случка, колата си вървеше нормално.
    Благодаря за съвета! Ще видя и този вариант!

  5. #2870
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не е съединител. зимата колата не се оставя на ръчна спирачка. замръзнала е, задните колелета са блокирали и абс-а е записал грешка.
    точка

  6. #2871
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Значи за ръчната...всяка зима едно и също...не я дърпай, не я дърпай! , но мерси kolev за успокоението, а питането ми е дали нещо ще произтече от този запис на грешка и дали да очаквам за вбъдеще някакви проблеми!
    Благодаря!

  7. #2872
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    когато светне лампата за грешка на абс на таблото, всички функции на абс са изключени, което е опасно.
    при следващото палене, ако причината за грешката е отпаднала, няма никакъв проблем и лампата си гасне.
    точка

  8. #2873
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Благодаря ви!

  9. #2874
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Смени си жилата. "Не я дърпай" не е решение.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  10. #2875
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by nikolchoni View Post
    Колега скоро го ядох доста голям. 1-во смених едната помпа, после и другата и пак същия проблем, докато Румбата не видя, че проблема е в един маркуч който ако не ме лъже паметта съединява 2-те помпи. Маркуча има и някаква тръбичка посредата или нещо такова, беше се усукал и спукал и заради него нямах съединител.
    Вижда ли се този маркуч или трябва канал?
    Интересното е, че вече ми се случва за 2ри път и то все през зимата...
    Last edited by bobi_kz; 27-11-2013 at 17:13.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  11. #2876
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    Вижда ли се този маркуч или трябва канал?
    Интересното е, че вече ми се случва за 2ри път и то все през зимата...
    Не знам колега, не го правих аз, но мога да те пратя при човек който ще ти го направи.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  12. #2877
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Смени си жилата. "Не я дърпай" не е решение.
    Първоначално 2 пъти ми се случи да лежа под резервоара в снега и леда. Смених жилата с хубави, предполагам - с TRW, но изхождайки от първото ми изречение, въпреки новите жила и аз вече не я дърпам.
    Така като гледам са се закъсали гумените маншончета, които се намират на края на жилото - там където влиза в апарата (говоря за жилата TRW, монтирани преди 2 години). Може би там влиза вода и замръзва. Та за това не смея.

    М/у другото когато ги сменях, монтьора ми остави ръчната една идея по-хлабава (хваща с два зъба повече), защото по неговите думи така било по-добре за зимата.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  13. #2878
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Не съм имал досега кола, на която поне веднъж да не и е замръзвала ръчната. И с нови жила съм бил... и пак! Въпрос на късмет и монтаж!

  14. #2879
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by Bobskito View Post
    Въпрос на късмет и монтаж!
    И топъл гараж

  15. #2880
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default

    Момчета, трябва да семням релето за нагревателя на задното стъкло, но не разбирам много. Та взех релето обиколих 3-4 магазина и единственото което ми предложиха е на цена 22лв. Тази цена реална ли е? Понеже гледах разни каталози с релета онлайн и бяха по 3 4 лева. Само ампеража и волтажа ли се гледат?
    Edit: Това намерих в един английски форум
    The relay is just a standard 4-pin 12-volt 30-amp NO (Normally Open) automotive relay so you don't need to get a proper Alfa supplied one.
    демек стандартно реле. Това означава ли, че ще ми се размине с тея евтинките
    Last edited by roshaf; 29-11-2013 at 21:56.

    145 1.6ts 16v 97г.

Page 192 of 261 FirstFirst ... 92142182190191192193194202242 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •