Page 71 of 261 FirstFirst ... 2161697071727381121171 ... LastLast
Results 1,051 to 1,065 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #1051
    започва да се пристрастява ODPleven's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Pleven,Ruse
    Age
    33
    Posts
    72

    Default

    Здравейте,
    Някой може ли да ми каже (а ако може и снимчица) къде се намира автоматичние смукач на 145 1.4 тс , защото мисля че ми прави някакъв проблем и искам да го намажа...
    Last edited by ODPleven; 24-12-2010 at 13:03.

  2. #1052
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Няма смукач. Кажи какви са ти симптомите, да те насочим.

    ПП иСкам
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  3. #1053
    започва да се пристрастява ODPleven's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Pleven,Ruse
    Age
    33
    Posts
    72

    Default

    При палене оборотите се качват до 1200 и след това падат бързо ,притриса и угасва...При второто палене няма проблем...(лятото рядко но пак го прави)...
    Казаха ми че автоматичния смукач трябвало да се намаже...

  4. #1054
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    Колеги моля да ме извините за глупвия въпрос. Но искам да питам, дали ще колата ще промени много звука, ако махна предпоследното гърне и да сложа на негово място тръба. И накрая да слойа краино гърне със заглушител.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  5. #1055
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Quote Originally Posted by ODPleven View Post
    При палене оборотите се качват до 1200 и след това падат бързо ,притриса и угасва...При второто палене няма проблем...(лятото рядко но пак го прави)...
    Казаха ми че автоматичния смукач трябвало да се намаже...
    колега почисти си моторчето за празен ход,това ще помогне,доколкото си спомням трябва да почистиш и дросела.има писано и за двете
    Last edited by tonov; 25-12-2010 at 10:18.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  6. #1056
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by junior View Post
    Колеги моля да ме извините за глупвия въпрос. Но искам да питам, дали ще колата ще промени много звука, ако махна предпоследното гърне и да сложа на негово място тръба. И накрая да слойа краино гърне със заглушител.
    Еми доста ще се промени. Ако заглушителя е сложен обаче според мен ще бъде поносимо, така че действай! Генерацията е една от най-важните инвестиции при атмосферките
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  7. #1057
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Quote Originally Posted by junior View Post
    Колеги моля да ме извините за глупвия въпрос. Но искам да питам, дали ще колата ще промени много звука, ако махна предпоследното гърне и да сложа на негово място тръба. И накрая да слойа краино гърне със заглушител.
    при мен предпоследното е перфорирана тръба и не мисля че забавя с нещо газовете,но намаля шума със сигърност
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  8. #1058
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by marian2784 View Post
    при мен предпоследното е перфорирана тръба и не мисля че забавя с нещо газовете,но намаля шума със сигърност
    Мисля че колегата пита за триъгълното гърне.

    Ако се махне то, звукът доста ще се засили.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #1059
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Ами не съм съгурен за шума,но когато сменях крайното надникнах вътре и беше перфорирана тръба,сигурно с вата около нея,не като нормално гърне.Затова така си мисля
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  10. #1060

    Default

    Триъгълното гърне е с перфорирана тръба вътре.Като махнах моето на дизела и само с крайно тип "спортно" извади леко боксеров звук.

  11. #1061
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Здр колеги, нов съм в отбора - от скоро с една 146. Естествено има дреболийки за пооправяне, като всяка нова-стара кола...
    Та въпросът ми е (ако има запознати): дали лостчетата около волана за мигачи и чистачки стават от ДелтаII?
    Визуално са същите (като изключим подсветката, която май я няма само при последните Алфи от серията), а съм намерил такива от Ланча и се чудя дали да ги вземам (дали има причина да не са взаимозаменяеми)...
    На Алфата липсва бутончето за включване на задния фар за мъгла и бутона за подгряване на задното стъкло се цака от време на време...
    Весели празници!
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  12. #1062
    Запален алфист junior's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Rudozem-Plovdiv
    Age
    37
    Posts
    236

    Default

    Добре дошъл при нас. Желаяти много безаварийни с красавицата, ще разбереш, че това е един много приятен, автомобил. А по въпроса, защо не се разровиш в раздела продава на нашия форум, по точно в авточасти и аксесоари. Там някои колеги са си пуснали колите на части, и съм сигурен, че ще си намериш нужните неща. Успех!

    ---------- Post added at 19:32 ---------- Previous post was at 19:27 ----------

    Значи по думите на колегата Тонов трябва да си намеря задно със заглушител ,ако махам триъгълното, тогава звука ще е що годе нормален.
    Alfa Romeo 145 Junior 1.4 TS 103hp

  13. #1063

    Default

    Колеги трябва ми зарядно за акумлатор може ли някой да ми отслужи на герена живея ..

  14. #1064

    Default

    Quote Originally Posted by Shider View Post
    На Алфата липсва бутончето за включване на задния фар за мъгла...
    В смисъл фабрично го няма или просто се е счупило.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  15. #1065
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Ами там, където трябва да стои символа за задния халоген си е просто прозрачна пластмаска. И бутона се натиска, но не задържа - вадих го - и вътре си беше само пружинката, без никакви пластинки, които да правят контакт. Чудя се и се мая, дали може да има фабрично кола от този век за европейския пазар без заден фар за мъгла, или някой си е играл да изкорми чарколяците... Иначе в левия стоп си има 21в крушка за тая работа...
    Та мисля да пробвам с лостове от Ланча - белким и светнат, както е при Делта.
    Все още имам и Делтата от подписа под ръка, но проблемът ми е, че не мога да си позволя да разпарчетосам и двете коли едновременно за експерименти... По-лесно ми е направо да взема две лостчета за по 10тина лв (само дано да не е набутване)...
    Last edited by Shider; 28-12-2010 at 23:56.
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

Page 71 of 261 FirstFirst ... 2161697071727381121171 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •