Page 111 of 261 FirstFirst ... 1161101109110111112113121161211 ... LastLast
Results 1,651 to 1,665 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #1651
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Ще ти го обесня как е при тези преди фейс лифт-а,предполагам,че и при по-новите е така
    1. Отваряш капака
    2.На решетката отгоре,където е захваната за гредичката има 2 болтчета. (ключе №10)
    3.Като махнеш решетката ти се откриват още 2 пред радиатора (тук не съм сигурен,че е така при ФЛ) (тук не помня с кой ключ се отвиваха)
    4.Пред предните гуми има по 1 или 2 тапички (щипки),които захващат подкалника и бронята.
    5.Лягаш по колата и има още 2,отвиваш и тях и с леко придърпване напред излиза. (ключе №14 или 13)
    Един съвет към т.5 : След като освободиш бронята отвсякъде,това упражнение с издърпването,не го прави клекнал ! Много лошо се пада по гъз от тази позиция
    Успех и се извинявам ако съм изпуснал нещо
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  2. #1652
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Колеги, как се сваля предната броня на 145 facelift? Под маската знам че има два болта, както и два отдолу под двигателя към т.нар. магаре, но съм сигурен че изпускам нещо. Каква е системата?
    "тези на феислифта имат едни големи болтове по средата които се захващат на гредата от горе на долу,докато при стария феис се захващат от мацуната на ватре кам колата тези болтове,маи маи само там е разликата"

    На моята (от старите е) има 2 болта при калниците отдолу и 2 под предната решетка, горното е писано от колега във форума за новите брони.

    ПП: По бронята болтовете са здрави, тъй че махаш колкото намериш и почваш да поддръпваш и ще намериш ако има още




    Имам питане: Тази джаджа към алармата ли е и има ли връзка с дистанционното на алармата, защото ми прави проблеми (алармата). Не мога да видя къде отиват кабелите от нея, а от цялата кабелария под волана само тя ми седи като чуждо тяло.
    Last edited by spellmaste; 06-12-2011 at 18:43.

  3. #1653
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Благодаря колеги, а как се отваря кокпита? В книжката е показано как се махат 2 болтчета откъм решетката на парното и две някъде до запалката ако си спомням добре. Предполагам и там има разни хитринки, скърца ми нещичко от вътре и ме изнервя изнанадващо много Самото бутонче в ляво от аварийките също ми се ще да му разбера насоката в живота, намерил съм му предназначение стига да го направя действащо.
    Last edited by DMS; 07-12-2011 at 11:56.

  4. #1654
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by spellmaste View Post
    Имам питане: Тази джаджа към алармата ли е и има ли връзка с дистанционното на алармата, защото ми прави проблеми (алармата). Не мога да видя къде отиват кабелите от нея, а от цялата кабелария под волана само тя ми седи като чуждо тяло.
    Да колега за алармата е, а двете врътки са за настройка на чувствителността на първа и втора зона
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  5. #1655
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Колеги поиграх си за половин час с едната коруба, колата ми е сребърна от подписа, какво мислите, не е ли много селско?


    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  6. #1656

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Колеги поиграх си за половин час с едната коруба, колата ми е сребърна от подписа, какво мислите, не е ли много селско?
    Сложи го на колата и направи снимка, за да може да се прецени. Иначе така на снимките ми селее на мен.
    Обаче съм виждал червена 146ца с черен карбон на огледалата и беше добре.

  7. #1657
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Сложи го на колата и направи снимка, за да може да се прецени. Иначе така на снимките ми селее на мен.
    Обаче съм виждал червена 146ца с черен карбон на огледалата и беше добре.
    дам, ама на нея и спойлера е облепен.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  8. #1658
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Колеги поиграх си за половин час с едната коруба, колата ми е сребърна от подписа, какво мислите, не е ли много селско?
    ...
    Бате от личен опит ти кавам, че не си заслужава, няма значение дали ще ползваш фолио на 3М или някое китайско, като са облебени целите огледала, ефекта е един и същ. Понеже фолиото за да пасне така на тия извивки (гадна работа) се подлага на стабилна термо обработка и много разтягане (като гледам и ти си го разтягал доволно). А тия фолиа имат гадното свойство (като са опънати малко повече) при следващо затопляне, било то дори само от слънце да си връщат до известна степен фермата и ефекта се сещаш какъв е. Цялото фолио се намбъчква по крайщата. За това ако ти харесва и искаш да си го сложиш за постоянно, по-добре му отлепи крайщата, където са подвити, и ги намажи с някакво лепило, дори и Ц200 върши работа, на 3М не си заслужава да го взимаш, защото то е в големи количества и няма да ти е рентабилно.

    Попринцип на всеки който е идвал при мен да му правя фолио на огледалата, веднага го разкъндардисвам, защото гаранция няма никаква, на мен даже и с 3М-то лепило веднъж успя да се облепи и да се набръчка. Всички други елементи които съм прави нямат проблеми. Единствено огледалата са най-гадният детайл за правене и опазване
    Last edited by tonov; 08-12-2011 at 13:41.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  9. #1659
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Гледайте сега, фолиото струваше 10лв. за парче 30/110
    Като консуматив все ми е тая. Идеята ми беше, че и двете ми коруби са счупени, на едната дори липсва парче. Така или иначе ще се занимавам да прекарвам осветление в огледалата, сега с корубите които ми прати Колев мога да направя тази лека корекция. Иначе боядисването с цвета на колата един господ знае, колко ще ми струва и колко ще е същия цвят. Просто това е един вид някакво евтино решение. Относно отлепването... винаги намазвам края с лепило и после няма мърдане, пък и да мръдне голяма работа все пак говорим за 10лв. Това не съм го разтягал много много... просто го направих на бързо за 15-тина минути.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  10. #1660
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    както се казва "На вкус и на цвет товарищей нет"
    що не пробваш и с черно гланцово фолио. ще си ходи на сивото.
    точка

  11. #1661
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Колеги поиграх си за половин час с едната коруба, колата ми е сребърна от подписа, какво мислите, не е ли много селско?
    ...
    Много ми харесва как си го залепил стои много добре на огледалото но много ми се иска да видя как огледалото в този си вид стои на колата
    Last edited by tonov; 08-12-2011 at 13:41.

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  12. #1662
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, лепнато е перфе!
    точка

  13. #1663
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    както се казва "На вкус и на цвет товарищей нет"
    що не пробваш и с черно гланцово фолио. ще си ходи на сивото.
    С черно мисля да направя основата!
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  14. #1664

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    С черно мисля да направя основата!
    Е тогава вече ще стане "селски тунинг"

  15. #1665
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Ами идеята е да стане целия детайл огледало един вид е карбоново. Абе ще видя, ще направя ще снимам ще помисля и ще видим. Хубавото на фолиото, е че винаги мога да го махна.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

Page 111 of 261 FirstFirst ... 1161101109110111112113121161211 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •