Page 13 of 261 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast
Results 181 to 195 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #181
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Сменете си температурните датчици на радиатора. Май не бяха скъпи - по спомен нещо около 20 лв. Симптомите ви са много сходни. На боксера така цъкаше за по 5 сек. и по сле изключваше, плюс тва държеше висока температура при работещи 2-те степени. Смених го и се оправи.

    reptli, имай предвид, че има датчици за различна температура.
    аз темп.датчика който е на радиатора и определя включването на перката съм го сменил с такъв който ги пуска по-рано (трябва да погледна стария за да се ориентирам,какви бяха тем. на този който си сложих) това е и причината да пуска перките по-рано при мен
    а този на блока(който отчита на таблото) установих,че не е много в час и го смених с този-> http://clubalfaromeo.com/forum/showp...&postcount=116 как мислиш tonov,аз не виждам причина да не ми показва вярно

    ogi100 при 95-6 градуса би трябвало бързите да ти пуска аз съм с ТД и релето за бавните ми е вътре а за бързите ми е над перката няма да давам мнение по въпроса ти защото мога да те объркам
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  2. #182
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    аз темп.датчика който е на радиатора и определя включването на перката съм го сменил с такъв който ги пуска по-рано (трябва да погледна стария за да се ориентирам,какви бяха тем. на този който си сложих) това е и причината да пуска перките по-рано при мен
    а този на блока(който отчита на таблото) установих,че не е много в час и го смених с този-> http://clubalfaromeo.com/forum/showp...&postcount=116 как мислиш tonov,аз не виждам причина да не ми показва вярно

    ogi100 при 95-6 градуса би трябвало бързите да ти пуска аз съм с ТД и релето за бавните ми е вътре а за бързите ми е над перката няма да давам мнение по въпроса ти защото мога да те объркам
    Температурния датчик на радиатора си го смених преди 2 месеца, 27лв струваше... След това обаче нямаше подобрение и колата отново ми вдигаше до 100 градуса при повечко настъпване. Смених и термостата (който се оказа че е в много лошо състояние - беше си с оригиналния) и сега вече не ми загрява до 100, но както казах към 95 чувам релето как се "мъчи да захапе"...след 5-6 опит зацепва и охлажда, но е притеснително, че не става от 1 път...мисля да го сменя

  3. #183
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    Температурния датчик на радиатора си го смених преди 2 месеца, 27лв струваше... След това обаче нямаше подобрение и колата отново ми вдигаше до 100 градуса при повечко настъпване. Смених и термостата (който се оказа че е в много лошо състояние - беше си с оригиналния) и сега вече не ми загрява до 100, но както казах към 95 чувам релето как се "мъчи да захапе"...след 5-6 опит зацепва и охлажда, но е притеснително, че не става от 1 път...мисля да го сменя
    с релета е пълно.веднага отиваш и го сменяваш... 5лв във всяка морга само трябва да видиш кое ти е де някой колега да казва кое е релето
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  4. #184
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default

    колеги да вкарам един въпрос за между другото. Имате ли предпазни кори под двигателите си "еко" или там как се води незнам и има ли смисъл да си слагам изобщо ?

    BMW e39 525tds PA4492BH
    Alfa Romeo 166 2.0 TS PA4000BM-X
    Alfa Romeo 145 1.6 TS PA8878BB- X

  5. #185
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Кора тук не съм виждал някой да има, НО по каталог това нещо го има, и ако можеш да си намериш изобщо не се замисляй. Миналата събота свалях картера, а ако имах кора, нямаше да се наложи. Дори и чертеж съм направил, ако някой иска сам да си прави кора.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  6. #186
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default

    ех мерси .. да знаеш,че си ми на favorites вече

    BMW e39 525tds PA4492BH
    Alfa Romeo 166 2.0 TS PA4000BM-X
    Alfa Romeo 145 1.6 TS PA8878BB- X

  7. #187
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    темата с моите чертежи и други снимки, и други препатили тук
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  8. #188
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    ще помоля да ми обясните смяна на спирачни маркучи - технически как става и цени ако ги знаете. спирачната течност цялата ли се сменя? те май маркучите са най-ниското ниво и няма начин да не изтече..
    благодаря на отзовалите се!

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  9. #189

    Default

    Quote Originally Posted by 146_JTD View Post
    ще помоля да ми обясните смяна на спирачни маркучи - технически как става и цени ако ги знаете. спирачната течност цялата ли се сменя? те май маркучите са най-ниското ниво и няма начин да не изтече..
    благодаря на отзовалите се!
    На мен за 70лв ми смениха маркуч тук влиза часта, труда и ако не се лъжа цялостна смяна на спирачната течност, както и локализиране на проблема. Защото беше някво мъркуче над резервоара и нямаше видимо теч, мислих си, че е другаде проблема за постоянното спадане на нивото на спирачна течност.
    Но го сменяй колкото се може по-скоро

  10. #190
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by 146_JTD View Post
    ще помоля да ми обясните смяна на спирачни маркучи - технически как става и цени ако ги знаете. спирачната течност цялата ли се сменя? те май маркучите са най-ниското ниво и няма начин да не изтече..
    благодаря на отзовалите се!
    Имам спомен че на мен ми стуваха 30лв тези маркучи и като гледах как ги сменят в сервиза( заедно с накладките) после доляха не повече от 250-300мл. спирачна течност, а самата подмяна става много лесно, чак ме е яд че им казах да ги сменят тогава Отвърташ и завиваш новите. Някой по компетентен да ме поправи ако греша!
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  11. #191
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by 146_JTD View Post
    ще помоля да ми обясните смяна на спирачни маркучи - технически как става и цени ако ги знаете. спирачната течност цялата ли се сменя? те май маркучите са най-ниското ниво и няма начин да не изтече..
    благодаря на отзовалите се!
    Ако искаш да сменяш само маркучите който влизат в спирачните апарати процедурата е проста и евтина. Купуваш маркучите (около 15-20лв е единия) и една тубичка спирачна течност. Отвивайки маркуча от единия край може да си подложиш нещо отдолу в което да ти изтича спирачната течност (може да я ползваш повторно ако е сменявана наскоро или е чиста). След като изтече каквото има да изтича сваляш маркуча, монтираш новия...така и останалите...като сглобиш всичко доливаш спирачна течност и почваш да обезвъздушаваш (процедурата е описвана в много теми тук). След като покараш малко е добре да обезвъздушиш повторно и да долееш течност ако има нужда.

  12. #192
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by 146_JTD View Post
    ще помоля да ми обясните смяна на спирачни маркучи - технически как става и цени ако ги знаете. спирачната течност цялата ли се сменя? те май маркучите са най-ниското ниво и няма начин да не изтече..
    благодаря на отзовалите се!
    Колега, аз сменях скоро - около 20-25 лв маркучите + едно шишенце спирачна течност (ако не се лъжа са същите като на Браво/Брава). В раздел продава един колега продаваше чисто нови евтино...
    Важното е да обезвъздушиш; иначе смяната е лесна - сваляш гумата и завиваш на две места.
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  13. #193
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Намерете ми задна броня (2000г. новия фейслифт) на добра цена. Вече съм доста отчаян, не мога да намеря... благодаря предварително пишете ми ЛС !

  14. #194
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    благодаря ви много за изчерпателните отговори. много полезни ми бяха

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  15. #195
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Намерете ми задна броня (2000г. новия фейслифт) на добра цена. Вече съм доста отчаян, не мога да намеря... благодаря предварително пишете ми ЛС !
    nikola nikolov(поправете ме ако греша ника) имаше една 146ца фейс в Драгичево...имаше и задна броня, доколкото помня.Това преди няколко месеца.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 13 of 261 FirstFirst ... 311121314152363113 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •