Page 258 of 261 FirstFirst ... 158208248256257258259260 ... LastLast
Results 3,856 to 3,870 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #3856
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    А това животно къде се намира, че всеки боксер с различен инжекцион си е със своите специфики? С какъв инжекцион всъщност е твоята кола? Бош или Рочестър?
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  2. #3857
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    А това животно къде се намира, че всеки боксер с различен инжекцион си е със своите специфики? С какъв инжекцион всъщност е твоята кола? Бош или Рочестър?
    Рочестър е инжекциона. Датчика за темп. се намира се в края на всмукателния колектор от ляво , зад дюзите има два датчика единия е за таблото, другия за инжекциона.. На много забутано място е..

  3. #3858
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Одеве разкарах неколко км фиата 166.Като се върнах тръгнах да паля боксера,комшията запалил до мене,извадих кабелите,подаде ми ток и запали от четвърт...Тва се едно е дизел...че слагам акумолатора от Кромата ,където я върнах за железо май-74 ампера е той.

  4. #3859
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Рочестър е инжекциона. Датчика за темп. се намира се в края на всмукателния колектор от ляво , зад дюзите има два датчика единия е за таблото, другия за инжекциона.. На много забутано място е..
    Сещам се. Бяха едни като на Жигула малко , като махнеш самия колектор и те са на всмукателите, където са забодени и дюзите. Не знам има ли възможност да се замери с мултицет и какви трябва да са показанията, но ако са съвместими от някоя марка може направо нов..
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  5. #3860
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Ако може някой да ми даде стойности за този датчик да го замеря ... не знам какво трябва да е съпротивлението при определена температура...Иначе се намира и нов не е скъп ама е на много скапано място

  6. #3861
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Можете да сложите още едно реле и винаги като е на контакт да работи помпата.
    Това обаче не ви го препоръчвам. По-добре си отстранете проблема. Правилно сте забелязали, че е от падане на налягането на горивото. Това се получава от няколко неща:
    Регулатор на налягането, пикаеща дюза или пробив в рейката. Особено при последните два е опасно да има непрекъснато работеща помпа.
    При моята има едно маркуче, точно зад динамото. Много боксери са дадени за скрап точно заради него. Мястото е такова, че бензина не мирише. Обаче разходът е осезаемо висок.
    Датчиците за температура са в границите на 800-4000 ома. В някоя от темите ги имаше дадени точно колко са при точни температури. Обикновено трудно горят.
    По-старите коли имаха на захранването на таблото стабилизатори на напрежението от типа 7810 и това ги предпазваше от пренапрежение
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #3862
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Можете да сложите още едно реле и винаги като е на контакт да работи помпата.
    Това обаче не ви го препоръчвам. По-добре си отстранете проблема. Правилно сте забелязали, че е от падане на налягането на горивото. Това се получава от няколко неща:
    Регулатор на налягането, пикаеща дюза или пробив в рейката. Особено при последните два е опасно да има непрекъснато работеща помпа.
    При моята има едно маркуче, точно зад динамото. Много боксери са дадени за скрап точно заради него. Мястото е такова, че бензина не мирише. Обаче разходът е осезаемо висок.
    Датчиците за температура са в границите на 800-4000 ома. В някоя от темите ги имаше дадени точно колко са при точни температури. Обикновено трудно горят.
    По-старите коли имаха на захранването на таблото стабилизатори на напрежението от типа 7810 и това ги предпазваше от пренапрежение

    Ами на 99% съм сигурен че няма загуба на гориво , не мирише на бензин , разхода е нормален ... оглеждал съм много рейките , маркучите така че проблема с теча, мисля че отпада... не съм голям специалист , но ако имах пикаеща дюза то щеше да се усети, при първото палене да изпуши черно или да не работи както трябва колата... аз се съмнявам в регулатора , но той държи вакуум, пробвал съм го.А за пикаеща дюза как да я разбера или трябва да се свали?

  8. #3863

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Ами на 99% съм сигурен че няма загуба на гориво , не мирише на бензин , разхода е нормален ... оглеждал съм много рейките , маркучите така че проблема с теча, мисля че отпада... не съм голям специалист , но ако имах пикаеща дюза то щеше да се усети, при първото палене да изпуши черно или да не работи както трябва колата... аз се съмнявам в регулатора , но той държи вакуум, пробвал съм го.А за пикаеща дюза как да я разбера или трябва да се свали?
    Един приятел имаше подобни проблеми с една кола, помпата не правеше добро налягане, докато си намери нова помпа си сложи едно ключе и с него включваше помпата ръчно да качи гориво за около 5 секунди преди да запали, може да опиташ това.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #3864
    с италианска кръв SPEEDO's Avatar
    Join Date
    Jan 2017
    Age
    27
    Posts
    35

    Default

    Добър вечер! Бихте ли ми казали какво е това на снимката? Задната букса беше счупена и извадена, а на баща ми на 155-цата дори няма букса, а направо липсва кабела..http://prikachi.com/images.php?images/217/9251217B.jpg
    Last edited by SPEEDO; 22-01-2018 at 22:00. Reason: Поправяня на информацията.

  10. #3865
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Един приятел имаше подобни проблеми с една кола, помпата не правеше добро налягане, докато си намери нова помпа си сложи едно ключе и с него включваше помпата ръчно да качи гориво за около 5 секунди преди да запали, може да опиташ това.
    Ако помпата не може да направи налягане, във високите обороти колата няма да може да върви като хората, а аз нямам никакви проблеми освен това че върти 2-3 пъти повече като е студена..

  11. #3866

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Ако помпата не може да направи налягане, във високите обороти колата няма да може да върви като хората, а аз нямам никакви проблеми освен това че върти 2-3 пъти повече като е студена..
    Не знам от къде знаеш но онази кола си вървеше много добре след като запали. Самата помпа имаше възвратен клапан, не знам дали е било от него. Не сме я гледали.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #3867

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Ами на 99% съм сигурен че няма загуба на гориво , не мирише на бензин , разхода е нормален ... оглеждал съм много рейките , маркучите така че проблема с теча, мисля че отпада... не съм голям специалист , но ако имах пикаеща дюза то щеше да се усети, при първото палене да изпуши черно или да не работи както трябва колата... аз се съмнявам в регулатора , но той държи вакуум, пробвал съм го.А за пикаеща дюза как да я разбера или трябва да се свали?
    Как го пробва вакуумния регулатор? С уста не става.
    Поледни какно точно пише на него.
    Предполагам 3.5 бара - 3500 рмп.
    Това означава че вакуума му се влияе от всумакелния колектор а той от оборотите който държиш.
    За да го провериш помириши маркуча за ващуума за миризма на гориво, както и о пръстените към рейката.
    Погледни помпата за сцепени маркучи, задръстена цедка, пръстените на маркучите на помпата тези над резервоара както и кънистъра

  13. #3868
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Чшш ... има ли живи у тоа форум бре ...
    Имам въпрос ... търся да си купя 145-ца ... като цяло претенции много нямам ... освен да има талони и да се прехвърля и да не е дизел .... двигателя може и да е блокирал не е проблем. Купето може да е със забележки също не е проблем. Салона и да го няма също не е проблем.
    Важното е ако е ТС да е фейслифт и те така ... очаквам оферти ако има

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  14. #3869
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    За живи, има живи, даже и расте раздела. Ето mordohy си взе една 146-ца .
    Само от любопитство - за какво ти е кола с блокирал мотор, без купе и без салон
    146 1.6TS CF1 '98


  15. #3870
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Надушвам някакъв проект
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

Page 258 of 261 FirstFirst ... 158208248256257258259260 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •