Page 9 of 261 FirstFirst ... 78910111959109 ... LastLast
Results 121 to 135 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #121

    Default

    И при мен го има свистенето и съм решил да си избера от някоя морга запазени всичките уплътнения да пробвам дали ще изчезне като ги сменя.Иначе като чуя някое потропване откривам от коя пластмаса или нещо подобно по-пристягам му болтчетата и нещата заспиват!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  2. #122
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Млъкни,бе саксонец такъв!!Аз като си пусна класиците,Металика,Сепултура,Електричарите или най-вече Рамщайн и не ми скърца нищо.Особено последните.Като ме хване меланхолоята смазвам нещата с Рейнбоу и Алфи няма оплаквания.Поне до сега не е подал официални оплаквания от мене пред органите!
    Е...леко де...

    Игнорирането на проблема не е решение


    Аз имах едно като...да кажем странен вид хартия във формата на кората, лепено е с черен силикон.То служи за шумоизолация.Вижте си, ако си нямате, сложете си.При мен до 120 беше доста добре положението, после се разсвистяваше....
    Last edited by Satanism; 30-09-2009 at 00:15.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #123
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Не е от уплатненията на вратите, моите са много еластични и са ок.


    Аз имах едно като...да кажем странен вид хартия във формата на кората, лепено е с черен силикон.То служи за шумоизолация.Вижте си, ако си нямате, сложете си.

    Къде е това ъплатнения?
    да не е една гума прод предния капяк в ъгъла, така де по една и в двата ъгъла.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  4. #124
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default за свистенето

    Преди 2,4 години не се чуваше никакъв шум.
    Сега след паважче, паважче и пак паважче постепенно, бавно но необратимо свистенето се увеличава и увеличава. И на паваж ми се разтракаха предните странични стъкла (разтракват се на всички коли експлоатирани в област Пловдив, включително Фолксваген) и си мисля, че стъклата не уплътняват вече добре, те нали в горната част се уплътняват в един велур там или нещо такова. Е оттам мисля, че е свистенето.

    2 пъти съм сменял предно стъкло и това определено е дало своя принос за свистенето, но мисля, че не е основното, защото свисти най-силно като се наведеш към вратите.
    --------------------------------
    Алфа Ромео 146 1.6 Т.Спарк '98

  5. #125
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by markoff View Post
    Не е от уплатненията на вратите, моите са много еластични и са ок.


    Аз имах едно като...да кажем странен вид хартия във формата на кората, лепено е с черен силикон.То служи за шумоизолация.Вижте си, ако си нямате, сложете си.

    Къде е това ъплатнения?
    да не е една гума прод предния капяк в ъгъла, така де по една и в двата ъгъла.

    Във вратата....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #126

    Default за амортисьорите

    предни магнет марели за 146 2.0 т.с. 150лв. двата. Стори ми се мн добра цена...
    Alfa Romeo 33 1.5 BOXER 4x4, Alfa Romeo 33 BOXER 1.7 16v, Alfa Romeo 155 1.7ts 8v, Alfa Romeo 166 2.0ts, Alfa Romeo 156 1.9jtd - EX
    Alfa Romeo 146ti, Alfa Romeo 145 1.4ts

  7. #127
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Стара Загора
    Posts
    40

    Default

    Аз съм се заел с акцията "Да спрем шума от багажника" и махнах пластмасите които заобикалят задното стъкло и тази голямата на багажника, която притиска кората и сега почвам да търся дали проблема е от тях , но изглежда не е ... като потупна задното стъкло на затворено, се чува една зверска вибрация от целия багажник ...., а при отворен няма... сега ме навежда на мисълта, че тази пластмаса,която държи кората и задните колани излизат от нея е виновник за някой шумове, но главно мисля,че тази вибрация идва от това пространство между тапицерията на багажника и ламарината ..., но утре ще продължавам с разглобяването... просто много сложно да се открия от къде ти скърца ..., ако имате няква идея от каде е това помагайте ...
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер Двигател - Boxer Inside

  8. #128
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Колеги, извинявам се за тъпия (може би) въпрос, но искам да попитам следното: какво налягане трябва да дава бензиновата помпа и дали е взаимозаменяема с някоя от друга италианка (Типо например)?
    Става въпрос за 1.6 боксер (моята), няма да описвам цялата одисея и всичко прочетено от мен; по-добре ако някой е имал подобен проблем да ми даде инфо. Благодаря предварително за отговорите!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  9. #129
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако мериш директно на системата, не забравяй че имаш регулатор на налягане и в рейките ще е между 2,5-3 бара иначе самата помпа трябва да вдига до към 5. помпа става всякаква стига да е от пълен инжекцион и да има нужния дебит и също да можеш да и измислиш място.
    точка

  10. #130
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ако мериш директно на системата, не забравяй че имаш регулатор на налягане и в рейките ще е между 2,5-3 бара иначе самата помпа трябва да вдига до към 5. помпа става всякаква стига да е от пълен инжекцион и да има нужния дебит и също да можеш да и измислиш място.
    Става въпрос за измерване при свалена помпа - директно на 'изхода'.
    Засега разбрах, че от моноинжекцион не става - налягането е ок. 1.5 (мислех, че ми трябва 3-4, но щом казваш 5...)
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  11. #131
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Да продължим темата със скърцането, скърцат ми от време на време пластмасите на двете предни врати, където са коланите точно, а най-здравия шум, който ме побърква ми идва от багажника, защото в долната част нямам уплътнение и се получава адски луфт. Не мога да си намеря такова уплътнение никъде
    П.С. В момента съм в София без колата, но ако знаете някой магазин, където продават уплътнение за багажник, кажете, ще си го купя и ще си го занеса във Варна.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  12. #132
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    А тия уплътнения за врати и прозорци, самозалепящите се, дали не стават?
    Че и аз си мисля за нещо подобно....

    146 1.9 JTD, 99'

  13. #133
    Младши алфист k.penchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Габрово
    Posts
    15

    Default

    При мен скърцаше откъм багажника. Вдигнах облегалките на задните седалки и подложих кече между облегалките и пластмасовите кори под тях. Тишина!
    Alfa 146 1,6 boxer


  14. #134
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Стара Загора
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by k.penchev View Post
    При мен скърцаше откъм багажника. Вдигнах облегалките на задните седалки и подложих кече между облегалките и пластмасовите кори под тях. Тишина!
    Облегалки имаш предвид там където стои седалището,гърба или ръцете ?... аз си мисля,че от тия работи нямям проблем... щото се чува едно праскане на пластмаси отзаде... абе отврат направо, апак както писах бях свалил пластмасата , която претиска кората и абе всичко около задното стъкло ... и просто няма спасение... чува си се едно тракане на пластмаси и тва си е кажете с нещо да ме опътите къде кво да правя ... Другото което е ... точно отдолу на предните седалки където е това за завъртане за регулиране на ъгъла на седалката и от дясно това за колана има някви пластмаси, които при триене с кожата от седалката се получава скърцане ... не мога да си обесня това при всички ли е и защо така са го измислили ?
    Last edited by n1ks0n; 07-10-2009 at 15:27.
    Алфа Ромео 146 1.6 Боксер Двигател - Boxer Inside

  15. #135
    Младши алфист k.penchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Габрово
    Posts
    15

    Default

    Имам предвид облегалките,там ,където стои гърбът.
    Alfa 146 1,6 boxer


Page 9 of 261 FirstFirst ... 78910111959109 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •