Page 12 of 261 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast
Results 166 to 180 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #166
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    А сещате ли се, тия уреди по които гледате, колко са точни
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #167

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    при теб бавните или вързите пуска там как ти загрява при яки натоварвания(яко настъпване,върло) имам в предвид до къде ти стига най-много тем. Питам защото не мога да разбера кое е нормална темп. за тази кола що премеждия сме имали с това загряване ...
    Сега като се замисля, на мен първата степен май не ми бачка. То като цяло датчика ми е скапан и като се върна в БГ най-късно като започнат да се вдигат температурите ще го сменя.
    И аз съм имал премеждия със загряването: грацко доста често в жегите и в задръсванията се пуска перката, а ако я карам на климатик, няма ядове.
    Извън градско по магистралата яко я настъпвам и там чат пат дига бая градуси, но си я следа, така че да не стане гаф, защото си знам за проблема.
    Зимата нямам никви проблеми седи си на 80градуса и не мърда.
    Само веднъж лятото ми дигна повече температура беше минало делението, което е между 80 и 120, това на един байр където се лутах в Сопот. Спрях отворих капака и перката не работеше Та пуснах парното да духа на топло на макс, за да отвори и другия кръг и след 10мин температурата спадна и спадайки като стигна положението от снимката на RahzeL перката се пусна за 10сек и пак спря. След това не съм имал проблеми.
    Явно първата степен не ми бачка, а втората всеки път се пуска за по 15секунди. На климатик си ми държи добра температура. Нещо не мога да си го обясна, но внимавам като я карам в жегите и така.

  3. #168
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Сега като се замисля, на мен първата степен май не ми бачка. То като цяло датчика ми е скапан и като се върна в БГ най-късно като започнат да се вдигат температурите ще го сменя.
    И аз съм имал премеждия със загряването: грацко доста често в жегите и в задръсванията се пуска перката, а ако я карам на климатик, няма ядове.
    Извън градско по магистралата яко я настъпвам и там чат пат дига бая градуси, но си я следа, така че да не стане гаф, защото си знам за проблема.
    Зимата нямам никви проблеми седи си на 80градуса и не мърда.
    Само веднъж лятото ми дигна повече температура беше минало делението, което е между 80 и 120, това на един байр където се лутах в Сопот. Спрях отворих капака и перката не работеше Та пуснах парното да духа на топло на макс, за да отвори и другия кръг и след 10мин температурата спадна и спадайки като стигна положението от снимката на RahzeL перката се пусна за 10сек и пак спря. След това не съм имал проблеми.
    Явно първата степен не ми бачка, а втората всеки път се пуска за по 15секунди. На климатик си ми държи добра температура. Нещо не мога да си го обясна, но внимавам като я карам в жегите и така.
    Би трябвало малко след като включиш климатика, перката да стартира и да работи постоянно на първа скорост.

  4. #169
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default

    знам ,че съм нов и не се познаваме .. но ме интересува дали и от къде мога да се оборудвам с тунинг лепенка на задния прозорец "клуб алфаромео българия" ако позволите.. понеже забелязвам ,че е пълно с готини хора без да се подмазвам
    Last edited by v1play3r; 17-10-2009 at 20:09.

  5. #170

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    Би трябвало малко след като включиш климатика, перката да стартира и да работи постоянно на първа скорост.
    Да това е така и явно за това не дигам температура когато карам на климатик.
    Quote Originally Posted by v1play3r View Post
    знам ,че съм нов и не се познаваме .. но ме интересува дали и от къде мога да се оборудвам с тунинг лепенка на задния прозорец "клуб алфаромео българия" ако позволите.. понеже забелязвам ,че е пълно с готини хора без да се подмазвам
    Колегата MUROMAN предлагаше, не знам дали има още налични. То и аз трябва да си взема една, че на времето катми предлагаха се отказах, че имам змии отстрани и да не стане селско, но скоро ще я облепа и с една такава лепенка.

  6. #171
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by v1play3r View Post
    знам ,че съм нов и не се познаваме .. но ме интересува дали и от къде мога да се оборудвам с тунинг лепенка на задния прозорец "клуб алфаромео българия" ако позволите.. понеже забелязвам ,че е пълно с готини хора без да се подмазвам
    Пиши на Емо (phoenix) Той имаше, даже беше донесъл на феста.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #172
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Сега като се замисля, на мен първата степен май не ми бачка. То като цяло датчика ми е скапан и като се върна в БГ най-късно като започнат да се вдигат температурите ще го сменя.
    И аз съм имал премеждия със загряването: грацко доста често в жегите и в задръсванията се пуска перката, а ако я карам на климатик, няма ядове.
    Извън градско по магистралата яко я настъпвам и там чат пат дига бая градуси, но си я следа, така че да не стане гаф, защото си знам за проблема.
    Зимата нямам никви проблеми седи си на 80градуса и не мърда.
    Само веднъж лятото ми дигна повече температура беше минало делението, което е между 80 и 120, това на един байр където се лутах в Сопот. Спрях отворих капака и перката не работеше Та пуснах парното да духа на топло на макс, за да отвори и другия кръг и след 10мин температурата спадна и спадайки като стигна положението от снимката на RahzeL перката се пусна за 10сек и пак спря. След това не съм имал проблеми.
    Явно първата степен не ми бачка, а втората всеки път се пуска за по 15секунди. На климатик си ми държи добра температура. Нещо не мога да си го обясна, но внимавам като я карам в жегите и така.
    подобно положение бях и аз туко няма и спре да върти перката това го оправих де,но сега имам радиатор за смяна,след като го сменя ще си проличи дали и водната помна е за смяна (дано да не е ) в задръствания всичко е бомба (пуска първа после втора и обратното...музика за ушите) но тръгне ли се на дълъг път е супер изнервящо предполагам от 80 до делението преди 120 е в някаква прилична норма или? Но пък при положение че милиметър след 80 ми пуска втора степен... то даже релето за втората степен ми се беше стопило защото тя държи подобна темп. като от снимката и бързите не спират дано проблема да ми е в радиатора... мисля че е в него защото,когато я засиля (загрее) и я пусна по инерция,не сваля темп. ...в момента,в който включа на скорот температурата рязко пада,не с много но пада видимо.
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  8. #173
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Да това е така и явно за това не дигам температура когато карам на климатик.
    Е това би трябвало да значи, че първата степен ти работи...ако поради някаква друга причина не се активира в режим без климатик е друга тема

  9. #174
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    Е това би трябвало да значи, че първата степен ти работи...ако поради някаква друга причина не се активира в режим без климатик е друга тема
    когато се пусне климата бръзите въртят през някакъв интервал а иначе почти съм сигорен,че на soldier_vl му се е развалил реостата който се намира под перката,леко в ляво(от към филтъра ) друга причина от която може да няма бавни об. е от реленцето то е вътре в купето (чува се когато цъка)
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  10. #175

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    когато се пусне климата бръзите въртят през някакъв интервал а иначе почти съм сигорен,че на soldier_vl му се е развалил реостата който се намира под перката,леко в ляво(от към филтъра ) друга причина от която може да няма бавни об. е от реленцето то е вътре в купето (чува се когато цъка)
    Нямам идея къде е проблема. То колата сега не при мен и няма скоро да я видя
    Но ще гледам да го оправя при първа възможност

  11. #176
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Като гледам какво сте писали нямам 1 от 2те степени. Другия вариант е да не съм ги осетил, но на клима си връти перката. Може би като се замисля на клима май върти по бавничко, което ме навежда на мисълта че като загрее пропуска 1вата степен... Правилна ли ми е логиката и ако да каде да търся проблема ?
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  12. #177

    Default

    Лично на мен се пуска точно където и на колегата със снимката, за първа степен нямам идея, може да не я усещам.Проблем с прегряване не съм имал, просто се пуска перката и не се вдига повече температурата, работи малко и пада, аналогично спира перката. Ако има няко компетентен да каже, че да търчиме после да купуваме датчици.
    Arena Coast Customs

  13. #178
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    когато се пусне климата бръзите въртят през някакъв интервал а иначе почти съм сигорен,че на soldier_vl му се е развалил реостата който се намира под перката,леко в ляво(от към филтъра ) друга причина от която може да няма бавни об. е от реленцето то е вътре в купето (чува се когато цъка)
    При мен май точно това реле се опитва да се бъзика. като стигне стрелката до около 95-96 градуса (ако показва вярно) релето се опитва да превключи и в купето се чува въпросното "цък", но веднага изключва..."цък" и след 1сек пак "цък" (изключва), и така 5-6 пъти докато зацепи...имам чувството че някой от датчиците за температурата е много чувствителен (може и да не е в ред) или пък просто релето е пътник...

  14. #179
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by RahzeL View Post
    Като гледам какво сте писали нямам 1 от 2те степени. Другия вариант е да не съм ги осетил, но на клима си връти перката. Може би като се замисля на клима май върти по бавничко, което ме навежда на мисълта че като загрее пропуска 1вата степен... Правилна ли ми е логиката и ако да каде да търся проблема ?
    Quote Originally Posted by reptli View Post
    ...предполагам от 80 до делението преди 120 е в някаква прилична норма или? Но пък при положение че милиметър след 80 ми пуска втора степен... то даже релето за втората степен ми се беше стопило защото тя държи подобна темп. като от снимката и бързите не спират ...
    Quote Originally Posted by ogi100 View Post
    При мен май точно това реле се опитва да се бъзика. като стигне стрелката до около 95-96 градуса (ако показва вярно) релето се опитва да превключи и в купето се чува въпросното "цък", но веднага изключва..."цък" и след 1сек пак "цък" (изключва), и така 5-6 пъти докато зацепи...имам чувството че някой от датчиците за температурата е много чувствителен (може и да не е в ред) или пък просто релето е пътник...
    Сменете си температурните датчици на радиатора. Май не бяха скъпи - по спомен нещо около 20 лв. Симптомите ви са много сходни. На боксера така цъкаше за по 5 сек. и по сле изключваше, плюс тва държеше висока температура при работещи 2-те степени. Смених го и се оправи.

    reptli, имай предвид, че има датчици за различна температура.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #180
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Оф, снощи покарах един фиат типо 1.4 и направо ми утрепа самочувствието, че алфата ми върви много...никакви проблеми в ниските обороти, 70 на втора, какво да приказвам повече, явно трябва да сменям гадния дебитомер...
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

Page 12 of 261 FirstFirst ... 210111213142262112 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •