Page 20 of 261 FirstFirst ... 1018192021223070120 ... LastLast
Results 286 to 300 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #286
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Амиии и аз съм с малко проблемче от този тип .Рядко се случва но не ми работи осветлението на въртока за температурата . Като го погаля леко с юмрук и се оправя. Като имам време ще разфасовам цялата конзола за една профилактика.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  2. #287
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Амиии и аз съм с малко проблемче от този тип .Рядко се случва но не ми работи осветлението на въртока за температурата . Като го погаля леко с юмрук и се оправя. Като имам време ще разфасовам цялата конзола за една профилактика.
    Смени си крушките
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #288
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by S_G_M View Post
    Амиии и аз съм с малко проблемче от този тип .Рядко се случва но не ми работи осветлението на въртока за температурата . Като го погаля леко с юмрук и се оправя. Като имам време ще разфасовам цялата конзола за една профилактика.
    Голяма занимавка е, аз си я оставям на температурата да си спира и да се пуска. Така е много яко. Караш караш и не свети, изведнъж светва и "еее, глей, глей кво яко, много ме кефи" и така не ти писва колата....
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #289
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Голяма занимавка е, аз си я оставям на температурата да си спира и да се пуска. Така е много яко. Караш караш и не свети, изведнъж светва и "еее, глей, глей кво яко, много ме кефи" и така не ти писва колата....
    Напрово изкочи с логиката
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  5. #290
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Колега , направо ме разби ... верно , радвам се когато светнат от самосебе си
    И да се похваля : от Перник ми пратиха от една морга кутия за въздушен филтър. Кутията е като нова + нов филтър вътре . Тази седмица смятам да намажа ските на спортния , писна ми да ми бучи отпред а и за вървеж с него или без него..... . А и колегата от Поморие , беше се оплакал от водичка нещо през тези "спортни" филтри , тъй че минавам на щок.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  6. #291
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Голяма занимавка е, аз си я оставям на температурата да си спира и да се пуска. Така е много яко. Караш караш и не свети, изведнъж светва и "еее, глей, глей кво яко, много ме кефи" и така не ти писва колата....

    тая екстра фабрична ли е? трудно ли се слага




    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  7. #292
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    29

    Default

    При мене лапмата на таблото под стрелката за температурата си свети когато реши откакто я имам. Отказах се да я "включвам" ръчно, защото понякога иска силно и рязко да се натисне и подскачат всички стрелки по таблото и се притесявам да не се повреди нещо. Когато е влажно свети по-често или понякога превъзходното качество на пътната настилка я включва.
    --------------------------------
    Алфа Ромео 146 1.6 Т.Спарк '98

  8. #293
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Колеги, днес ми светна една лампичка на таблото тип : ( О ) мисля си, че е за хидравликата, защото като въртя на място ми присветва заедно с въртенето. Само да не съм прецакал рейката, че тамън се намерих с малко пари не искам да ги изпарявам пак. Ако някой знае къде е тая тема с индикациите на таблото кое какво значи, че аз не можах да я намеря в търсачката. Утре ще погледна на светло за скъсани маркучи и т.н., но силно се надявам да е от течността, че не знам колко години не е сменяна...
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  9. #294
    Запален алфист Иво Кръстев's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София-Люлин
    Age
    32
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Колеги, днес ми светна една лампичка на таблото тип : ( О ) мисля си, че е за хидравликата, защото като въртя на място ми присветва заедно с въртенето. Само да не съм прецакал рейката, че тамън се намерих с малко пари не искам да ги изпарявам пак. Ако някой знае къде е тая тема с индикациите на таблото кое какво значи, че аз не можах да я намеря в търсачката. Утре ще погледна на светло за скъсани маркучи и т.н., но силно се надявам да е от течността, че не знам колко години не е сменяна...
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F2%E0%E1%EB%EE
    Това мисля ти трябва...
    Ако става въпрос за №14 е за износени накладки

  10. #295
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Мерси колега...бегам да сменям накладки
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  11. #296

    Default

    Колеги трябва ми малко инфо!Купих си нов термостат и утре мисля да го сменя!Та въпроса ми е как става?Свалям стария слагам новия доливам течност и оставям да поработи с отворена капачка на разширителния съд ?Нещо пропускам ли?Става дума за 146JTD!Малко смотан въпрос но няколко пъти сменявам антифриз и винаги набивам много въздух в системата и след това по 2 часа не мога да я обезвъздуша та сега викам да питам!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  12. #297

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Колеги трябва ми малко инфо!Купих си нов термостат и утре мисля да го сменя!Та въпроса ми е как става?Свалям стария слагам новия доливам течност и оставям да поработи с отворена капачка на разширителния съд ?Нещо пропускам ли?Става дума за 146JTD!Малко смотан въпрос но няколко пъти сменявам антифриз и винаги набивам много въздух в системата и след това по 2 часа не мога да я обезвъздуша та сега викам да питам!
    А ако някои ми даде и линк с тема за термостати на jtd ще съм много благодарен защото вчера рових до 3 часа и нищо не открих по моя въпрос!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  13. #298
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Тази събота най накрая се сбогувах със спортния въздушен филтър и си монтирах оригиналната кутия. Доста работа си е . Трябва да се свали гумата и подкалника.
    Сега вече дизелчето си мърка сладко и при повечко газ се чува хубавия звук само на генерацията. Разлика във вървенето не намирам.
    За сега ефекта е само положителен.
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  14. #299
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Здравейте Алфисти. Моля ви кажете от къде в София мога да си купя хубави/орогинални свещи Golden Lodge за 1.3 Боксер? търсих на няколко места и няма никъде. Карам с Denso ама е пълна излагация. Много зле работи мотора и смърди от ауспуха. ако не намеря Golden Lodge какви да сложа с които да работи добре? аз си мислех за BOSCH Super+ или BOSCH Platinum....дали са подходящи?
    P.S. Нямам АГУ, газта ми е вътре до спирачката
    Last edited by ves_v8; 07-12-2009 at 20:42.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  15. #300
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,единствената разумна заменка на Лоджи са Денсо!Като компромис е по-добре да сложиш турски шампионки за 2 лева,отколкото нещо друго,което не знаеш дали ще му се изсипе изолацията вътре!Последните,ако не се скапят за 500 километра , се държат още около20 000 доста прилично.
    Извън майтапа,Лоджи можеш да си купиш,най-близо от Серрес!Струват между 14 и 20 евро!Карат над 100 000км.
    Ако не ти се ходи до там си взимай Денсо!
    Ако ти смърди от ауспуха,най-вероятно ти се е скапал катализатора и за това не ти работи колата!Най-вероятно,свещите ти не са виновни!Запушен е ауспуха!

    Всичко това си е лично мое мнение!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 20 of 261 FirstFirst ... 1018192021223070120 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •