Page 24 of 261 FirstFirst ... 1422232425263474124 ... LastLast
Results 346 to 360 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #346
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Колеги, я дайте съвет за една работа. Днес сутринта си взех колата от едно място, беше супер замръзнала, преди да тръгна за София бях забравил да сложа течност в казанчето за чистачките и естествено вътре беше лед. Сложих 0.5л гореща вода, още 0.5л течност концентрат, покарах 30 мин., и реших да пробвам дали ще тръгне да пръска. Моторчето не се чува никакво...Сменял съм го вече 2 пъти и не ми се сменя пак и се чудя дали е заминало и това или просто вътре на дъното е много замръзнало и затова не се задейства. Дали ако е само в леда проблема, самото моторче пак ще се чува като работи или не? Ако някой е имал подобна случка, да пише.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  2. #347
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Колеги, дайте обяснение за следното нещо. Като карам бавно и понякога чувам как от предно ляво колело леко прискърцват накладките. Като натисна спирачките спира, ако кривна леко надясно пак спира. Като върна волана направо пак леко прискърцва. Накладки имам, спират добре, дисковете не са криви, поне не усещам да са...
    Някакви идеи?
    П.П. Не го прави винаги, но често.
    Last edited by DerMeister; 17-12-2009 at 17:48.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #348

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Колеги, дайте обяснение за следното нещо. Като карам бавно и понякога чувам как от предно ляво колело леко прискърцват накладките. Като натисна спирачките спира, ако кривна леко надясно пак спира. Като върна волана направо пак леко прискърцва. Накладки имам, спират добре, дисковете не са криви, поне не усещам да са...
    Някакви идеи?
    Различните накладки свирят при различни условия дори когато са нови. Мойте накладки ги смених след миналата зима и като почнаха пролетни дъждове свиераха като са влажни. Лошото е, че според това, което си написал твоите свират без да натискаш спирачката
    Пробвай да караш известно време без да ползваш много спирачката и спри без да я натискаш рязко и виж дали ти е топла джантата, ако е топла е възможно постоянно да прилага някакво триене.

  4. #349
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Колеги, дайте обяснение за следното нещо. Като карам бавно и понякога чувам как от предно ляво колело леко прискърцват накладките. Като натисна спирачките спира, ако кривна леко надясно пак спира. Като върна волана направо пак леко прискърцва. Накладки имам, спират добре, дисковете не са криви, поне не усещам да са...
    Някакви идеи?
    П.П. Не го прави винаги, но често.
    Ако ти е влязло камъче между накладката и диска ще прави точно това.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #350
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    Колеги, я дайте съвет за една работа. Днес сутринта си взех колата от едно място, беше супер замръзнала, преди да тръгна за София бях забравил да сложа течност в казанчето за чистачките и естествено вътре беше лед. Сложих 0.5л гореща вода, още 0.5л течност концентрат, покарах 30 мин., и реших да пробвам дали ще тръгне да пръска. Моторчето не се чува никакво...Сменял съм го вече 2 пъти и не ми се сменя пак и се чудя дали е заминало и това или просто вътре на дъното е много замръзнало и затова не се задейства. Дали ако е само в леда проблема, самото моторче пак ще се чува като работи или не? Ако някой е имал подобна случка, да пише.
    Може да е била замръзнала и турбинката. Опитай пак по-късно.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #351
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    не ти се прибира докрай накладката и закача лекичко диска...при мен ставаше на задното ляво...изкарах така сигурно 15000км без проблем.
    Ако искаш, отиди да ти погледнат апарата защо не прибира докрай, сигурно трябва да се раздвижи буталцето или нещо от сорта.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #352
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Пу, тия апарати, явно ще трябва да ги ревизирам всичките, че и отзад ръчната задържа понякога. Ама напролет...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #353
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Я дайте малко мозАк....

    Хипотетично да си представим, че моята Ланча Делта 1.9тдс си е една квадратна 146ца 1.9ТД...

    От скоро е почнала да пуши яко синьо, черно, зелено, кафяво, трева, тва-онова...въобще каквото се сетиш.сутрин в задръстването, ако има някоя масларка още голф примерно и правим мъгла, хората халогените си пускат

    Отделна тема е, че не пали от 2-3дена де, но като запали се усеща, че масълцето дето е сипано преди 1-2000км вече е привършило.Авера, дето я кара, каза, че изведнъж се е разпушила...Колата си върви нормално, турбото върти, маслото не е в антифриза...някакви диагнози така първоначално?

    Турбо?
    Ши*аната турбина е ревизирана преди 3-35000км....
    Last edited by Satanism; 19-12-2009 at 10:14.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #354
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Не знам какво да ти кажа за проблема брато, ама и моята пуши трева, ако това те успокоява
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  10. #355
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Пичове, как си отваряте колите сутрин?
    След 40 мин. борба, заливане с топла вода и т. н.
    ......... влязох през багажника............
    Сега съм напръскал със силиконов спрей уплътненията и кл*чалките.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  11. #356
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Отключваш и бързо дърпаш и отваряш задната врата, после отвътре отваряш останалите.

    Опа. 145-ицете не ги знам кво правят. ахаха
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #357
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Отключваш и бързо дърпаш и отваряш задната врата, после отвътре отваряш останалите.

    Опа. 145-ицете не ги знам кво правят. ахаха
    И аз съм на тая практика. Преди малко слязох да проверя колата, защото след снощната виелица беше дълбоко замразена и да не повярваш отключи си се съвсем нормално
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  13. #358
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Blade View Post
    И аз съм на тая практика. Преди малко слязох да проверя колата, защото след снощната виелица беше дълбоко замразена и да не повярваш отключи си се съвсем нормално
    Начи, аз лично забелязах, че при мен проблемът е от самите ключалки на предните врати. Не мехнаизмите, а ключалките. Когато не може да се отключи нормално колата, винаги една от двете предни ключалки е заяла. Оня ден беше така, с ключа я размърдах и раздвижих и вече всичко си е наред. Ама какво точно им запецва не знам.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #359
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Начи, аз лично забелязах, че при мен проблемът е от самите ключалки на предните врати. Не мехнаизмите, а ключалките. Когато не може да се отключи нормално колата, винаги една от двете предни ключалки е заяла. Оня ден беше така, с ключа я размърдах и раздвижих и вече всичко си е наред. Ама какво точно им запецва не знам.
    Точно така! Като не мога да я заключа с алармата пробвам с ключа, обаче ключалките (и двете) не помръдват, не мога да ти завъртя. Като ги поразчовъркам малко и се заключва. Днес отивам да си купя такъв спрей и да се надяваме, че ще се реши проблема.
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  15. #360
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    sofia
    Age
    48
    Posts
    61

    Default

    Здравейте,днес задавих колата,става въпрос за 145-ца боксер.Как най-лесно да оправя този проблем,че миналата година,когато пак я задавих,чаках 3 дни....Знам.че най-лесно е с дърпане,ама на този лед в момента няма как да стане

Page 24 of 261 FirstFirst ... 1422232425263474124 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •