Page 2 of 261 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 16 to 30 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #16
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Проблема с зареждането и аз го имам.Още първия път като взех колата отивам на ОМВ,мушкам пистолета и отвътре касиерката пак ми пуска колонката и пак цъкам и .. дойде бензинджията и вика ти си го опрял викам к'во съм опрял?Аз когато съм зареждал кола той не е бил замислен още.Накрая платих 2 пъти по 20 стотинки и горивото за 40 лева,което исках да сложа.Но още не знам защо така се получава.
    Last edited by zaryto; 23-08-2009 at 20:03.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  2. #17
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Това с изключването на пистолета се е получавало и при мен. Според колегите се дължи на запушен отдушник на резервоара.
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  3. #18

    Default

    аз нямам проблеми при зареждането
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    91

    Default

    и аз да се включа,колата ми умира като пусна климатика ,не иска да набира,днес откачих като се предирах от морето,и ваще ли са така или мойта има проблем?
    AlfaRomeo 146 1.4TS '99 - ГИ BSM

  5. #20
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Cool

    Quote Originally Posted by remz View Post
    и аз да се включа,колата ми умира като пусна климатика ,не иска да набира,днес откачих като се предирах от морето,и ваще ли са така или мойта има проблем?
    Така са си,няма да се притесняваш.Аз съм с 1.8ТС и пак се усеща.

    А дъвка и то на стелката се чисти с бензин и след това си я переш.За седалка ако се случи не знам как става

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  6. #21
    започва да се пристрастява jorkodj's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    dupnica
    Posts
    65

    Default

    Quote Originally Posted by remz View Post
    и аз да се включа,колата ми умира като пусна климатика ,не иска да набира,днес откачих като се предирах от морето,и ваще ли са така или мойта има проблем?
    такъв е двигателя, затова е така и при мен е същото смело напред

    A колкото до проблема с пълненето на резервоара от опит казвам, че съм работел и на лукоил ,просто трябва да се сложи пистолета под ъгъл!(да го наместите както си трябва ) иначе изключва
    Last edited by jorkodj; 25-08-2009 at 01:45.
    145 junior 1.4 16v 98
    KARANJETO E NAYKA !!

  7. #22
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    усеща се климатика, мисля че е нормално.
    при мен е най-чуствително по нагорнище + светофар, трябва повечко газ, че иначе дори съм я изгасял

    На дълъг път съм карал само с климатик, и незнам каква е разликата, а и не съм такъв рейсър, че да ми трябват някви велики ускорения

    Иначе доколкото съм чел тук, и в книжката, климатика се изключва когато е нужна повече мощност, но явно не винаги се случва когато на нас ни се иска

    146 1.9 JTD, 99'

  8. #23

    Default

    Колеги я малко помощ от публиката!Карам 146 1.9 JTD
    и съм за смяна на два носача трудно ли става и колко време горе долу ще ми отнеме че Алфа за първи път ще пипам?
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  9. #24
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Колеги я малко помощ от публиката!Карам 146 1.9 JTD
    и съм за смяна на два носача трудно ли става и колко време горе долу ще ми отнеме че Алфа за първи път ще пипам?
    Ами като за първи път за около час може и да се справиш.Не е трудно.Откачаш първо биалетката,после шарнира и вече ти остават четирите болта на тампоните.
    При зглобяването ще ти е малко по-зор докато хванеш болтовете на новия носач.
    Успех.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  10. #25

    Default

    Така както ми го обясняваш колега няма нищо по-сложно!Мерси за инфото!
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  11. #26
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado_PK View Post
    Така както ми го обясняваш колега няма нищо по-сложно!Мерси за инфото!
    Ако ще го правиш сам, намери си хубав камък 15 (по възможност шестограмен, а не звезда) за болтовете на носачите. При монтирането на новите носачи трябва да внимаваш болтовете да поведат правилно. Със ситна резба са и лесно може да тръгнат накриво, понеже на новите носачи тампоните са още стегнати и трудно се наместват да легнат хоризонтално по моста. Не е лошо също като свалиш носачите да провериш тампоните на стбилизиращата щанга как са, тогава е по-лесно. А може да се наложи да смениш и тампоните на биалетките (които са на носача). Продават се и поотделно на бройка по около левче.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Ако ще го правиш сам, намери си хубав камък 15 (по възможност шестограмен, а не звезда) за болтовете на носачите. При монтирането на новите носачи трябва да внимаваш болтовете да поведат правилно. Със ситна резба са и лесно може да тръгнат накриво, понеже на новите носачи тампоните са още стегнати и трудно се наместват да легнат хоризонтално по моста. Не е лошо също като свалиш носачите да провериш тампоните на стбилизиращата щанга как са, тогава е по-лесно. А може да се наложи да смениш и тампоните на биалетките (които са на носача). Продават се и поотделно на бройка по около левче.
    Мерси много за съветите колеги имам да черпавам!В Понеделник я разфасоваме
    Fiat Punto 1.2 75 ELX
    EX-Alfa Romeo 146 1.9JTD Diesel surprise
    EX-Alfa Romeo 155 2.0 8V
    EX-Fiat Bravo 1.6 16V Sx

  13. #28
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Браво,бе спамери!Дори и Тонов го включихте!Отделен е въпроса,че 155 си го извоюваха,но ако искате,темата да си остане от типа на дъра-бъра за 145/146 и да си спамиме,аз съм за това.Все пак ще спамиме под идеята на сектата.Свобода-да,но слободия няма да толерирем.


    Идеи някакави!“
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #29
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ми реших, че може в тази тема да се филтрират тъпите ни въпроси и малко да се намалят излишните теми. Новите колеги вече май няма да могат да съобразят да питат пътво тука. Може да я закачим горе даже, да се вижда отдалече.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #30
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    Малко да изровя темата за "тъпи въпроси"

    Да ви попитам, работи ли ви и как по-точно, позиция "PARK" на ключа?
    Показаха ми го на една Ланча Делта, и ми обясниха че било "много яка функция на всички италиански коли".
    При мен го има бутончето, ама трудно се натиска (защото ключа е доста дебел и трябвят тънки пръсти) и дори да успея да го натисна ключа не ще да се завърта на обратно....

    1) Има ли някаква особенност при Алфа Ромео?
    2) При мен ключалката ли е развалена?
    3) Можеби е само за "versions/markets where applicable"?

    Ето за това нещо става въпрос от документацията за потребителя:

    Last edited by alfa_erazor; 06-09-2009 at 12:48.

    146 1.9 JTD, 99'

Page 2 of 261 FirstFirst 12341252102 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •