Page 249 of 261 FirstFirst ... 149199239247248249250251259 ... LastLast
Results 3,721 to 3,735 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #3721
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Вариатора няма нищо общо със това дали ти играят оборотите при палене на студен двигател.По скоро си провери какво ти е положението при свещите първо.
    Проблем с обороти няма, колата гасне като я запаля първи старт в деня, ако изтрака вариатора гасне със сигурност, ако не се чуе пали перфектно.. Свещите са нови, вариатора има общо, защото когато се активира, сместа обеднява....

  2. #3722
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by tedo0o View Post
    Здравейте колеги.Искам да попитам какви са ви мненията за Alfa Romeo 145 1.6 хубави и лоши страни и по-точно за тази http://www.cars.bg/c1849935 защото един мой колега се е спрял на този модел и иска да разбере повече за този модел.
    Колега по обявата, която си дал предполагам, че питаш за 1.6 боксер. Не знам колко валидно е мнението ми понеже съм собственик на 1.3 боксер от около 3 месеца и 3000 км, но честно казано съм доволен. Ако улучите с читава и сравнително поддържана бройка, без някакви видими и осезаеми на първо четене проблеми с мотора направо си е супер модел.

    До колкото съм чел и са ми казвали, и от краткия ми опит до момента с модела, знам че моторът е сравнително безпроблемен, окачването също горе-долу.

    Като минус до момента мога да кажа единствено, че са малко ниски (поне моята), и не си позволявам да влизам по какви да е оврази както с Пежото ми, понеже картера и изпускателните тръби са доста ниско в сравнение с други коли...

    Иначе конкретната обява, която си дал - колата изглежда свежа и цената също е добра. Но трябва да се внимава и огледа добре, конкретно с тая (а всъщност и с всяка) понеже имам чувството, че може и да е издевателствано над нея...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  3. #3723
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Проблем с обороти няма, колата гасне като я запаля първи старт в деня, ако изтрака вариатора гасне със сигурност, ако не се чуе пали перфектно.. Свещите са нови, вариатора има общо, защото когато се активира, сместа обеднява....
    Няма такова нещо,мисля че говориш наизуст.Соленоида мисля че отваря и пропуска масло към вариатора някъде между 2800-3000 оборота.Ако бъркам нека някои които е запознат по-добре да ме поправи.Проблема ти е някъде другаде.Моята що не гасне като изтрака вариатора на студен мотор и на първо палене?
    Last edited by BillyBoy`; 08-10-2016 at 09:33.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  4. #3724
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Няма такова нещо,мисля че говориш наизуст.Соленоида мисля че отваря и пропуска масло към вариатора някъде между 2800-3000 оборота.Ако бъркам нека някои които е запознат по-добре да ме поправи.Проблема ти е някъде другаде.Моята що не гасне като изтрака вариатора на студен мотор и на първо палене?
    Мой приятел е гледал колата на широколентова сонда и в момента на активиране 1800об/мин сместа обеднява не си го измислям. Вероятно проблема е другаде, просто размишлявам. Вчера запалих без дебитомер и запали супер. От слаба бензинова помпа може ли да е?

  5. #3725
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Може.Щом си запалил без дебитомер без проблем може би и там да ти е проблема.Намери си един със които да караш няколко дена така и ако няма проблеми работата е ясна.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #3726
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Може.Щом си запалил без дебитомер без проблем може би и там да ти е проблема.Намери си един със които да караш няколко дена така и ако няма проблеми работата е ясна.
    Обаче това е само на първия старт, после пали без никакви ядове и колата върви супер до прекъсвач.. Аз съм набелязал темп датчик/обогатитела.


    П.С. Дано да не е дебитомер, защотоо .. 500лв
    Last edited by pyle; 08-10-2016 at 13:27.

  7. #3727
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Тия нашите дебитомери държат повече от колкото на 156-ците и 147-ците няма страшно,един втора ръка и готово.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  8. #3728
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    До колегата Pyle опитвал ли да ресетнеш еку-то. Ако си фо ресетвал оправяли се след това.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  9. #3729
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    До колегата Pyle опитвал ли да ресетнеш еку-то. Ако си фо ресетвал оправяли се след това.
    Мотора е CF1 при него не знам дали има ресет както при следващите поколения, ако да моля да споделите. Ресет съм правил на актуатора на моторчето за празен ход през МЕС.

  10. #3730
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Говорим за откачане на акумулатора. Навремето имах 146ца с 1.6 цф1 мотор и при нея се наблюдаваше същото. На около два месеца откачах минуса на акумулатора и всичко беше наред след това. Аз се бях насочил към бобините но се разделих с колата преди да проверя дали е от тях.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  11. #3731
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by nedko87 View Post
    Говорим за откачане на акумулатора. Навремето имах 146ца с 1.6 цф1 мотор и при нея се наблюдаваше същото. На около два месеца откачах минуса на акумулатора и всичко беше наред след това. Аз се бях насочил към бобините но се разделих с колата преди да проверя дали е от тях.
    Правил съм го, но нямам спомен да има подобрение, бобините не мисля, би трябвало да прекъсва като е мокро.

  12. #3732
    започва да се пристрастява budged3d's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    sofia
    Posts
    87

    Default прилика

    Някой досега забелязвал ли е колко много си приличат километражите на нашите 145/146 с тези на Mercedes-Benz E-Class (W210) да не кажа голяма дума но на вид според мен са 1:1
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 034764290.jpg   alfa 145.jpg  
    АЛФА 145 TD

  13. #3733
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by budged3d View Post
    Някой досега забелязвал ли е колко много си приличат километражите на нашите 145/146 с тези на Mercedes-Benz E-Class (W210) да не кажа голяма дума но на вид според мен са 1:1
    Нашите са по-хубави!

  14. #3734
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Да ти дам дебитомер за проба Имам резервен

  15. #3735
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Да ти дам дебитомер за проба Имам резервен
    Не ми се вярва да е от него, колата върви добре има.. Мое да пробваме някой ден на сбирка, ще ти драсна да го вземеш.

Page 249 of 261 FirstFirst ... 149199239247248249250251259 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •