Page 250 of 261 FirstFirst ... 150200240248249250251252260 ... LastLast
Results 3,736 to 3,750 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #3736
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by budged3d View Post
    Някой досега забелязвал ли е колко много си приличат километражите на нашите 145/146 с тези на Mercedes-Benz E-Class (W210) да не кажа голяма дума но на вид според мен са 1:1
    Има прилика,колега.На 145-6 е по прегледен според мене.

  2. #3737
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by tedo0o View Post
    Здравейте колеги.Искам да попитам какви са ви мненията за Alfa Romeo 145 1.6 хубави и лоши страни и по-точно за тази http://www.cars.bg/c1849935 защото един мой колега се е спрял на този модел и иска да разбере повече за този модел.
    Колата е с боксер двигател и е 103к.с. Супер корав двигател. Редовна смяна на масло и си на 6. Развърта се много бързо и има страхотен звук. Принципно е "по-жаден" - в София ми е стигал 12 градско, извън града е 7. Това е на бензин. Останалото е като при всички 145-ци - евтина поддръжка и поскърцваща вътрешност
    При нормална експлоатация, нямаш никакви проблеми.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  3. #3738
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by budged3d View Post
    Някой досега забелязвал ли е колко много си приличат километражите на нашите 145/146 с тези на Mercedes-Benz E-Class (W210) да не кажа голяма дума но на вид според мен са 1:1
    Вярно доста си приличат. Срам за Алфа, да краде от Мерцедес. При положение, че предшественика 33 има в пъти по-добро табло.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #3739
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Колеги, някой пробвал ли е да подреди кабелите на свещите кактo при CF3 и какъв е бил ефекта, някой споменават изгорели бобини..

  5. #3740
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Ебати...13-те от 75 цата,ми не станаха отпреде,опират у апаратите,пуууууу!

    ---------- Post added at 17:14 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Вярно доста си приличат. Срам за Алфа, да краде от Мерцедес. При положение, че предшественика 33 има в пъти по-добро табло.
    145-6,излиза,преди 210 на Мерцедес,или греша?

  6. #3741
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Ебати...13-те от 75 цата,ми не станаха отпреде,опират у апаратите,пуууууу!

    ---------- Post added at 17:14 ---------- Previous post was at 16:56 ----------


    145-6,излиза,преди 210 на Мерцедес,или греша?
    Не знам, никога не съм се интересувал от Мерцедеси, просто не харесвам тая марка.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #3742
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Колеги, някой пробвал ли е да подреди кабелите на свещите кактo при CF3 и какъв е бил ефекта, някой споменават изгорели бобини..
    Пробвах и е добре, празния ход е по-стабилен, за вървеж не усещам разлика, може и да има. Дано няма яд с бобините.

  8. #3743
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    100 годишния въпрос.. Разхода ми стана ужасен напоследък.. Сондата ми мисля, че е за смяна, но все пак нямам лампи, отчита стойности, дебитомера работи, защото колата върви супер, датчика на температурата на компютъра съм му хвърлил око, дайте други предложения. Мерси предварително!

    П.С. забравих да кажа, някъде около колектора ми изпуска генерацията, много е вероятно това да е проблема, нали?....
    Last edited by pyle; 22-10-2016 at 17:11.

  9. #3744
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    100 годишния въпрос.. Разхода ми стана ужасен напоследък.. Сондата ми мисля, че е за смяна, но все пак нямам лампи, отчита стойности, дебитомера работи, защото колата върви супер, датчика на температурата на компютъра съм му хвърлил око, дайте други предложения. Мерси предварително!

    П.С. забравих да кажа, някъде около колектора ми изпуска генерацията, много е вероятно това да е проблема, нали?....
    Не знам на ТС моторите къде точно е ламбда сондата, ама ако пропуските в генерацията са преди нея е вероятно това да е проблема. Аз на боксерчето съм с продънена генерация на 3-4 места , но след сондата и няма ядове с разхода за сега
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

  10. #3745
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Мерси за отговора, но май сам си го насадих като сипвах 3-4 пъти по 10 по 10лв и уреда си отчита колкото на него му е кеф...

  11. #3746
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    показателят за бензина на 146 е скандално неточен, особено лампата за резерва. на поплавък е и под наклон и в остър завой веднага светва. Най-точно е пълно-празно да засечеш. 10 кинта са няма и 5 л.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  12. #3747
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Да.. поприницип избягвам да сипвам по 10лв ама не знам защо го направих и всеки ден по 10 по 10лв сипвах и лампата светеше през ден..

  13. #3748
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    показателят за бензина на 146 е скандално неточен,
    Това важи за всеки автомобил с широк плосък резервоар. Най лесният, макс.точен начин за засичане е пълно/пълно. Никого не бих посъветвал да кара до свършване на горивото.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #3749

    Default

    Здравейте нещо загазих със алфицата 145 ТС 1.4 103 кс 2000 год последната от модела със много изненади като си копуваш части както си вървеше нормално изведнъж на баирите започнаха да падат оборотите под 1000 работи равномерно без да се тресе двигателя обаче се чува пропукване във колекторите давам газ на място но не дига оборотите заглъхва гася паля и все едно нищо не е било тръгвам малко придръпва но се оправя и върви без проблем без да мини обороти без да прекъсва със нормална мощност но до другия баир и пак от начало но интересното е че изкарвам баира отначало тръгва със сила да го изкарва ходих на диагностика отчети че ламбда сондата е отишла другото беше добре майстора каза че не може да дава такъв ефект от нея замерихме бензиновата помпа 3.2 налягане даде накараха ме да срежем аспуха да не би гърнетата да е проблема не са пак го направи свещите ги сменях и са Denso пали и студена и топла без проблем не ми се менят оборотите ряз има до като мине баир поизгаря масло но във рамките на нормалното за на 400 к мотор направо откачих моля за съвет ако може написах долу горе проблема но не съм технически много грамотен и извинявайте ако не съм го обяснил както трябва

  15. #3750
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by saiman View Post
    Здравейте нещо загазих със алфицата 145 ТС 1.4 103 кс 2000 год последната от модела със много изненади като си копуваш части както си вървеше нормално изведнъж на баирите започнаха да падат оборотите под 1000 работи равномерно без да се тресе двигателя обаче се чува пропукване във колекторите давам газ на място но не дига оборотите заглъхва гася паля и все едно нищо не е било тръгвам малко придръпва но се оправя и върви без проблем без да мини обороти без да прекъсва със нормална мощност но до другия баир и пак от начало но интересното е че изкарвам баира отначало тръгва със сила да го изкарва ходих на диагностика отчети че ламбда сондата е отишла другото беше добре майстора каза че не може да дава такъв ефект от нея замерихме бензиновата помпа 3.2 налягане даде накараха ме да срежем аспуха да не би гърнетата да е проблема не са пак го направи свещите ги сменях и са Denso пали и студена и топла без проблем не ми се менят оборотите ряз има до като мине баир поизгаря масло но във рамките на нормалното за на 400 к мотор направо откачих моля за съвет ако може написах долу горе проблема но не съм технически много грамотен и извинявайте ако не съм го обяснил както трябва
    Дебитомер ми звучи на мен...

Page 250 of 261 FirstFirst ... 150200240248249250251252260 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •