Page 3 of 261 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 3904

Thread: Алфа 145-146, тема за общи приказки

  1. #31
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    34
    Posts
    2,604

    Default

    Да, работи ни, ама и при мен става(ше) малко сложно.Като е ключа в изходна позиция, натискаш бутончето и първо тръгваш малко напред (към запалване), и после назад .Даже и ключа май леко се натискаше навътре.Абе, ръчкаш и все някак трябва да стане, но не е за за всеки тая екстра

    Иначе чак пък много яко...просто ти работят габаритите без да си на контакт
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #32
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_erazor View Post
    Малко да изровя темата за "тъпи въпроси"

    Да ви попитам, работи ли ви и как по-точно, позиция "PARK" на ключа?
    Показаха ми го на една Ланча Делта, и ми обясниха че било "много яка функция на всички италиански коли".
    При мен го има бутончето, ама трудно се натиска (защото ключа е доста дебел и трябвят тънки пръсти) и дори да успея да го натисна ключа не ще да се завърта на обратно....

    Колега, при мен си бачка тая опция точно както е показано по долу на схемите които си копнал. Може би не натискаш докрай копчето - натискаш го и въртиш обратно на посоката в която стартираш мотора

  3. #33
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Когато ключалката се поразбие, става доста по-трудно да се включи PARK. Не караме нови коли все пак
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #34
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Да ви се оплача..
    Преди няколко дни си сложих алуминиевите джанти с новите Бриджстонки и доволен с усмивка до ушите отивам да ги пробвам.Всичко 6 докато не минах по една павирана улица и установих един супер дразнещ шум.Шумът идва от капачките на джантите и отвън се чува все едно каруца минава.Като ги свалих изчезна дразнещият звук.Забелязах че има някакъв луфт на капачките като са на джантите.Някой сблъсквал ли се е с такова нещо и как може да се оправи?
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  5. #35
    Запален алфист alfa_erazor's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София/Добрич
    Age
    41
    Posts
    128

    Default

    Проработи с чалъма на Satanism, ръчках малко напред назад, и се получи, но определено е доста трудно да стане само с едната ръка.
    Явно възръстта си е казала думата, или можеби никога не е ползвана тази функция досега и ключалката е забравила как става

    Сега остава да намеря подходящ момент за да го ползвам това, че в България май аварийките са иззели тази функция?

    Според вас кога трябва да се ползва PARK? Видях веднъж една 166-ца на която и светеха габаритите само от страната на пътя, изглеждаше яко (:

    146 1.9 JTD, 99'

  6. #36
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_erazor View Post
    Проработи с чалъма на Satanism, ръчках малко напред назад, и се получи, но определено е доста трудно да стане само с едната ръка.
    Явно възръстта си е казала думата, или можеби никога не е ползвана тази функция досега и ключалката е забравила как става

    Сега остава да намеря подходящ момент за да го ползвам това, че в България май аварийките са иззели тази функция?

    Според вас кога трябва да се ползва PARK? Видях веднъж една 166-ца на която и светеха габаритите само от страната на пътя, изглеждаше яко (:
    Аз го ползвам редовно и няма проблем с ключалката, не би трябвало да е трудно с една ръка, каквито и да са ти пръстите, ако не става по-вероятно е в ключалката. Само че аз не намерих начин да включвам само левите габарити. Незнам, ама май 145 я няма тая функция, 166 все пак е луксозна кола може там да са го предвидили

    BTW, в България аварийните са извзели всички функции - ляв мигач, десен мигач, сигнал "момчета, луд съм, завивам на всички посоки едновременно", PARK, специален режим на движение и кво ли още не... което според мен е пълна простотия ама това е положението

    А PARK се ползва, очевидно когато е тъмно (или мрачно/мъгляво) и искаш да се вижда, че там има паркирана кола, което вероятно значи, че си спрял за малко или зле (или и двете ). Аз я ползвам и когато съм в колата вечер на изгасен двигател - не че има кво да гледам по таблото ама ми е по-комфортно, пък и намалява шанса някое пиянде да отнесе алфата докато съм в нея
    Last edited by Sm0k; 06-09-2009 at 19:40.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  7. #37
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Да ви се оплача..
    Преди няколко дни си сложих алуминиевите джанти с новите Бриджстонки и доволен с усмивка до ушите отивам да ги пробвам.Всичко 6 докато не минах по една павирана улица и установих един супер дразнещ шум.Шумът идва от капачките на джантите и отвън се чува все едно каруца минава.Като ги свалих изчезна дразнещият звук.Забелязах че има някакъв луфт на капачките като са на джантите.Някой сблъсквал ли се е с такова нещо и как може да се оправи?
    Най лесният вариянт,а и това което аз бих направил,е да сложа от черния полериетанов силикон.Няма да мръднат дори и да искаш .То даже и почти не се налага да се махат.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  8. #38
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Най лесният вариянт,а и това което аз бих направил,е да сложа от черния полериетанов силикон.Няма да мръднат дори и да искаш .То даже и почти не се налага да се махат.
    Май така ще направя.Ако има такъв и прозрачен ще е идеално.Ще проверя тези дни по магазините.Благодаря!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Posts
    99

    Default

    Хайде и аз да се оплача от няколко проблема...
    1.Шофьорската врата вече окончателно отказва да се отваря,досега пръсках с WD-40 и проблема изчезваше,но този път май ще трябва да я разглобявам.Някакви идеи и съвети от къде може да идва проблема(увиснала панта,счупен механизъм или нещо друго) и как да реша проблема?
    2.Като я запаля сутрин примерно(или не съм я палил няколко часа) и е още студена,оборотите играят,изчаквам я 1-2 мин. и се пооправят,но после докато загрее придърпва и леко тресе.Тук нямам идея от къде може да идва проблема-сменил съм всичките филтри,ламбдата,свещите и кабелите.
    Благодаря Ви предварително за отговорите и отделеното внимание
    146 1.6 boxer

  10. #40
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    34
    Posts
    2,604

    Default

    За вратата, опиши по-добре проблема?Като отвориш вратата, на купето ще видиш една п-образна...панта?!...Тя може да се настройва, ако ти закача.Може да ти заклинва езичето, ако е мръсно.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Posts
    99

    Default

    Ами изобщо не иска да се отваря вратата,досега пръсках както казах с WD-40 ключалката,там под дръжката механизмите,отстрани на вратата и се оправяше проблема.Сега изобщо не иска да се отваря вратата,трябва да вляза от някоя от другите врати и да си отворя от вътре вратата.Явно ще трябва да се разглобява,за да се установи проблема,но какво правим като я разглобя е въпросът?
    146 1.6 boxer

  12. #42
    Запален алфист Blade's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна, София
    Posts
    234

    Default

    Втория проблем го има сигурно при 50% от алфистите тук, най-масовият отговор е дебитомер, но явно при всеки случай е различно....няма оправия
    Alfa Romeo 146 1.4 TS 16V 103hp '98 Junior - бивша

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Posts
    99

    Default

    Моята кола колега няма дебитомер,1.7 боксера има само,1.3 и моята 1.6 нямат,така че не е това.
    146 1.6 boxer

  14. #44
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Здравей, колега, при мая боксер проблема с паленето се оказа в --датчика за вода-- това е една пи*ка дето мери температурата на антифриза и определя каква горивна смес да подава, така ми го обясни маистора. датчика струва към 10 лв. ДАТЧИК ЗА ВОДА се казва, проблема се оправи и паля от раз.
    Трудноста идваше от това, че като ида на диагностика колата е загряла и не може да се хване каде е проблема, преди това мих МПХ с вд-40 и т. н. други работи
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  15. #45
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 22:43.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 3 of 261 FirstFirst 123451353103 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •