Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: изгоял бушон

  1. #16
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    11

    Default здравеите

    проблема беше от някакъв компонент които беше изгорял и давал на късо,а от там гореше и бушона за които бях споменал,друго немога да кажа но всичко ми излезе 50лв,ссега всичко ми работи и пее

  2. #17
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    То без късо няма как да гори предпазител,това му е единственото преднзначение.Радвам се че се оправил проблема.Иначе предполагам че щеше да повлияе и на много други неща и най вече на компютъра.Късото съединение не е шега работа.Виждал съм медни шини как стават течни и капят на земята.

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    11

    Default

    да така лошото е че немога да обесня къде точно беше проблема,за да мога да помогна по някакъв начин,закарах я казах му какво точно неработи и кое работи и тои съвсем тактично ми каза че като е готова ште ми се обади,и тъи като има славата на голям маистор му се доверих,и съответно оправда доверието.
    Време ми е да си сменям маслото какво ште ми препоръчате,четох тук в Форума за Selenia добро лие,или важното е да е 10/40 предварително благодаря

  4. #19
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    В момента съм със Селениа турбо дизел10 W 40.Не мога да се похваля или оплача.Това дават, това слагам.Но май че ако ще е Селениа по добре да е WR 5W40.По принцип съм карал все итаилянски коли но много рядко съм им сипвал италиянско масло.Карал съм най вече със Agip или Liqui molli.Най съм доволен от лики моли.Имало е случаи да си карам старата кола с литър по малко от необходимото и никакъв проблем,имам с нея навъртяни 140 000 км.Действително прави някакъв филм върху триещите се части.
    Last edited by balev64; 08-09-2009 at 13:58.

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    11

    Default здравеи

    [QUOTE=balev64;556074]В момента съм със Селениа турбо дизел10 W 40.Не мога да се похваля или оплача.Това дават, това слагам.Но май че ако ще е Селениа по добре да е WR 5W40.По принцип съм карал все итаилянски коли но много рядко съм им сипвал италиянско масло.Карал съм най вече със Agip или Liqui molli.Най съм доволен от лики моли.Имало е случаи да си карам старата кола с литър по малко от необходимото и никакъв проблем,имам с нея навъртяни 140 000 км.Действително прави някакъв филм върху триещите се части.[/QUOT

    по принцип съм карал само немски автомобили,тази ми е първата италинска и сум очарован от 166,за съжаление подръжката идва малко скъпа но това всичко идва от нашата страна,пътишта,горива оригинални части и т.н.
    п.с. знаеш ли колко може да струва машинката на предна дясна врата на централното втора употреба,че нешто се прецака
    благодаря

  6. #21
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    60-70 лева
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by hamel1 View Post
    60-70 лева
    Да ма станаха дефицит и джамбазите им искат по 80-100
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Ползвам името на темата за питане....
    Изгоря ми единия бушон за вентилатора на радиатора... Добре че се усетих навреме и нестана беля... Та въпроса ми е - Бушоните са два (по едрогабаритни) под капака в ляво. В книжката ги дават и двата да са по 50 ампера, но при мен единия е 50, а другия 40 ампера... Какъв да сложа...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    101

    Default

    Два по 50А.

  10. #25
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Ползвам името на темата за питане....
    Изгоря ми единия бушон за вентилатора на радиатора... Добре че се усетих навреме и нестана беля... Та въпроса ми е - Бушоните са два (по едрогабаритни) под капака в ляво. В книжката ги дават и двата да са по 50 ампера, но при мен единия е 50, а другия 40 ампера... Какъв да сложа...
    За да изгори тоя бушон има много сериозна причина най вероятно заяла или окъсила перка Преди да набиеш бушона намери причината че с някой менте бушон може и фоерверки да видиш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #26
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Сложих един временно и перката завъртя....
    А може ли да е изгорял за това че е 40 А, а по книжка трябва да е 50...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  12. #27
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ами напълно е възможно да е изгорял поради неоразмерен предпазител.При включване всеки консуматор черпи тъй наречения пусков ток.Този пусков ток в някои случаи е 7-8 пъти по голям от номиналния.Освен това, говорим за стара техника и както подсказва Bobo този вентилатор може да има механичен проблем, който да увеличава и без това големия пусков ток а от там и да сработва и предпазителя.Салгай 50 А и бъди на щрек при първото пускане на вентилатора за да не стане по голяма беля.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •