Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: изгоял бушон

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    11

    Default изгоял бушон

    здравеите имам 1 болезнено проблемче,сега ште обясня и ако някои има някаква идея ште съм много благодарен.Така има 1 изгорял бушон които като го сменя и дам контакт веднага гори,на гнездето на бушона няма никакъв символ а пише само сервиз.От това нешто не ми работи осветлението на таблото,климатроника,осветлението на всички копчета на таблото,а самия копютър работи но само радиото и касетата,ништо друго,като разхода и т.н.Пробвах като сваля акумолатора,никаква промяна

  2. #2
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Причината е късо съединение.Може да е в консуматора но може да е и в захранващите проводници.Ако е в консуматора е лошо.Ако е в проводниците има риск от запалване но като цяло е по лекия вариянт на проблема.Не слагай усилен предпазител за да не подпуши нещо из инсталацията.Хубаво е да се прозвъни веригата която захранва съответния консуматор.Може да се пробва как гори предпазителя.Ако при даването на контакт гори мигнвенно с "припукване" значи е пълно късо ако гори със известно закъснение и силно загряване значи е голям товара това може да е в следствие на неоразмерен предпазител с по малка тоководимост или на менте такъв.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29925 виж и тук също.
    Last edited by balev64; 25-08-2009 at 20:02.

  3. #3
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Тъй като колата е отскоро с теб... ме навява друга мисъл.
    Можеш ли да снимаш въпросното място за да видим да не би да трябва да е друг бушона Ако предният собственик е сложил по-слаб... колкото и пъти да го сменяш все ще гори.

  4. #4
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Тъй като колата е отскоро с теб... ме навява друга мисъл.
    Можеш ли да снимаш въпросното място за да видим да не би да трябва да е друг бушона Ако предният собственик е сложил по-слаб... колкото и пъти да го сменяш все ще гори.
    Прав е колегата напълно е възможно така че давай !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Тъй като колата е отскоро с теб... ме навява друга мисъл.
    Можеш ли да снимаш въпросното място за да видим да не би да трябва да е друг бушона Ако предният собственик е сложил по-слаб... колкото и пъти да го сменяш все ще гори.
    да мога оште утре ште го снимам и до вечерта ште ги кача,но мисля че няма да е това заштото и предишния собственик я е карал така но пък може и да излезе нещо

    ---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:12 ----------

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Причината е късо съединение.Може да е в консуматора но може да е и в захранващите проводници.Ако е в консуматора е лошо.Ако е в проводниците има риск от запалване но като цяло е по лекия вариянт на проблема.Не слагай усилен предпазител за да не подпуши нещо из инсталацията.Хубаво е да се прозвъни веригата която захранва съответния консуматор.Може да се пробва как гори предпазителя.Ако при даването на контакт гори мигнвенно с "припукване" значи е пълно късо ако гори със известно закъснение и силно загряване значи е голям товара това може да е в следствие на неоразмерен предпазител с по малка тоководимост или на менте такъв.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29925 виж и тук също.
    този вариант с късото повече ми допада си мисля 4е някуде прави късо,възможно ли е някакво реле да е изгоряло и в следствие на него да става късо

  6. #6
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by lennox View Post
    да мога оште утре ште го снимам и до вечерта ште ги кача,но мисля че няма да е това заштото и предишния собственик я е карал така но пък може и да излезе нещо

    ---------- Post added at 00:18 ---------- Previous post was at 00:12 ----------


    този вариант с късото повече ми допада си мисля 4е някуде прави късо,възможно ли е някакво реле да е изгоряло и в следствие на него да става късо
    Балев правилно те е насочил.Провери си първо тази зелена кутийка която е от дясната страна на педала за газта под ацс-са
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Тъй като колата е отскоро с теб... ме навява друга мисъл.
    Можеш ли да снимаш въпросното място за да видим да не би да трябва да е друг бушона Ако предният собственик е сложил по-слаб... колкото и пъти да го сменяш все ще гори.
    ето въпросното място,от ляво на дясно първата колона(хоризонталните бушони),отгоре на долу вторият бушон,този които е без номер,иначе е 10 ампера
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Bild014.jpg   Bild016.jpg   Bild017.jpg  
    Last edited by lennox; 26-08-2009 at 14:36.

  8. #8
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Да колега въпросния бушон отговаря за всички тези работи които си описал та дори и за тела и темпомата , но наистина го дават да е 10 Ампера ! Не знам какъв е точно проблема при тебе , но дано по-бързо го отстраниш !
    Last edited by leketo84; 26-08-2009 at 23:58.
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    11

    Default

    мерси колега,аз съшто незнам какъв е проблема но в наи скоро време смятам да разбера и ште пиша в форума,дано не си забравя да направя и снимки, ПС.незнам за теб но за мен за всички тези работи 10А бушон ми се струва малък ?

  10. #10
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    В рамките на шегата на едно средно по глемина село захранващия трафопост с трансформатор 63 кV/A е с предазители 4 А.Но то е друга тема и друго напрежение.

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    11

    Default

    ште го имам в предвид

  12. #12
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    В рамките на шегата на едно средно по глемина село захранващия трафопост с трансформатор 63 кV/A е с предазители 4 А.Но то е друга тема и друго напрежение.
    Прав си ама защо не споменаваш че тия предпазители не командват пряко протичащото напрежение а само отварят и затварят контакторите-през които наистина минава цялото напрежение.Иначе ако минава през тях цялото напрежение ще трябва да търсим предпазители поне 2000 А.Имаше начин по който се смяташе колко ампера е нужен предпазител за определено напрежение ама малко в момента ми е мъгла.
    Last edited by teodor80; 26-08-2009 at 22:51.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  13. #13
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Izvinqvam se che pisha na latinica no tyi kato v momenta sym v Gyrciq nqma kak da pisha na bylgarski.Otnosno zabelgkata na Teo shte mu kaga che kontaktori na visokata strana v trafo nqma.Ima ROM-ove ROS-ove ,VLDK-ta i VP-ta.I predpazitelite deto sym gi spomenal sa bash tolkova ampera za direktno provegdane na tokove s napregenie 20 000 voltta kym ponigavashtiq transformator.Pisyl sym cne e drugo napregenieto i sega ne mu e vremeto da obqsnawam kak se promenq amperaga sprqmo dadeno napregenie.

  14. #14
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Izvinqvam se che pisha na latinica no tyi kato v momenta sym v Gyrciq nqma kak da pisha na bylgarski.Otnosno zabelgkata na Teo shte mu kaga che kontaktori na visokata strana v trafo nqma.Ima ROM-ove ROS-ove ,VLDK-ta i VP-ta.I predpazitelite deto sym gi spomenal sa bash tolkova ampera za direktno provegdane na tokove s napregenie 20 000 voltta kym ponigavashtiq transformator.Pisyl sym cne e drugo napregenieto i sega ne mu e vremeto da obqsnawam kak se promenq amperaga sprqmo dadeno napregenie.
    Е принципа е долу горе същия.Аз все пак не съм професионалист като теб в тая област.Имам си само мои лични наблюдения за обща култура.Нали знаеш къде ме бива мен!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  15. #15
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ne go priemai navytre.Vigdam che i da ne si profesionalist znaesh dosta i to naj veche ot razdel operativni verigi,puskova avtomatika i aparatura

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •