Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: "Дупка" в оборотите

  1. #16
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Осезаем турбо лаг на 3000 оборота може, ама ако кулерът е някой огромен, озъбен от край до край на предната маска или турбокомпресорът е от Скания или друг тиров двигател Така или иначе лагът няма нищо общо в случая.
    Нямам идея за какво 'замисляне' става дума при 2.4жтд, но при 1.9 има едно такова при около 2700 об - чувал съм, че се дължало на факта, че там се разтоварва турбината, но определено си го има и при нашите кошнички - леко замисляне за няма секунда и после продължава да си ускорява
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Стига с тоя Лаг бе не е лаг това друго е

    П.С. Не би трябвало да се наблюдава при ЕВРО2 моторите само от Евро3 нагоре го има ма да видиме сега дали е проблем
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Я и аз да питам.Значи скоро се наложи да попътувам.В рамките на 12 часа съм изминал 1000 км.Мотора е гасен 2-3 пъти за по 10-на минути.Направи ми впечатление че колата е малко по тромава от друг път и има това забавяне дето го определяте като "лаг".Давам рязко газ,при това положение друг път се изстрелва че чак ми спита дъха а сега чак ми спира дъха додето се изстреля .Освен това тази сутрин я форсирах няколко пъти и единия път изпуши доста яко.изпушване до сега не е имало при никакви обстоятелства.Нито при палене нито при форсиране на място нито при натискане по време на движение.Та колеги дайте малко жокери от какво може да е.Иначе масло не ми пипнала нито грам.Карал съм я по хубави пътища но е и натискана доста 130-210 км/ч с 5 човека и преливащ от куфари багажник.

  4. #19
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Може да е дебитомер, дюза или може да си въобразяваш. А да не стигаме и до турбо.
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  5. #20
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    И при мен го имаше този проблем и след като смених горивния и въздушния филтър колата е самолет Междудругото на един познат с Капа пак 2.4 му правеше подобен проблем и като си спре музиката за 5 минути и не я пуска повече колата тръгваше .. о_O да поясня имаше бас с усилвател , без кондензатор .. но не знам дали е от това , т.к. когато колата работи и върви заражда
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #21
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    А диагностиката какво показва? Или това последно ще е...

  7. #22

    Default

    nat 3000 oborotasvetva lanpata nadiuzata i leko spira da varvi kakvo moje da e

    Кирилица!!!
    Last edited by gigi; 12-09-2009 at 00:16.

  8. #23
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    От къде си за да те упътим къде да отидеш да я прегледат колата.... не си прави шегички с това.

    П.П. Старай се да пишеш разбирамемо и да е на български. Няколко пъти препрочетох поста ти за да разбера какво си искал да напишеш.

  9. #24
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Няколко пъти препрочетох поста ти за да разбера какво си искал да напишеш.
    ХахАххА точно така аз дори още мисля че не съм разбрал точно какво иска да каже колегата !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  10. #25
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    И моята 145 -ца имаше един проблем .При подаване на повече газ , на 4 и 5 от 2000 до 2400 оборота тресеше , все едно съм със спукана гума . Проблема изчезна след смяна на чипа .

  11. #26
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    Баси т,ва пандемия ше се окаже Още двама да кажат и започвам да го считам за нормално
    Quote Originally Posted by MrX View Post
    ...Но като гледам всички казват, че и при тях е така - значи е нормално...
    Колеги, не знам за какво говорите - при мен няма такова нещо.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Колеги, не знам за какво говорите - при мен няма такова нещо.
    Няма щото имаш чип
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Няма щото имаш чип
    И при мен няма,пък нямам чип!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #29
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Не знам към какво да се насоча вече.Не съм правил някакви промени или проби,предпочитах до сега да търся в нет-а подобни случаи,но в края на краищата нещата опират до грамотна диагностика.То това дето намали пъргавината не мие проблем но вдигането на разхода с около 1 литър ми е по големия дерт.А пък идва и зима и се предполага че още повече ще се увличи пустинския.Не че ме бърка толкоз но самата промяна ме тревожи.Не знам просто каква е причината.През този или другия месец ще трябва да търся накой от доказалите се диагностици и да му я закарам.Дано да стане ясно каква е причината.

  15. #30
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Тази лампа светва също и от не коректна информация от дачик на педала на газта.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •