Results 1 to 12 of 12

Thread: ALFA ROMEO - Варна

  1. #1

    Default ALFA ROMEO - Варна

    Нека да споменем и сервизи в другите градове. Бях на море във Варна. От известно време колата ми тропаше като каруца, въпреки че бях сменил почти цялата предница - амортесьори, пружини, носачи - горни, долни, накрайници, тампони стабилизираща, биалетка и т.н. След стабилизиращата нещата бяха поутихнали, но след това отново се появиха и ставаха все по-зле, колата ми дрънчеше в дясно отпред, а най-странното беше че и носачите и накрайник и биалетка си бяха супер здрави. Та майсторите в сф, няма да казвам кои, само седяха и се почесваха, а аз имах чувството, че колата ми ще се разпадне на некоя неравност. И ето ме във Варна на море. Стигнах до там, но в града шума се засили още повече. Та по съвет на приятел отидох директно в сервиза на Алфа към представителството на във Варна. Лелеееее, ами че аз не знаех че съществува такова място в Бг. Че то едно чистичко, подреденичко, вътре пълно с коли за ремонт, но майсторите спокойни, самоуверени, шефа на Алфа - Варна възпитан човек, наблюдава си хората. Бе....едно спокойствие си цари. Момчето, което се захвана с колата ми и то едно спокойно, уверено в това което прави, но не надуто, а с уважение към клиента, абе...Рай казах. За 10 минути ми откри проблема - разтрошена биалетка - но не дясна, а лява, която по стабилизиращата предаваше шума в дясно. А понеже тампоните на ст. щ. са полиуретан, та са по-твърдички, не убират тресенето, а то се предава по цялото купе отдолу и колата дрънчи като каруца и отпред и отзад. И забележете - за диагностика и труд (биалетката беше оригиналната още - дясната я бях сменял заедно с носач - та беше яко спекла, развиването беше голям зор) ми взеха 25лв!!! Сложиха ми оригинална, та тя беше малко по-скъпа 31лв а не 18 като в тин например. Докато бях там гледам - А! има и компютърна диагностика - 25лв! Айде на евтиниятааа - направих си и комп. диагностика. Момчето с компа и то некъв разбирач се оказа, а не някой, който само чете, цъка и взема пари. Сиреч и разбираше кво пише. Та и от него съм супер доволен. Абе Рай ви казах бе ееееей. И документ си ми дадоха - ф-ра, с гаранция и всичко. Сега съм си в Сф, колата ми е тиха, стегната, като нова, да чукам на дърво. Та, колеги от Варна, завиждам ви че имате евтин, прецизен сервиз, в който те уважават и най-важното те "ухажват", а не се държат с вас сякаш сте длъжни на някой за нещо. Сега съм на ред за ламбда да сменям и честно мисля да си направя едно море септември пак и да си я сменя там, защото:
    монтаж на ламбда (труд), +адаптация на дроселова клапа (че я бях чистил и не е адаптирана) = 25лв. - толкова ми казаха. Сами си правете сметката спрямо тукашните цени. Наздраве за Алфа Ромео Варна и успех им желая!
    Last edited by radop; 28-08-2009 at 13:23.
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  2. #2
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    става въпрос за Алфа Ромео сервиза на магистралата ?
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  3. #3

    Default

    Точно! То май само едно представителство на Алфа имате във Варна Не че ние имаме повече де
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  4. #4
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    ами аз бях пуснал подобна тема...
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=35270


    Хората са много свестни , момчето на диагностиката Вихрен е много в час. Препоръчвам го на всеки който има проблем да отиде в този сервиз
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    ами аз бях пуснал подобна тема...
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=35270


    Хората са много свестни , момчето на диагностиката Вихрен е много в час. Препоръчвам го на всеки който има проблем да отиде в този сервиз
    Извинявай колега, не съм видял. Но това което написах си остава
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  6. #6
    "Ходи му се на Италфест" myrko's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    118

    Default

    Най-големите. От както имам парахода се там ходя и сам много доволен.

    166 JTD- Ex. 164 T.S.-Ex. 145 T.S.-Ex.
    Lancia Lybra SW 1.8
    Mercedes Sprinter 213
    Toyota Prius+

  7. #7
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    Браво това да се чува да ли да не се пробвам да отида с класиката за реглаж на карбовете или ще ме изгонят иначе за колегите с карбове/ако има такива / специално за 33ки реглажа си го правя в сервиза в Кичево за поледно ми го прави Галин евала на човека но за съжаление вече е в сервиза на БоШ че така не знам мога и да мина от там и да ги питам ще видим аиде
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  8. #8
    Младши алфист gagas's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    варна
    Posts
    2

    Default

    Quote Originally Posted by valentino View Post
    Браво това да се чува да ли да не се пробвам да отида с класиката за реглаж на карбовете или ще ме изгонят иначе за колегите с карбове/ако има такива / специално за 33ки реглажа си го правя в сервиза в Кичево за поледно ми го прави Галин евала на човека но за съжаление вече е в сервиза на БоШ че така не знам мога и да мина от там и да ги питам ще видим аиде
    В Кичево колата ми последно стоя 9 дена и не можаха да регулират карбораторите.За 2 месеца ходих 3 пъти да регулират,смениха жиглъорите и мембраните с нов ремонтен комплект и пак никакъв синхрон.Молбата ми е към теб ако някъде във Варна успеят да ги регулират пиши ми да отида и аз.

  9. #9
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    мдаааа лоша работа ами какво да ти кажа на мен както казах ми ги регулира Галин когато работеше там сега е срещу Метро в сервиза на Бош но се занимава само с инжекциони отиди при него и го питаи може да те насочи на някаде това мога да ти кажа само за сега
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  10. #10
    Младши алфист gagas's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    варна
    Posts
    2

    Default

    Благодаря ти колега още утре ще мина да го видя.

  11. #11
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default i

    Quote Originally Posted by gagas View Post
    Благодаря ти колега още утре ще мина да го видя.
    Колегата Галин е в отпуск, ще бъде на работа на 31.08 ...

  12. #12
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by gagas View Post
    Благодаря ти колега още утре ще мина да го видя.
    гагас, валентино е въпросния човек с карбураторната 33ка, който ги е ял твойте ядове

    Отивам аз на магистралния елкон, че ще го ям дедовия
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •