Results 1 to 7 of 7

Thread: Поблем с обороти на 33...

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    plovdiv
    Posts
    22

    Default Поблем с обороти на 33...

    Здравейте колеги,пиша от името на един приятел защото той няма комп. Скоро си купи алфа 33 1.3 боксер с два карбуратора.Проблем има с оборотите,понякога му играят между 600 и 1500.Не можем да установим проблема,търсих из форума подобна тема,но не намерих.Ако може компетентните в този раздел да ни помогнат с мнение.Благодаря предварително...

  2. #2
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by nick_145_QV View Post
    Здравейте колеги,пиша от името на един приятел защото той няма комп. Скоро си купи алфа 33 1.3 боксер с два карбуратора.Проблем има с оборотите,понякога му играят между 600 и 1500.Не можем да установим проблема,търсих из форума подобна тема,но не намерих.Ако може компетентните в този раздел да ни помогнат с мнение.Благодаря предварително...
    Предполагам трябва центровка на карбураторите.
    Задължително почистване и пълен ремонтен комлект - жигльори и т.н. за ляв и десен карбуратор.
    Коя година е колата?
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  3. #3

    Default

    Ами трябва да се синхронизират карбовете аз мога да ти ги настроя но си много далеч и няма как да дойда жигльори и тем подобни няма нужда Двата карбуратора са с по два дросела и се отварят два по два едновременно и четирите има едни винчета за регулиране на празния ход според колко са отворени клапите на карбураторите и отделно има винчета за синхронизиране на отварянето на всички клапи...... но си е играчка да се настрои
    Last edited by whorunit; 27-08-2009 at 20:09.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    plovdiv
    Posts
    22

    Default

    колата е 91година

    ---------- Post added at 17:45 ---------- Previous post was at 17:42 ----------

    той ми каза че нещо единия карбуратор му се стувало че вкрвал повече гориво,нещо го бара и каза че не може да го направи

    ---------- Post added at 17:47 ---------- Previous post was at 17:45 ----------

    благодаря за информацията,някои дали може в Пловдив да помогне

    ---------- Post added at 17:49 ---------- Previous post was at 17:47 ----------

    ако трябва ще му обясня и мисля че ще стане

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,ясно е,че сте о"""""""срали карбураторите.Аз също мога да ви помогна,но сте ми далечко.Има доста динозаври във форума,които се оправят с тях,но има и по-лесен начин.Един път го писах преди две години и падна масов смях,но човека се вслуша и се оправи.Става въпрос за следното:многото карбуратори изисква освен техника,опит и слух.Такива са колегите от мотоциклетните сервизи.Тия момчета са свикнали да се справят е с повечко карбуратори.Има Хонда и с 6 броя.Идеята ми е да отидеш при тях и ако са навити е много вероятно да ти помогнат.Няма да се впускам в проблемите,които се получават при различно засмукване от цилиндрите и специфичния реглаж,но тия копелета знаят какво да направят.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Аз предлагам да започне с измерване на компресията щото от там е тръгнал проблема. А сигурно има и счупен сегмент. Имам 4-карбураторна 33-ка и знам за какво става въпрос.
    След това трябва да се проверят вакуумите, маркучетата и т.н.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    plovdiv
    Posts
    22

    Default

    ми тая алфа преди тои да я купи е седяла близо 1 година иначе не сме я осрали ние.благодаря за полезната информация,ще ви пиша какво е станало

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •