Results 1 to 15 of 69

Thread: Волан?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Age
    33
    Posts
    60

    Default Волан?

    Здравейте! Искам да попитам някой знае ли дали при положение че заводски воланът не е мултифункционален може ли да се сложат копчета за радиото на него и ако да каква е процедурата ( целия волан ли се сменя, как става окабеляването, дали няма да има проблем с компютъра ) Колата е 2001г 2.4 jtd 140 коня ( не че е важно, но все пак )

    Edit: Никой ли не знае?
    Last edited by purko; 31-08-2009 at 23:19.

  2. #2
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    здравейте колеги,
    относно въпроса по-горе на колегата-някой запознат ли е с заготовките по отношение на окабеляването,дали с нов волан само ще стане

  3. #3
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Колеги, не се филмирайте с тия волани, че няма да се оправите с еърбезите.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  4. #4
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Мен пък новия волан ме дразни .. стои ми като изс*ан
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  5. #5
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    a po princip dali stava,nqkoi znae li dali ima kabeli za muzukata polojeni,6toto ako nqma za kakvo da go smenqam.



    ----------------------------------------
    Писането на кирилица е Задължително !!!
    pr_00f
    Last edited by pr_00f; 26-10-2009 at 10:55.

  6. #6
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by sanata View Post
    a po princip dali stava,nqkoi znae li dali ima kabeli za muzukata polojeni,6toto ako nqma za kakvo da go smenqam.
    Мисля , че няма на тези заготовка за това , защото тая екстра влиза чак след 2003-та .. демек от 2004-та Пък и може да стане някой гаф със Еърбега , както каза Коки .. по-добре не се захващай , какво не ти харесва на този?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  7. #7
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by purko View Post
    Здравейте! Искам да попитам някой знае ли дали при положение че заводски воланът не е мултифункционален може ли да се сложат копчета за радиото на него и ако да каква е процедурата ( целия волан ли се сменя, как става окабеляването, дали няма да има проблем с компютъра ) Колата е 2001г 2.4 jtd 140 коня ( не че е важно, но все пак )

    Edit: Никой ли не знае?
    Значи колега филм както твърдят всички НЯМА ! Трябва ти волан с бутони и възглавница и лентов кабел за волана! Трябва да имаш в предви обаче, че управлението на бутоните е по кан и ако аудиото ти не е по кан ще ти трябва преходник за, който би дал поне още 50 лева за волана във възглавницата минимум 200 и кабела 50 за 300 лева в най-добрия случай и си с новия вола. Според мен не си заслужава ако ти трябва схемата намери eLEARN за твоята кола можеш да го изтеглиш и от форума и там са схемите елементарно е но частите са скъпи на фона на колата !
    Last edited by PSAVOV; 19-03-2018 at 22:06.

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Има значение от каква кола е свален волана.Давам пример /от дизелова феис-лифт/слагаме мулти волана на бензинов феис-ливт и функциите на бутоните се разминават.ИЦСа не обича заигравки от бензинова към дизелова и обратно.Същата работа беше описал колега които сложи усилвател от дизелова на бензинова кола.Които иска да се заиграва!Караите си колите и не се занимаваите с глупости.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  9. #9
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Има значение от каква кола е свален волана.Давам пример /от дизелова феис-лифт/слагаме мулти волана на бензинов феис-ливт и функциите на бутоните се разминават.ИЦСа не обича заигравки от бензинова към дизелова и обратно.Същата работа беше описал колега които сложи усилвател от дизелова на бензинова кола.Които иска да се заиграва!Караите си колите и не се занимаваите с глупости.
    Колега това са глупости ! Аз съм с волан от бензинова селе 147 с навигация и телефон (има по четири бутона от всяка страна, а не както стандартните три ) на дизелова ръчна 156 значи виж това, което бях написъл по-горе там съм написъл, че ти трябва ЕLearn за да видиш кой кабел къде трябва да се закачи за твоята кола ! А не да го вземеш и да го пляснеш така ! и още нещо предполагам, че колегата не е Фейслифт така, което ме навежда на информацията, че трябва да си пусне три кабелчета след като сложи мултиволана и лентовия кабел и не го бърка от каква кола му е волана, поже ще го прави без да е имал окабеляване!
    Last edited by PSAVOV; 19-03-2018 at 22:04.

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Варна
    Posts
    25

    Default

    Пепко- бепко е много прав. Аз си смених обикновения волан с мултифункционален. Наложи се да сменя и лентовия кабел. Става лесно. Всичко си е на букси. Само че... ох, изненада. Само усилването и намалянето на звука отговарят на копчетата. Другите са абсолютно безполезни. Моята е бензин. Донорите са от дизел.
    alfa romeo 166 2.0TS facelift ex
    fiat bravo t-jet 150hp
    alfa romeo 156 2.5 V6 190hp ex

  11. #11
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by Bravo_ View Post
    Пепко- бепко е много прав. Аз си смених обикновения волан с мултифункционален. Наложи се да сменя и лентовия кабел. Става лесно. Всичко си е на букси. Само че... ох, изненада. Само усилването и намалянето на звука отговарят на копчетата. Другите са абсолютно безполезни. Моята е бензин. Донорите са от дизел.
    Значи колега ако не си го оправил това пиши на ЛС ще ти помогна да го оправиш не е кой знае какво !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default волан

    Quote Originally Posted by Bravo_ View Post
    Пепко- бепко е много прав. Аз си смених обикновения волан с мултифункционален. Наложи се да сменя и лентовия кабел. Става лесно. Всичко си е на букси. Само че... ох, изненада. Само усилването и намалянето на звука отговарят на копчетата. Другите са абсолютно безполезни. Моята е бензин. Донорите са от дизел.
    Може ли да ми кажеш къде си вързал кабелите за управление на волана, при мен са 4, 2 са за ток осветление и два за управление който никои не знае къде се връзват 166 йтд 99 година стария волан под спиците с бутоните. В и леарн пише 16 - 18 пин в Е60Б но там не става това е зелената букса на навигацията.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •