Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 69

Thread: Волан?

  1. #16
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    [QUOTE=Коки;581123]Пречи му, че за смяната му трябва нещо повече от водопроводчик, въоръжен с чук, клещи и свински опашки.


    Абе Коки не си спомням да съм правил връзка между еърбег и водопроводни инсталации ама айде де, като знаете що не казвате какъв е филма не че завися от тази нформация по някакъв начин ама ми стана интересно
    Tormentvm In Dvm Demens

  2. #17
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Пречи му, че за смяната му трябва нещо повече от водопроводчик, въоръжен с чук, клещи и свински опашки.
    Абе Коки не си спомням да съм правил връзка между еърбег и водопроводни инсталации ама айде де, като знаете що не казвате какъв е филма не че завися от тази нформация по някакъв начин ама ми стана интересно
    Просто голяма част от БГ майсторите, и почти 100% от феновете на движението ТНТМ имат толкова познания в областта на еърбезите, колкото и обикновен водопроводчик.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  3. #18
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Аз имам хора които могат да го монтират без проблем , така че колегата да ми го дава че станах нетърпелив вече !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  4. #19
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Здравейте.Реших да възродя малко тази тема, защото четох и в крайна сметка не става ясно 166-те (мойта е 2001, ако има значение) имат ли подготовка за мулти-волан (става вапрос за този, който копчетата са му отдол, а не за волана от новия фейс), защото на мен воланите ми изглеждат абсолютно еднакви, дори се чудя дали неможе да се саложат само ботоните на моя. Но най-вече ме интересува как стоят нещата с инсталацията: трябва ли друг лентов кабел, всеки ли ICS може да се командва от вън и ако да трябвали му някакъв софтоерен ъпдейт, прекарва ли се кабел с някаква специална букса до ICS или евентуално трябва само лентов кабел и волан. Абе с една дума всякаква информация, също при евентуално откачане на Airbag-а , ако не се дава на контакт трябва ли диагностика, дали ще зпише грешка (едва ли, но все пак да попитъм).
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  5. #20
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by savoibul View Post
    Здравейте.Реших да възродя малко тази тема, защото четох и в крайна сметка не става ясно 166-те (мойта е 2001, ако има значение) имат ли подготовка за мулти-волан (става вапрос за този, който копчетата са му отдол, а не за волана от новия фейс), защото на мен воланите ми изглеждат абсолютно еднакви, дори се чудя дали неможе да се саложат само ботоните на моя. Но най-вече ме интересува как стоят нещата с инсталацията: трябва ли друг лентов кабел, всеки ли ICS може да се командва от вън и ако да трябвали му някакъв софтоерен ъпдейт, прекарва ли се кабел с някаква специална букса до ICS или евентуално трябва само лентов кабел и волан. Абе с една дума всякаква информация, също при евентуално откачане на Airbag-а , ако не се дава на контакт трябва ли диагностика, дали ще зпише грешка (едва ли, но все пак да попитъм).
    Айде де колеги, никой ли не знае. Не се стискайте кажете, как стоят нещата!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  6. #21
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by purko View Post
    Здравейте! Искам да попитам някой знае ли дали при положение че заводски воланът не е мултифункционален може ли да се сложат копчета за радиото на него и ако да каква е процедурата ( целия волан ли се сменя, как става окабеляването, дали няма да има проблем с компютъра ) Колата е 2001г 2.4 jtd 140 коня ( не че е важно, но все пак )

    Edit: Никой ли не знае?
    Значи колега филм както твърдят всички НЯМА ! Трябва ти волан с бутони и възглавница и лентов кабел за волана! Трябва да имаш в предви обаче, че управлението на бутоните е по кан и ако аудиото ти не е по кан ще ти трябва преходник за, който би дал поне още 50 лева за волана във възглавницата минимум 200 и кабела 50 за 300 лева в най-добрия случай и си с новия вола. Според мен не си заслужава ако ти трябва схемата намери eLEARN за твоята кола можеш да го изтеглиш и от форума и там са схемите елементарно е но частите са скъпи на фона на колата !
    Last edited by PSAVOV; 19-03-2018 at 23:06.

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Има значение от каква кола е свален волана.Давам пример /от дизелова феис-лифт/слагаме мулти волана на бензинов феис-ливт и функциите на бутоните се разминават.ИЦСа не обича заигравки от бензинова към дизелова и обратно.Същата работа беше описал колега които сложи усилвател от дизелова на бензинова кола.Които иска да се заиграва!Караите си колите и не се занимаваите с глупости.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  8. #23
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Има значение от каква кола е свален волана.Давам пример /от дизелова феис-лифт/слагаме мулти волана на бензинов феис-ливт и функциите на бутоните се разминават.ИЦСа не обича заигравки от бензинова към дизелова и обратно.Същата работа беше описал колега които сложи усилвател от дизелова на бензинова кола.Които иска да се заиграва!Караите си колите и не се занимаваите с глупости.
    Колега това са глупости ! Аз съм с волан от бензинова селе 147 с навигация и телефон (има по четири бутона от всяка страна, а не както стандартните три ) на дизелова ръчна 156 значи виж това, което бях написъл по-горе там съм написъл, че ти трябва ЕLearn за да видиш кой кабел къде трябва да се закачи за твоята кола ! А не да го вземеш и да го пляснеш така ! и още нещо предполагам, че колегата не е Фейслифт така, което ме навежда на информацията, че трябва да си пусне три кабелчета след като сложи мултиволана и лентовия кабел и не го бърка от каква кола му е волана, поже ще го прави без да е имал окабеляване!
    Last edited by PSAVOV; 19-03-2018 at 23:04.

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Варна
    Posts
    25

    Default

    Пепко- бепко е много прав. Аз си смених обикновения волан с мултифункционален. Наложи се да сменя и лентовия кабел. Става лесно. Всичко си е на букси. Само че... ох, изненада. Само усилването и намалянето на звука отговарят на копчетата. Другите са абсолютно безполезни. Моята е бензин. Донорите са от дизел.
    alfa romeo 166 2.0TS facelift ex
    fiat bravo t-jet 150hp
    alfa romeo 156 2.5 V6 190hp ex

  10. #25
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by Bravo_ View Post
    Пепко- бепко е много прав. Аз си смених обикновения волан с мултифункционален. Наложи се да сменя и лентовия кабел. Става лесно. Всичко си е на букси. Само че... ох, изненада. Само усилването и намалянето на звука отговарят на копчетата. Другите са абсолютно безполезни. Моята е бензин. Донорите са от дизел.
    Значи колега ако не си го оправил това пиши на ЛС ще ти помогна да го оправиш не е кой знае какво !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  11. #26
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    И така след толко време вече знае ли се на 100% какво е положението с тия волани стария и новия с копчетата(не на фейса) заменими ли са че нещо се насметох от тая тема ! И за какъв лентов кабел става на въпрос от 50 лева ?
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  12. #27

    Default

    На мене ми стана ясно, че ако имам излишен волан от новите, най-добре да си търся фейслифтова 166 без волан и готово

  13. #28
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Айде колеги дайте съвет поне усилването ще бачка ли , и разбирасе аербега да не е да записва грешка , защото донора е дизел ?
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default Волан

    Момчета имам драма, вързал съм си еирбега всичко е ок, остава буксата която е за копчетата, волана си е от 166 дизел 2001 копчетата са отдолу под спиците. Излиза кабел доста дълъг с жълта облицовка както е за еърбега. Който нямам идея къде трябва да се включи, ако ме препращате в eLearn-а няма шанс гледах четох всичко. Вчера изкубах табло ицс, бушони клиукарка нищо там. Кабела завършва с четирикабелна букса в eLearn е с номер H16 от едната страна и от другата е същата. Е някой ако се е сблъскал да ми кажа къде да я включа не ми се вчрва да е в централата на бега защото само там не съм ровил. По схемите в ицс влизат на пин 16 и 18 от тази букса два кабела а другите два си мисля че е 12в на контакт и маса за осветлението им, но тази букса все трябва да влезне някъде. Моля не ми обяснявайте за КАН и тн. Защото не ми се слушат тъпотии нито за гривни сигурност и тн. еирбега работа сигурност има волана си работи. Трябва букса или някой да ми каже кой тъп кабел къде да сложа.

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default волан

    Quote Originally Posted by Bravo_ View Post
    Пепко- бепко е много прав. Аз си смених обикновения волан с мултифункционален. Наложи се да сменя и лентовия кабел. Става лесно. Всичко си е на букси. Само че... ох, изненада. Само усилването и намалянето на звука отговарят на копчетата. Другите са абсолютно безполезни. Моята е бензин. Донорите са от дизел.
    Може ли да ми кажеш къде си вързал кабелите за управление на волана, при мен са 4, 2 са за ток осветление и два за управление който никои не знае къде се връзват 166 йтд 99 година стария волан под спиците с бутоните. В и леарн пише 16 - 18 пин в Е60Б но там не става това е зелената букса на навигацията.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •