Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69

Thread: Волан?

  1. #61
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Пин №4 от бутониерата на волана (H16) свърза ли го към шаси?

    Не съм. При първа възможност ще пробвам!
    ALFA ROMEO 166 2.0 TS, 150HP

  2. #62
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Без тази връзка няма как да работи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #63
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by shtrapuliak View Post
    Не съм. При първа възможност ще пробвам!
    Здравей колега! Съжалявам, че отново те занимавам, но управлението от волана така и не ще да тръгне. След като свързах пин 1 и 4 на волана, с пин 2 на зелената букса и маса, и при включени светлини работи осветлението на бутоните. Другите два пина 2 и 3 ги свързвам съответно към пинове 16 и 18 на зелената букса, но няма никакъв ефект. Какъв може да е проблема? Както по-рано ти казах на моята кола въпросните пинове 2,16 и 18 са опроводени, но не можах да открия буксата, която да се свързва към волана. Затова изтеглих нови проводници, които свързах по описания начин. Единствения ефект е, че бутоните вече светят! Възможно ли е да се свързват на други пинове или е някъде другаде проблема. Ще съм ти благодарен за някаква насока или съвет![COLOR="Silver"]

    [
    ALFA ROMEO 166 2.0 TS, 150HP

  4. #64
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Премери, какво напрежение има на пинове 1 и 2 от буксата на волана спрямо шаси, когато не е натиснат съответния бутон и когато е натиснат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #65
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Премери, какво напрежение има на пинове 1 и 2 от буксата на волана спрямо шаси, когато не е натиснат съответния бутон и когато е натиснат.
    Здравей колега. Съжалявам, че отново подхващам тази тема, но досега не ми оставаше време да се занимавам със свързването на мулти волана. Ако ти е възможно би ли ми пратил цялата схема за свързването на волана, защото не можах от никъде да си изтегля e-learn-а. Преди известно време като сменя централата на еърбег открих една букса, на която проводниците са със същите цветове, които ми беше писал, че са за волана. Обаче като премеря на три от пиновете излиза +12в спрямо маса. Ще съм ти благодарен за по-подробна информация за схемите!
    ALFA ROMEO 166 2.0 TS, 150HP

  6. #66
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Схемата е тази, която съм постнал по-горе. Объркването идва от цвета на въпросната букса. Иде реч не за зелената а за черната. Илчо го е описал в пост № 34 от темата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #67
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Схемата е тази, която съм постнал по-горе. Объркването идва от цвета на въпросната букса. Иде реч не за зелената а за черната. Илчо го е описал в пост № 34 от темата.
    Здравей колега. Отново подхващам темата за мултиволана. Както говорихме по-рано, при мен споменатите цветове проводници излизат от пинове 16,18 и 2 на зелената букса. На черната букса, от въпросните пинове , излизат съвсем друг цвят проводници. Съвсем случайно, при подмяна на централата на еърбега, открих свободна букса , на която влизат проводници със същите цветове, като тези на пинове 16, 18 и 2 плюс черен, който е маса. Проследих тези проводници и те наистина излизат от зелената букса. Направих кабел със съответните букси и свързах волана по схемата, която ми прати. За съжаление единственото, което работи е осветлението на бутоните. Въпроса ми е дали има значение от каква кола е волана? Моята е 2.0 ТС 2001г 150кс., а волана не знам дали е от бензинова или дизелова. Може ли да има разминаване във пиновете на бензиновите и дизеловите версии. Бутоните би трябвало да работят понеже при натискането на различните бутони мултицета отчита различно съпротивление. Ще ти бъда много благодарен за някакви идеи или насоки.
    ALFA ROMEO 166 2.0 TS, 150HP

  8. #68
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    30

    Default

    Здравей колега. Би ли качил снимки на това, което си направил. Интересува ме към коя точно букса си свързал проводниците от волана, черната или зелената?
    ALFA ROMEO 166 2.0 TS, 150HP

  9. #69
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Да допълним темата - за статистика и ново постижение.
    Волана с копчетата РАБОТИ!
    Преди час съм се качил от при колата.
    Пробвал съм увеличаване, намаляване, търсене на станции напред и назад.

    3 кабела се пускат към Б буксата на навигацията - черната. Четвъртият от тях отива на маса.

    Та по същество :
    Първото и най-важно - трябва ви волана пълен комплект! С копчета (само копчетата е невъзможно да се монтират. на 150 коньовата след 2003-та волана се разглобява на 2 парчета а на 136 и 140 коньовата преди 2003-та не), кабели, гривната отзад и по възможност буксата посока ICS-а на колата. Ако ви липсва буксата посока ICS-а, и ако сте като мен без окабеляване за каквато и да е екстра, ще трябва да проявите малко въображение. Трябват ви пинове от вентилатор на компютър за буксата от волана. Трябват ви 4 броя. Аз ползвах двужилен, многожичен проводник от най-тънкия, който намерих в магазинната мрежа.
    Направих му броня от 1.5 метра UTP кабел за компютърна мрежа, като му извадих жилата и натъпках този вътре.
    От единия край му запоих пиновете, изолирани с термошлаух и ги набутах със зор в буксата.

    Трябваше да премеря обаче кой е пин1, пин2, пин3 и пин4.
    В eLearn-а е дадена буксата, която е присъединител на пътя към ICS-а. Е, аз естествено я обърнах огледално, и надписах пиновете на хартиено тиксо - кой къде трябва да отиде.

    Пин 1 отиде на букса Б на краче 2 (черната на вход от навигацияна, всички необходими пинове са празни!).
    Пин 2 отиде на маса - взех я от стойката та релетата за индикация на мигачите за таблото)
    Пин 3 отиде на букса Б на краче 18 на черната букса Б на входа от навигацията
    Пин 4 отиде на букса Б на краче 16.

    Събрах колата, като не очаквах да проработи.
    Пуснах радиото и - О ЧУДО!
    Малките бутони не съм ги пробвал, щот умрях от студ - нямам гараж - а и се мръкна и ми се разчекна устата да си светя с фенерчето на телефона (бях го захапал).

    Та това е!
    Мерси на ecotronic, който за пореден път ми вдъхна доверие.

    п.п. Колата ми е 166 без навигация и чейнджър... за сега
    Здравей колега. Би ли качил снимки на това, което си направил. Интересува ме към коя точно букса си свързал проводниците от волана, черната или зелената?
    ALFA ROMEO 166 2.0 TS, 150HP

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •