Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: смяна маншони на предни амортесиори

  1. #1
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile смяна маншони на предни амортесиори

    потърсих подобна тема, но не можах да намеря

    някой от вас дали е сменял маншоните на предните амортесиори без да ходи в сервиз, дали е трудно и има ли смисъл да се занимавам въобще?
    моите са скъсани и ме притеснява дали могат да се прецакат амортесиорите от водата, прахта и мизериите които се събират в ботуша на амортесиора :О

    благодаря за съветите предварително
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Madjo View Post
    потърсих подобна тема, но не можах да намеря

    някой от вас дали е сменял маншоните на предните амортесиори без да ходи в сервиз, дали е трудно и има ли смисъл да се занимавам въобще?
    моите са скъсани и ме притеснява дали могат да се прецакат амортесиорите от водата, прахта и мизериите които се събират в ботуша на амортесиора :О

    благодаря за съветите предварително
    Оооо и там пипах... Развиват се болтовете м-у амортисьора и шенкела ,развиват се и трите болта които държат ТАМПОНА НА МАКФЕРСОНА за ботуша (или там както се казва)!!!Преди развиването откачи мъркуча за спирачките от скобката която е на амортисьора и съответно кабела за датчика на АБС-а ако имаш!!!При ваденето на макферсона внимаваи да не скапеш датчика на АБС-а и маншона на външното каре!!!
    После със скоби се събира пружината маха се тампона от амортисьора и излиза въпросния чарк за които питаш ти...Това е процедурата набързо изказана ,но има тънкост за развиването на гаиката на амортисьора!!!Това чудо се прави само и единствено с придържане на контра на самия амортисьор!!!В противен случаи може да се скъса тампона (както стана при мен преди да разбера как се прави) !!! Гаиката може да се одхлаби и докато макферсона е на колата ,НО само да се одхлаби!!!Пълното и одвиване (на гаиката)... само при свален от колата макферсон и при ЗГЪНАТА ПРУЖИНА (със скоби)!!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Оооо и там пипах... Развиват се болтовете м-у амортисьора и шенкела ,развиват се и трите болта които държат ТАМПОНА НА МАКФЕРСОНА за ботуша (или там както се казва)!!!Преди развиването откачи мъркуча за спирачките от скобката която е на амортисьора и съответно кабела за датчика на АБС-а ако имаш!!!При ваденето на макферсона внимаваи да не скапеш датчика на АБС-а и маншона на външното каре!!!
    После със скоби се събира пружината маха се тампона от амортисьора и излиза въпросния чарк за които питаш ти...Това е процедурата набързо изказана ,но има тънкост за развиването на гаиката на амортисьора!!!Това чудо се прави само и единствено с придържане на контра на самия амортисьор!!!В противен случаи може да се скъса тампона (както стана при мен преди да разбера как се прави) !!! Гаиката може да се одхлаби и докато макферсона е на колата ,НО само да се одхлаби!!!Пълното и одвиване (на гаиката)... само при свален от колата макферсон и при ЗГЪНАТА ПРУЖИНА (със скоби)!!!!
    с две думи "голям филм", а ти колега сам ли го прави, имаш ли необходимите инструменти? ако е така, мога ли да те помоля да ми помогнеш и да ги смениме на моята белисима също
    почерпката от мен
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Madjo View Post
    с две думи "голям филм", а ти колега сам ли го прави, имаш ли необходимите инструменти? ако е така, мога ли да те помоля да ми помогнеш и да ги смениме на моята белисима също
    почерпката от мен
    По колата всичко се прави само и единствено от мене си...
    Няколко пъти и TRENDi се намесва (за да я дотроши шегувам се)... Ами някоя събота или неделя се доуточняваме и се прави...
    Тук е мястото за одбележа ,че без навременната помощ на TRENDi... щях да си я карам колата ,но само мислено маи!!!В точния момент спаси положението тои... (донесе ми една гаика която в неделя следобед... лесно се намира иначе...)

    Имам всички инструменти...
    Last edited by mimouzunov; 28-08-2009 at 23:40.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    По колата всичко се прави само и единствено от мене си...
    Няколко пъти и TRENDi се намесва (за да я дотроши шегувам се)... Ами някоя събота или неделя се доуточняваме и се прави...
    Тук е мястото за одбележа ,че без навременната помощ на TRENDi... щях да си я карам колата ,но само мислено маи!!!В точния момент спаси положението тои... (донесе ми една гаика която в неделя следобед... лесно се намира иначе...)

    Имам всички инструменти...
    много се радвам, ами ти кажи кога ти е удобно, ако можеш още тоя уийкенд, само кажи.
    иначе TRENDi е доста отзивчив доколкото съм забелязал, винаги пуска снимки и графики в детайли
    ще се радвам да се почерпим за добре свършената работа
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ако ще ремонтирате тази неделя, звъннете един тел. и аз да дойда да "раздавам акъл" , че съм свободен по-изключение. Ако има и недостиг на някои от необходимите инструменти - също съм насреща.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Ако ще ремонтирате тази неделя, звъннете един тел. и аз да дойда да "раздавам акъл" , че съм свободен по-изключение. Ако има и недостиг на някои от необходимите инструменти - също съм насреща.
    Днес трябва да ида до селото ми... (къщата е почнала да пада)!!! ако се прибера по-рано ,утре ще я правим колата!!!Незнам просто кога ще се прибера днес или утре!!!Ако съм свободен ще пиша и ще се разберем!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Default

    Originally Posted by TRENDi
    Ако ще ремонтирате тази неделя, звъннете един тел. и аз да дойда да "раздавам акъл" , че съм свободен по-изключение. Ако има и недостиг на някои от необходимите инструменти - също съм насреща.

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Днес трябва да ида до селото ми... (къщата е почнала да пада)!!! ако се прибера по-рано ,утре ще я правим колата!!!Незнам просто кога ще се прибера днес или утре!!!Ако съм свободен ще пиша и ще се разберем!!!
    ок, ще чакам да пишеш тогава, успех с къщата
    благодаря ви и на двамата за отзивчивостта
    аз ще ходя да ги купя тия маншони, има ли нещо специално при покупката им или просто търся маншони за 155-ца ?
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  9. #9
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    Quote Originally Posted by Madjo View Post
    аз ще ходя да ги купя тия маншони, има ли нещо специално при покупката им или просто търся маншони за 155-ца ?
    сега виждам, че тия маншони вървят в комплект с някакви буфери - оребрета гума някаква - прикачам снимки.
    има ли значение марката - ако някой е патил от някакви ментета, моля да сподели
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails manshon preden amortesior_BIRTH.jpg   bufer preden amortesior_BIRTH.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  10. #10

    Default zdr

    99% нямаш проблем с буфера, само маншони си купи.

  11. #11
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    Quote Originally Posted by mimo_ View Post
    99% нямаш проблем с буфера, само маншони си купи.
    за жалост и буферите са накъсани и омаслени
    с 300 зора днес едва намерих прочутите маншони, но в комплект с тампоните - 8 лв./бр. от Симеон - иначе по другите места бяха по 37 лв.
    купих ги, само чакам колегите mimouzunov и TRENDi да се организираме за смяната
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  12. #12

    Default zdr

    Всичко новичко най-добре

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    купих ги, само чакам колегите mimouzunov и TRENDi да се организираме за смяната [/QUOTE]


    С TRENDi ще се уточним кога и тн... Предполагам ,че ще е събота или неделя ,но трябва и тои да каже... Чакам от него одговор....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    С TRENDi ще се уточним кога и тн... Предполагам ,че ще е събота или неделя ,но трябва и тои да каже... Чакам от него одговор....
    супер, когато ви е удобно, аз съм ОК
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  15. #15
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    За Неделя съм на 90% свободен. Пътък и Събота съм на Пампорово (95% вероятност) и от началото на другата седмица ще съм за седмица в Кърджали (95%). Утре ще знам със сигурност и ще потвърдя допълнително в темата ти.

    П.С. В Събота вечерта трябва да се върна от Пампорово, а за Кърджали вероятността да замина падна под 50%.
    Last edited by TRENDi; 03-09-2009 at 14:34.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •