Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем след смяня на гарнитура

  1. #1

    Default Проблем след смяня на гарнитура

    Здравейте,колеги.На път за Варна духнах гарнитурата на главата (146 1.6 T.S),довлякох се как да е до града и мое приятелче ме заведе при неговият маистор.Той смени гарнитурата,беше пробила на първи цилиндър шлайфа главата,смени маслото и я направи.Два дена я карах и когато вдигнах капака от долу под колата локвичка масло.Беше текло от левият преден краи на пластмасовия капак точно до болта.Майстора беше оставил старата гарнитура на капака защото нова е доста скъпа,но се наложи да я смени.Пак два дена я карах и пак протече там,реших да я правя като се прибера.Тръгнах от Варна и на магистралата при едно изпреварване гледам отзад пуши яко беше на около 4000 оборота.Спрях нищо нередно не видях освен че маслото си капе сериозно и с около 80-90 км в час до 3000 оборота стигнах до Русе,не е пушила повече.Незнам какво да мисля,може ли ремъка да не е зацепен като хората,защо тече от капака при нова гарнитура...
    Всяко мнение ще ми е от полза.

  2. #2
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by niki.peev View Post
    ...Майстора беше оставил старата гарнитура на капака защото нова е доста скъпа,...
    Всяко мнение ще ми е от полза.
    нова е около 10 лв. може да тече, и при мен май е за смяна (при мен не тече, но има омасляване пак на същото място - в района на първи цилиндър, отпред към генерацията)...

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  3. #3

    Default

    Дали не трябва да почистя масления сепаратор,старото масло се беше попресякло и може да е затлачило сепаратора

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Сепаратора е винаги полезно да се почисти.Колкото за пресеченото масло-то е като вица за банана.
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    По-принцип предния ляв край на капака,си е болак на 16в ТС,оттам текат почти винагиПросто трябва да се изчисти много хубаво,и да се залепи със силиконКато свалиш капака огледай да не е спукан,много хора го пукат при стягане
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не е за силикон баце. Просто си купуваш оригиналната гарнитура на ФИАТ и нямаш грижи. И аз така. Сложих гарнитура AJUSA. И тече от там. Уж се пристяга идеално ама протича. Върнах я в магазина. Върнаха ми парите. От Христо от ямбол си поръчак оригинална 54 лв. с доставката и с отстъпката. На скоро сменях вариатора и сложих новата гарнитура. Няма и капка да текне.

    Оригиналното си е оригинално! Още като я получих видях разликата. Много по мекичка е, материала е съвсем друг и качеството на изработка също.

    Просто не си купувайте евтини гарнитури да нямате проблеми.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Ами тази е нова иструва 59лв,просто да се изядеш от яд,не мога да я върна защото съм в Русе,а я сменяха във Варна.

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми... разбирам те. То няма и какво да направиш. Но само да ти кажа. Моята старата беше станала пластмасова. И не течеше. Пускаше съвсем леко м/у 2-ри и 3-ти цилиндър. Виках да взема нова. Питах тка в магазина каква марка да взема и те "вземи AJUSA, хубави са и са евтини". И текна като лейка с нея. 3 пъти я пристягах, махах и не и не. Слойих старата, тази я измих и я върнах в магазина. После като ми пристигна вариатора взех оригиналната. Нея я стегнах с новия ми дино ключ. Оказа, се даже, че стария е лъжел и е стягал повече. И не текна и грам. А и нали ти казах. Материала и е съвсем по различен. Оната AJUSA не можеше да се сплеска както се сплеска Фиатската.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не е за силикон баце. Просто си купуваш оригиналната гарнитура на ФИАТ и нямаш грижи. И аз така. Сложих гарнитура AJUSA. И тече от там. Уж се пристяга идеално ама протича. Върнах я в магазина. Върнаха ми парите. От Христо от ямбол си поръчак оригинална 54 лв. с доставката и с отстъпката. На скоро сменях вариатора и сложих новата гарнитура. Няма и капка да текне.

    Оригиналното си е оригинално! Още като я получих видях разликата. Много по мекичка е, материала е съвсем друг и качеството на изработка също.

    Просто не си купувайте евтини гарнитури да нямате проблеми.
    щом казваш,ше си говориме пак след 2-3000 км.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •