Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 97 of 97

Thread: От 225/45/17 на 235...

  1. #91

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Има си калкулатор на доста от сайтовете за реклама и продажба на гуми и там много добре е дадено допустимите различия дадени от производителя в мм., дори оцветени в зелено и червено .
    Всички отклонения оцветени в червено дават отражение изразени в нежелателно триене в калници и износване на гуми при движение в завои, натовареност от тежест и др.
    Който иска да се гъзарее - да го прави, но това се заплаща рано или късно.
    Мисля че коментара ти е уместен ако дискутираме монтаж на гуми на бебешка количка,които са предназначени за монтаж на велосипед.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #92

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Мисля че коментара ти е уместен ако дискутираме монтаж на гуми на бебешка количка,които са предназначени за монтаж на велосипед.
    Принципите са еднакви - няма да откриваме топлата вода.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #93
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Дайте да изясним нещо.
    на 166 до 2002г се слагат оригинално 205-55-16 гуми след това се слагат 215-55-16.
    Или 225-45-17 до фейслифта и 235-45-17 след фейслифта. Та аз съм карал на всички размери и мога да твърдя че 235-45-17 е най добре за лятото, мисля и Коки, Валъо, Linkestis могат да потвъдят.
    За зимата с 205 колата е идея по проходима, но пък с 215 е по висока и по не дере по коловози - та въпрос на избор. С 16-ки каквито и да било лятото за мен е компромис и не може да се вземе максимума от колата.....

  4. #94

    Default

    Въпрос на предпочитатания и финанси, особено в тази криза - има значителна разлика в цената и всеки може да си прецени, но съобразено с елементарните закони във физиката.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  5. #95
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Има си калкулатор на доста от сайтовете за реклама и продажба на гуми и там много добре е дадено допустимите различия дадени от производителя в мм., дори оцветени в зелено и червено .
    Всички отклонения оцветени в червено дават отражение изразени в нежелателно триене в калници и износване на гуми при движение в завои, натовареност от тежест и др.
    Който иска да се гъзарее - да го прави, но това се заплаща рано или късно.
    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Мисля че коментара ти е уместен ако дискутираме монтаж на гуми на бебешка количка,които са предназначени за монтаж на велосипед.
    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Принципите са еднакви - няма да откриваме топлата вода.
    Нека прекратим този спор веднъж за винаги. 235/45/17 е съвсем НОРМАЛЕН размер за тази кола и го дават и в КНИЖКАТА (виж картинката).

    Освен това, както каза Гиги, някои излизат направо ОТ ЗАВОДА с такива гуми (напр. тази на Вальо, която е 2003 г.)

    Тук не говорим за изгъзици и селски тунинг, а за размер, даден от ПРОИЗВОДИТЕЛЯ.

    Същото важи и за 215/55/16.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Manual-Tyres.JPG  
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  6. #96
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Днес сложих гуми 225/45/17, тъй като от гумите които си бях избрал нямаха налични на 235.Стоят подвити навътре от към грайфера все едно гумата е малка за тази джанта и е грозна гледката! По-добрият вариант е 235(поне за тези джанти).
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #97
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Днес сложих гуми 225/45/17, тъй като от гумите които си бях избрал нямаха налични на 235.Стоят подвити навътре от към грайфера все едно гумата е малка за тази джанта и е грозна гледката! По-добрият вариант е 235(поне за тези джанти).
    В началото на темата има една табличка
    Ако джантата ти е на 7,5 инча това е идеален размер, 235 е максимален
    Аз съм с 8 инча джанти и пак съм на 225
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •