Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 97

Thread: От 225/45/17 на 235...

  1. #16
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by moniiii View Post
    225/55/17 идват малко големи мисля аз..километража няма да ти отчита вярно.Предполагам че с този размер искаш да омекотиш возията малко нали?
    Остави километража то 55 са много дебели гуми за 17 цола поне при нас и мисля че въобще няма да станат !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  2. #17
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by dim View Post
    моята е с 18 цола 235/45 заводско, автомат дизел, извънградско средна скорост по ICS 80 км/ч разход 5.8, ако се правят гонки извънградско 8.5
    Колега, "автомат дизел" ми звучи като фейслифт, така ли е? Пусни малко снимки да я видим тая убавица

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Много бе .. моята колкото и да я натискам .. повече от 7.6-7.7 по ICS не дава извънградско
    Абе аз и до 9 съм докарвал извънградско, ама в много екстремни случаи - обикновено е там, където и ти казваш. Ама все пак на колегата е автомат, а и не знаем с кой матор е, щото няма подпис.

    ---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:26 ----------

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Преди няколко месеца и аз смених размера от 205х55х16 на 225х45х17 и разлика в разхода не съм забелязъл...
    Естествено, че няма да забележиш - тия двата размера са 1:1 - имат 2мм разлика в диаметъра и така ги дават и по книжка. Аз зимата карам с 205х55х16, а лятото бях с 225х45х17, но преди 2 месеца минах на 235х45х17.

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    ...За следващите съм замислил да сложа от тоя "ескласовия" размер 225х55х17, ама много скъпи да им се не види.
    Колега, тия са огромни бе - 45мм повече от диаметъра на предписания размер! Що не пробваш с 235х45х17?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  3. #18
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Щото джантите са ми 7J и 235 ще стоят странно, а вашите са си фабричните 17-ки и предполагам, че са поне 7.5J, а и както каза moniiii иска ми се малко да омекотя возията.
    166 2.4 JTD

  4. #19
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Щото джантите са ми 7J и 235 ще стоят странно...
    Не че ще стоят странно, ами 7.5 го дават като минимум за 235-иците. Кофти. Въпреки това не ти препоръчвам да слагаш такива огромни гуми. По-добре пробвай 215х50х17 - те ще ти омекотят возията достатъчно.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #20
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by dim View Post
    моята е с 18 цола 235/45 заводско, автомат дизел, извънградско средна скорост по ICS 80 км/ч разход 5.8, ако се правят гонки извънградско 8.5
    намирисва ми на 20 клапана

    ---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:51 ----------

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Ааа харчи си тя. Държал съм я в разстояние на 30км със скорост 200-210 и лапа 12 и кусур.
    Преди няколко месеца и аз смених размера от 205х55х16 на 225х45х17 и разлика в разхода не съм забелязъл. За следващите съм замислил да сложа от тоя "ескласовия" размер 225х55х17, ама много скъпи да им се не види.
    според мен ще е доста странно и се съмнявам, че изобщо ще влязат, все пак това е рамера на CROSSWAGON и дори там изглеждат огромни. аз бих те посъветвал 215/50/17 или максимум 225/50/17! ако предприемеш подобен експеримент дай снимки да видим как е!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  6. #21
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    аз пък ще добавя че тая таблица не е съвсем вярна! В момента съм с 205/40/17 на джанта 8J
    така че колега слагай смело 235 ,ще станат без проблем
    146 Turbo

  7. #22
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    аз пък ще добавя че тая таблица не е съвсем вярна! В момента съм с 205/40/17 на джанта 8J
    така че колега слагай смело 235 ,ще станат без проблем
    Абе хора, не давайте тъпи съвети за неща, от които може да зависи живота на човека! С гумите шега не бива! Хората са казали, че за 235 ти трябва минимум 7.5 джанта и това е. И това не го пише само в тази таблица, а навсякъде - нещата се проучват преди да се правят безумни експерименти, които поставят сигурността под въпрос.

    А ти караш с по-тесни гуми, което не е толкова фатално, колкото да сложи човек по-широки от допустимото, така че и примерът ти не е уместен.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  8. #23
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Абе хора, не давайте тъпи съвети за неща, от които може да зависи живота на човека! С гумите шега не бива! Хората са казали, че за 235 ти трябва минимум 7.5 джанта и това е. И това не го пише само в тази таблица, а навсякъде - нещата се проучват преди да се правят безумни експерименти, които поставят сигурността под въпрос.

    А ти караш с по-тесни гуми, което не е толкова фатално, колкото да сложи човек по-широки от допустимото, така че и примерът ти не е уместен.
    И как точно определи кое е фатално и кое не???
    пък и съвета ми беше колегата да слага 235 гума на 7.5 ако не си видял случайно
    поне да беше прочел ПО-внимателно,преди да даваш оределения !!!
    146 Turbo

  9. #24
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    Щото джантите са ми 7J ...
    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    ...колега слагай смело 235 ,ще станат без проблем
    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    ...пък и съвета ми беше колегата да слага 235 гума на 7.5 ако не си видял случайно
    Ами НЕслучайно не съм видял. Та кой казваш да чете "ПО-внимателно"???
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  10. #25
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Ами НЕслучайно не съм видял. Та кой казваш да чете "ПО-внимателно"???
    пак не внимаваш! съвета ми беше към колегата който е пуснал тая тема.( никъде не съм използвал цитати от други колеги) И ако наистина си отвориш очите ще видиш че джантите му са 7.5!!!
    146 Turbo

  11. #26
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    ...пак не внимаваш! съвета ми беше към колегата който е пуснал тая тема.( никъде не съм използвал цитати от други колеги) И ако наистина си отвориш очите ще видиш че джантите му са 7.5!!!
    Добре де, не внимавам. И не си отварям очите. Само дето темата я изчерпахме по отношение на Любо, който е със 7.5 (как ли съм му отговорил със затворени очи?):
    Quote Originally Posted by Коки View Post
    И моите са 7.5 и й сложих 235-тици - идеални са. Вече направих 3000 км с тях. На по-новите (от 2003) тоя размер го дават по книжка.
    и контекста вече беше насочен към колегата СоХм, който е със 7 инча джанти. А това, че не си използвал цитати от други колеги е "голямо" предимство - ние по звездите ли да гадаем на кого си отговорил? Още повече, че ако си имал предвид този със 7.5-инчовите джанти, какъв е проблемът с таблицата?! В нея пише, че 235 е максимално допустимият размер за 7.5.

    Не мога да разбера защо се впрягаш толкова, още повече че не съм искал с нищо да те засегна. Да, използвах определнието "тъп съвет", защото става въпрос за важни неща - това, което ни държи на пътя.

    Съжалявам, че не съм разбрал кого имаш предвид и не искам да се заяждам, но потърси малко вина и у себе си. От поста ти се разбира горе-долу следното:

    "Слагай смело широки гуми на тесни джанти, аз карам тесни гуми на широки джанти и нямам проблем."

    Аз ТОВА съм нарекъл "тъп съвет". След като не си имал ТОВА предвид, може просто да уточниш, а не да скачаш и ТИ да ми даваш "определения", какво е трябвало и какво не е трябвало да прочета, къде да гледам и т.н.

    Моля те, укроти се малко, нямам нищо против теб, станало е недоразумение - приеми го без да обиждаш околните, както и аз не те обиждам.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  12. #27
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Добре де, не внимавам. И не си отварям очите. Само дето темата я изчерпахме по отношение на Любо, който е със 7.5 (как ли съм му отговорил със затворени очи?):
    и контекста вече беше насочен към колегата СоХм, който е със 7 инча джанти. А това, че не си използвал цитати от други колеги е "голямо" предимство - ние по звездите ли да гадаем на кого си отговорил? Още повече, че ако си имал предвид този със 7.5-инчовите джанти, какъв е проблемът с таблицата?! В нея пише, че 235 е максимално допустимият размер за 7.5.

    Не мога да разбера защо се впрягаш толкова, още повече че не съм искал с нищо да те засегна. Да, използвах определнието "тъп съвет", защото става въпрос за важни неща - това, което ни държи на пътя.

    Съжалявам, че не съм разбрал кого имаш предвид и не искам да се заяждам, но потърси малко вина и у себе си. От поста ти се разбира горе-долу следното:

    "Слагай смело широки гуми на тесни джанти, аз карам тесни гуми на широки джанти и нямам проблем."

    Аз ТОВА съм нарекъл "тъп съвет". След като не си имал ТОВА предвид, може просто да уточниш, а не да скачаш и ТИ да ми даваш "определения", какво е трябвало и какво не е трябвало да прочета, къде да гледам и т.н.

    Моля те, укроти се малко, нямам нищо против теб, станало е недоразумение - приеми го без да обиждаш околните, както и аз не те обиждам.
    Идеята ми въобще не е била да се заяждам! просто дадох мнение по темата на което ТИ реагира прекалено остро с оределенията си!!! (дори и грешно разбрал поста ми,ама твоя работа).........
    Както и да не ми се спори повече, нито пък заяжда
    Last edited by abart_; 25-09-2009 at 18:06.
    146 Turbo

  13. #28
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #29
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    След всички спорове винаги се стига до "наздраве" , колкото по темата - сега си взех и аз 17-ки , ама ще ги слагам чак на пролет Мисля да пробвам със 225/45/ , т.к. моята (незнайно защо) е с доста ниска предница и не съм сигурен с 235 дали няма да има проблем отпред
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  15. #30
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Емо дай снимчица да ги видиме тия 17-ки колко са джиджани !!! А и м/у другото пак се обух с 225-ци че ми изпадна добра оферта , но сега ме е малко яд , защото ми се щеше да я напраа по рашляпана !
    Last edited by leketo84; 27-09-2009 at 18:40.
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •