Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67

Thread: Спирачките на 155-проблем голям!!!!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default Спирачките на 155-проблем голям!!!!

    Здравейте,проблеми ми беше 4е бяха блокирали задните спирачки - и водачите и апаратите и ръчната.Изяде накладките за едно ходене и врщане до Пловдив. Свалих ги и двата почистих ги раздвижих ги смених им гумените маншони и почнаха да се завиват почти на ръка(буталцата) лостчетата на ръчната и тях ги оправих и водачите също - станах като от завода. Обаче след това ги сложих с нови накладки обезваздуших ги и задните и предните и.............. педала има ход 1см без серво и 2 със серво - изключително е твърд,колата спира много трудно.Иначе ръчната е убиец. Но преди с блокиралите задни спирачки имаше по хубави спирачки и педали си беше мекичък и по средата хващаше. На колегата TRENDS - 155цата е с блокирали задни спирачки (вижда се щото дисковета са му ръждясали) и има много по хубави спирачки от моята 155( на баща ми е),а е само на предни.Съмнявам се в разпределителя,да не е глатнал въздух.Как да проверя дали работи?Как да го управя давайте акъли, че баща ми, ми наду главата че съм му преебал колата
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    никой ли не знае??????????
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  3. #3

    Default

    направи същата процедура и с разпределителя на спирачното усилие който се намира на задният мост

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба
    направи същата процедура и с разпределителя на спирачното усилие който се намира на задният мост

    мерси много за отговора ама уточни се моля ти се- има ли на разпределителя пробка за обезвъздушаване ако има как да го направя-по -точно моля ти се колега
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  5. #5
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Hristian37
    Quote Originally Posted by голямата риба
    направи същата процедура и с разпределителя на спирачното усилие който се намира на задният мост

    мерси много за отговора ама уточни се моля ти се- има ли на разпределителя пробка за обезвъздушаване ако има как да го направя-по -точно моля ти се колега
    Мисля че колегата има предвид да свалиш разпределителя и кубаво да изчистиш буталцата в него после нагласи пружинката да е много леко стегната и после обезвъздуши пак, от апаратите, на разпределителя не би трябвало да има пробка.
    А и задните спирачки се скапват от неработещ разпределител, тъй като не пропуска и отзад всичко клеясва.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    gigi-както си писал, задните спирачки ми работят и имам 4увството,4е хващат даже преди предните.А за разпределителя не ми се сваля,защото преди имахме 33ка и един майстор ми каза като тебе-да го сваля -2дена го свалях, скъсах тръбички и като го разглобих си беше супер,даже и на Настев го носих и той ми каза,че му няма нищо.А относно 155цата както писах преди да почна тази операция си имаше супер спирачки-е неможе за един ден докато раздижвах апаратите да клеяса и блокира......
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Ас имах саштия проблем!При мен се разре6и с 1ч,обездушаване на спирачките!Но след като доливаш спирачна течност исчакаи известно време че се появяват мехурчета и ги вкарваш в системата?Просто иска тарпение и малко време!
    ALFA ROMEO T.SPARK 1,8V

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    ми обясни как да обезвъздушавам - на само тек ли или с помпане, задържане и отвиване на пробката
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    Утре ще ги мъча с ТРЕНДС, макар че съм сигурен че няма да псотигна нищо,но ако постигна ще пиша ако ли не се самоубивам
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    При мен беше помпане до безкрай,и обезвъздушаване чрез пробката!И това на всиако едно колело!Не виарвах,че е толкоз трудно но е факт! Имам опит от една ;Регата:... А сигорен ли си,че не ти смуче ваздух от апаратите?Демек в момента всички ли колела ти спират?ако ти спират всички значи обезвъздушаване му е маиката! Пожелавам ти касмет!
    ALFA ROMEO T.SPARK 1,8V

  11. #11
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    До сега се чанчихме и няма оправия. Обезвъздушихме поне на 3 пъти всяко колело. Раздвижихме и регулатора отзад. Обедвъздушихме даже помпата (3 от 4-те тръбъчки - едната задна към ругулатора няма как да се бръкне до нея). При работеща на място кола педала не се различава по нищо от този на моята, но при спиране в движение - твърд е на кокъл, все едно натискаш спирачките на "Панцер" 408. Иначе спира, ама ебати и дървенията.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    20

    Default

    Странно,но вариантите вече са много!Помпа?Серво?Заштото ас смених и помпата и сервото,и няамаше начин да не се оправят!Така ми е много трудно да вникна в проблема,но штом и тази маниполациа си направил,остава проблем да е в помпата>има вазможност да се износило буталото за задните спирачки!Значи ас смених сервото заштото ми свиреше в купето при педала,а после се оказа че и помпата не ми дава достатачно налягане,и нея я смених!Карах една седмица и нямах добри спирачки,и след като ги обезвъздуших,колата кове на миясто!Мислиа си че не е лошо да я видиат в сервиз?Поне някои ште носи отговорност,после!А сега се сетих и за боклуци в системата!На старата ми кола това и беше проблема след като смених всичко,се оказа болкуци по системата?
    ALFA ROMEO T.SPARK 1,8V

  13. #13
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Пробвай да смениш цялата спирачна течност,като обезвъздушиш в сервиз на апарат!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    кажете някой хубав сервиз за алфа да я закарам. нямам ве4е идеи кво и стана на тая кола - по добре да си я бях оставил с блокирали апарати, имаше 100пъти по добри спирачки. Единствената останала идея е да се е запушил някой спирачен мъркуч??
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by pepo_ludia
    Странно,но вариантите вече са много!Помпа?Серво?Заштото ас смених и помпата и сервото,и няамаше начин да не се оправят!Така ми е много трудно да вникна в проблема,но штом и тази маниполациа си направил,остава проблем да е в помпата>има вазможност да се износило буталото за задните спирачки!Значи ас смених сервото заштото ми свиреше в купето при педала,а после се оказа че и помпата не ми дава достатачно налягане,и нея я смених!Карах една седмица и нямах добри спирачки,и след като ги обезвъздуших,колата кове на миясто!Мислиа си че не е лошо да я видиат в сервиз?Поне някои ште носи отговорност,после!А сега се сетих и за боклуци в системата!На старата ми кола това и беше проблема след като смених всичко,се оказа болкуци по системата?
    колега явно говориш за спирачната помпа да се е износлио буталото, но явно не си следил тръбичките колелата са вързани на кръст, не са на предни и задни. И кажи как да ги изчистя тези буклуци. И искам да ви питам има ли клубен сервиз, защото аз карам VW, и от тамошния форум намерих и клубния сервиз,Благодаря ви.
    ALFA 155 TS 1.8 -93

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •