Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Не иска да запали

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default Не иска да запали

    Здравейте колеги .Тази сутрин алфичката нещо се поизложи .Снощи се прибрах от работа без никакъв проблем но тази сутрин когато реших да запаля за да отида на работа се случи следното.Давам на контакт изчаквам да подгрее и да угаснат лампичките и когато завъртях на стартер върти но не запали .Колата е 1.9 джт 1999г.Най близкия сервиз ми е на 100 км така че ще трябва да опитам с ваша помощ да я оправя .Благодаря ви предварително.

  2. #2
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Като угаснат всички лампи,гасне ли и жълтото ключе за имобилайзера! Незнам как е при дизела ,но опитай да чуеш като дадеш на стартер ,дали се чува помпата да качва гориво!

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Да когато дам на контакт жълтата лампа изгасва което значи че кода се прочита .Според мен е некой клапан който се ебава и не ще да пуска нафта но това ще го мисля след 5 часа след работа но ако някой се е блъскал с този проблем нека пише пак ще е от полза .А когато завъртя на стартер няма как да чуя дали работи помпата .Ще трябва да се проверява и дали не е скъсала ангреанажния ремък но малко ме съмнява защото стартера се мъчи като върти иначе ако е скъсан ремъка ще върти като за световно и да пази господ да не е ремък че не ми се мисли какво чудо ще е по клапаните.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Проблема се оказа скъсан ангреанажен ремък.А сега следва ходене по мъките ако нямат защита тези двигатели срещу такива проблеми.

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by коков View Post
    Проблема се оказа скъсан ангреанажен ремък.А сега следва ходене по мъките ако нямат защита тези двигатели срещу такива проблеми.
    Нямат ще се наложи да свалиш главата и да ремонтираш клапаните.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Сега ще трябва да свалям пистовия ремък и след това да сваля капаците на ангренажния .Дайте съвет как да сваля пистовия ремък .

  7. #7
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Искаш съвет, давам съвет - вземи си колата и без много-много да бараш по мотора, я изтегляш в доверен сервиз. Там знаят как да свалят ремъците, как да ... и т.н.

    Сори за случката

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by коков View Post
    Сега ще трябва да свалям пистовия ремък и след това да сваля капаците на ангренажния .Дайте съвет как да сваля пистовия ремък .
    Колега, ти честно ли незнаеш как да свалиш ремъците, а същевременно глава се каниш да ремонтираш?

    П.С. Ако пък ти е мерак.. най-долу до шайбата на коляноия вал ти се намира обтягащата ролка. Слагаш една лула на болта и напъваш обратно на часовниковата стрелка. Така ще прибереш пружината и ще отпуснеш ремъка. С едната ръка напъвай на горе докато охлаби с другата издърпай ремъка.
    Last edited by oem; 01-09-2009 at 18:26.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Благодаря за инфото дори не са направили обтягащата ролка като хората та камо ли да има защита от скъсване на ремък.Ремъка се скъса докато въртях на стартер може да няма много поразии но от последната смяна съм изминал 30 000 км и се скъса.А за издърпването до най близкия сервиз ще се отложи защото до там са 100 км.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    ква марка е ремъка?

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Интересно е къде и кога е сменян също, а марката, ако е от марковите, дето Бай Марко ги прави, а ги и сменя.....
    Last edited by fred; 01-09-2009 at 19:35.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Някой може ли да ми каже болта на шайбата на коляновия вал с каква резба е лява или дясна за да се добера до ремъка и после ще пиша марката за да се знае що за менте е .

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    ама ся ти сигурен ли си че е ангренажа? и как го установи

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Да сигурен съм че е той защото свалих капаците и го видях че е скъсан.А ремъците са сменяни в италия когато я купих но вече не помня сервиза .

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    баси и ся ще е правиш ли? голяма ли е белята?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •